Autor Wątek: maska x type 2.0d  (Przeczytany 3005 razy)

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
maska x type 2.0d
« dnia: Styczeń 10, 2016, 19:49:00 pm »
Dzień dobry,

ostatnio podczas jazdy miałem mało przyjemny incydent. Otworzyła się maska i rozbiła szybę czołową. Teraz musze wymienic jedno i drugie. Mam kilka pytań odnośnie części, pomożecie?

1. Czy maska od 2.0d różni się czymkolwiek od pozostałych? logika i obserwacja mowi mi, ze nie ale wole sie upewnic bo nie raz mialem niespodzianke.
2. Czy zawiasy maski tez beda identyczne do wszystkich wersji?
3. Mam wersje bez podgrzewanej szyby przedniej. Czy mozna w miare bezproblemowo zmienic szybe na taka z podgrzewaniem? jakies rady?

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2016, 20:32:43 pm »
Ja w kwestii nr 3.
A czy masz w aucie firmową instalację do grzania przedniej szyby ?
Jeżeli tak-  to wiem co trzeba zrobić by cieszyć się podgrzewaną przednią szybą gdyż sam ten temat skutecznie rozwiązałem :)
X-Type 2004, 2,0 D

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2016, 21:32:24 pm »
Macha i zawiasy są takie same.. szybę możesz sobie zmienić na grzaną.. ja nie miałem grzanej ale kot ma instalację a grzanie wlacza sie guzikiem def.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2016, 21:51:59 pm »
Co do przycisku def nie byłbym do końca pewien, ponieważ już kilka razy widziałem w kotach z podgrzewaną przednią szybą dodatkowy przycisk pomiędzy def i grzaniem tylnej szyby:
http://allegro.pl/1x4h18c612a-panel-klimatyzacji-ac-jaguar-x-type-i5848171575.html
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2016, 07:28:35 am »
klimę mam manualna i niestety nie mam przycisku DEF. Kiedys czytalem ze mozna to podpiac pod przycisk grzania tylnej szyby i uruchamiac dwie na raz. Tylko nie wiem czy w swoim kocie mam wiązkę, przekaznik itd...

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2016, 08:48:59 am »
Podgrzewanie szyby przedniej prawej strony 30A
Podgrzewanie szyby przedniej lewej strony 30A
Podgrzewania tylnej szyby 40A
Razem 100A pod jeden przycisk  :-nuts  :-nie:-clap za pomysł.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2016, 09:06:29 am »
No to spróbuję wyjaśnić łopatologicznie temat, który mnie kiedyś też mocno trapił a który (za pomocą cząstkowych rad forumowiczów) udało mi się rozwiązać i dziś jak panisko patrzę jak śnieg sam spływa z przedniej szyby :)
1. Wiemy że masz klimę manualną a na panelu sterowania klimą masz tylko dwa przyciski DEF i R i ŻADEN z nich nie służy do podgrzewania przedniej szyby.
2. Pomysły podłączania "na skróty" podgrzewania przedniej szyby a jeszcze nie daj Bóg pod instalację grzania tylnej szyby (tak by włączając przycisk R uzyskać podgrzewanie przedniej szyby) grożą katastrofą (vide wpisy Choiny).
3. Jeżeli masz w aucie instalację to rzuć okiem na przekaźniki i sprawdź czy w skrzynce bezpieczników (tej w komorze silnika) masz włożony przekaźnik R6 (koszt 35 zł dwa lata temu).
4. Masz instalację, włożone wszystkie bezpieczniki i przekaźnik R6 wówczas kupujesz na allegro (albo gdzie indziej) panel sterowania (taki jak w swoim linku podał kolega CapaBB), który musi mieć specjalny przycisk F.
5. Potem na youtube znajdujesz filmik jak wymienić ten panel sterowania (np taki : https://www.youtube.com/watch?v=G-7DhH2xQQE ), pół godziny roboty. Następnie wszystko skręcasz, wciskasz przycisk F i cieszysz się jak murzyn z koralika gdyż okazało się że to takie proste.

Zresztą polecam Ci ten wątek:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,14328.0.html

Powodzenia i nie bój się - ze mnie taki mechanik jak z koziej d..y trąba ale sam to ogarnąłem.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 10:01:10 am wysłana przez Ikar1964 »
X-Type 2004, 2,0 D

