Autor Wątek: Wymiana oleju w manualnej skrzyni X-type 2.5  (Przeczytany 1827 razy)

Offline suchero

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
Wymiana oleju w manualnej skrzyni X-type 2.5
« dnia: Grudzień 21, 2015, 20:25:20 pm »
Witam Wszystkich !!!

Ostatnio miałem plan zmienić olej w tylnym moście i skrzyni biegów. Pech chciał że zacząłem od dyfra. niestety zacząłem ściągać go na zimno, a że olej zimny i bardzo lepki to pompkę szlak trafił :/. Jakoś się uporałem z tym dyfrem ale w skrzyni już się nie udało. No a że ostatnio miałem problem z chłodnicą to przy okazji wizyty w serwisie pomyślałem że dodatkowo to zlecę.
Na forum wyczytałem że skrzynia nie ma dodatkowego korka zlewu oleju (tylko rewizyjny  np to: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,30032.0.html).
Jak zapytałem gościa w warsztacie jak spuścił olej to wyglądało jakby się zmieszał i odpowiedział że z tyłu skrzyni jest dodatkowy korek zlewu oleju.
Powiedzcie mi czy rzeczywiście jest tam jakiś dodatkowy korek czy gościu po prostu robi mnie w .... Chciałem powiedzieć że wzięli za usługę 200 PLN (oczywiście olej ja dawałem).

Baaardzo proszę o informację.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wymiana oleju w manualnej skrzyni X-type 2.5
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2015, 21:08:56 pm »
Z tyłu jest zlewowy a z boku jest wlewowy
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Wymiana oleju w manualnej skrzyni X-type 2.5
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2015, 04:32:52 am »
Witam Wszystkich !!!

Ostatnio miałem plan zmienić olej w tylnym moście i skrzyni biegów. Pech chciał że zacząłem od dyfra. niestety zacząłem ściągać go na zimno, a że olej zimny i bardzo lepki to pompkę szlak trafił :/. Jakoś się uporałem z tym dyfrem ale w skrzyni już się nie udało. No a że ostatnio miałem problem z chłodnicą to przy okazji wizyty w serwisie pomyślałem że dodatkowo to zlecę.
Na forum wyczytałem że skrzynia nie ma dodatkowego korka zlewu oleju (tylko rewizyjny  np to: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,30032.0.html).
Jak zapytałem gościa w warsztacie jak spuścił olej to wyglądało jakby się zmieszał i odpowiedział że z tyłu skrzyni jest dodatkowy korek zlewu oleju.
Powiedzcie mi czy rzeczywiście jest tam jakiś dodatkowy korek czy gościu po prostu robi mnie w .... Chciałem powiedzieć że wzięli za usługę 200 PLN (oczywiście olej ja dawałem).

Baaardzo proszę o informację.

W manualnej skrzyni korek jest normalnie dostepny - odkręcasz  i olej spływa  - z boku jest wlew.  A co do tych zasłyszanych opinii to chyba  chodzi o 6 biegową skrzynke  do diesla , albo zupełnie  sie  komus  "pokiełbasiło" i pisał o skrzynce rozdzielczej.  Apropos - polecam wymiane  w  skrzynce  rozdzielczej - sa  komplikacje  ale  do przejscia - trzeba  poszukac  na  forum - sam dodawalem "patent"  o tu: (tylko zdjecie  wyparowało) http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,14931.msg242322.html#msg242322