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2016, 13:25:37 pm »
Nie jestem pewien, czy wystarczy przełożenie samego panelu klimy z manualnej na automatyczną aby to działało. Jeśli jest instalacja i przekaźnik od przedniej szyby to przy podpięciu sterowania przekaźnika przedniej szyby pod sterowanie przekaźnika tylnej powinno działać bez większych problemów.
Przycisk R do podgrzewania tylnej szyby steruje tylko przekaźnikiem, przez niego nie płynie prąd 40A.
Przykładowo prąd cewki przekaźnika 80A, 12V wynosi 150mA czyli 0,15A (o ile dobrze policzyłem).
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2016, 13:37:30 pm »
Kolego  CapaBB - po kiego licha kombinować z podpinaniem czegoklowiek tam gdzie nie powinno być podpinane skoro cały koszt "zabawy" z podgrzewaną szybą to niecała stówa i pół godziny zabawy ???
Wiem co piszę bo temat "przerabiałem" na własnej skórze i przełożenie panelu ZAŁATWIA w 100% sprawę.
Moim zdaniem jest to naprostsze, najtańsze i najbardziej bezpieczne rozwiązanie.
No ale decyzję podejmuje każdy sam na własne ryzyko.
W temacie prądu, napięć to dla mnie guru jest kolega Choina. On naprawdę wie co pisze i może skomentuje te dane dotyczące prądu płynącego tu czy tam.
X-Type 2004, 2,0 D

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2016, 21:44:47 pm »
Kolego Ikar1964 przeczytałem cały wątek z linku który podałeś i pisałeś w nim, że miałeś przycisk DEF, a co za tym idzie miałeś climatronika, ponieważ klima manualna z pokrętłami nie miała tego przycisku (żeby się upewnić przeglądnąłem wszystkie ogłoszenia z allegro) i obawiam się, nie wystarczy przełożyć samego panelu. W tymże wątku kolega Choina potwierdził moje słowa o przekaźnikach:

"Chodzi mi o to, żeby podłączyć szybę pod istniejące przekaźniki, bezpieczniki, a jedynie impuls pobrać z przycisku.
Żeby nie zrobił ci elektryk tak, że szybę przednią połączy z tylną pod 1 bezpiecznik. Wtedy nie będzie żartów 90A pod bezpiecznik 30A."

Ale przy przeglądaniu tych ogłoszeń znalazłem panel do klimy manualnej z grzaniem obu szyb:
http://allegro.pl/panel-nawiewu-klimatyzacji-x-type-1x4h19980ae-i5513626804.html#, takie coś widziałem pierwszy raz.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2016, 23:49:21 pm »
Podgrzewanie szyby przedniej prawej strony 30A
Podgrzewanie szyby przedniej lewej strony 30A
Podgrzewania tylnej szyby 40A
Razem 100A pod jeden przycisk  :-nuts  :-nie:-clap za pomysł.
Te 100A nie płynie przez przycisk, a przez przekaźniki. Poniżej bodajże 4*C grzanie szyby tył włącza się z automatu, wtedy i tak często włączam też grzanie szyby przedniej, i tak pobiera 100A, i tak pobiera 100A.

"Chodzi mi o to, żeby podłączyć szybę pod istniejące przekaźniki, bezpieczniki, a jedynie impuls pobrać z przycisku.
Żeby nie zrobił ci elektryk tak, że szybę przednią połączy z tylną pod 1 bezpiecznik. Wtedy nie będzie żartów 90A pod bezpiecznik 30A."
Czemu nie będzie żartów? 90A przez 30A bezpiecznik załatwi go w ułamek sekundy, bez żadnych dodatkowych strat poza niedziałaniem tychże obowdów.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2016, 11:48:00 am »
Wywołany do tablicy przez kolegę CapaBB raz jeszcze zabiorę głos w temacie, tym razem jeszcze bardziej łopatologicznie:

Jeżeli ktokolwiek ma w swoim autku panel sterowania klimatyzacją taki jak na załączonym pliku "Panel 1" +  instalację do podgrzewania szyby to po zakupieniu przekaźnika R6 i panelu sterowania takiego jak na załączonym pliku "Panel 2" pozostaje tylko włożenie przekaźnika do skrzynki bezpieczników (w komorze silnika) i wymiana panelu oraz naciśnięcie przycisku F.

Tylko tyle i aż tyle. Wiem co piszę i nie mam bladego pojęcia dlaczego kolega CapaBB poddaje w wątpliwość czy aby piszę prawdę...

Będzie ktoś przejazdem w okolicach Prudnika (woj. opolskie) to zapraszam i proszę o kontakt - pokażę niedowiarkom że to bez zarzutu funkcjonuje.

Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2016, 11:56:05 am wysłana przez Ikar1964 »
X-Type 2004, 2,0 D

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: maska x type 2.0d
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2016, 12:27:29 pm »
Zmierzałem do tego, że kolega muttley ma klimatyzację MANUALNĄ a Ty cały czas mówisz i wstawiasz zdjęcia paneli klimatyzacji AUTOMATYCZNEJ (Climatronik) a one nie są wymienne bez dodatkowych przeróbek. Pozdrawiam.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała