Autor Wątek: Jaguar XJ40 3,7 za małe pieniądze Strzałkowo  (Przeczytany 6010 razy)

Offline Vincent

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 145
Jaguar XJ40 3,7 za małe pieniądze Strzałkowo
« dnia: Maj 07, 2016, 07:53:55 am »
Witam
Zrodziłe się w mej głowie pomysł na tanie auto tylko na zloty. Czy może ktoś, coś powiedzieć na temat widocznego w poniższym ogłoszeniu samochodu?
Jest to w miarę blisko i nie mam problemu bym tam pojechał ale wolę na początek zapytać, zwłaszcza że z Jaguarami nie jestem obyty a i z wiedzą praktyczno-techniczno-mechaniczną jest u mnie słabo.
Od razu mówię że w tym budżecie nie oczekuję żadnych cudów ale może jest coś co widzicie lub wiecie, że egzemplarz dany z miejsca dyskwalifikuje. 
http://otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-sprawny-zarejestrowany-klasyk-3-7-197-km-ID6ykBKL.html#123ef3387a
... i to by było na tyle...
Vincent

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaguar XJ40 3,7 za małe pieniądze Strzałkowo
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2016, 09:02:45 am »
To co widać na pierwszy rzut oka, to stłuczka przodem (prawa część zderzaka cofnięta i kierunek do wymiany), czyli zderzak pewnie też do wymiany, a i nie wiadomo jak to będzie wyglądało po jego zdjęciu. Środek kiepski, skóra zjechana, brakuje zaślepki do skrzynki bezpieczników, radia tez nie ma. Drewno w opłakanym stanie, co może świadczyć o dużej wilgoci wewnątrz auta. Do tego widoczne purchle na klapie bagażnika, podłoga pewnie tez nie jest w dobrym stanie, ale to już na miejscu musiałbyś zobaczyć. Silnik nie 3.7 jak w ogłoszeniu, a 3.6 . Kolejna rzecz, to zegary (tzw. atari), ładne i fajne są jak działają, ale jak siądą, to jest problem, to samo tyczy się reszty elektryki, która w 89r. na kolana bezawaryjnością nie powalała. Z tego co piszesz, wynika, że szukasz auta bez bajerów, ale ze zdrowa blacharką i względnie taniego w utrzymaniu. Według mnie ten XJ40 ma szanse na powrót do dawnej świetności, ale ani szybkie, ani tanie to nie będzie. W Twoim budżecie chyba tylko XJ40 możesz szukać, a i z tym modelem łatwo nie będzie w tej cenie coś sensownego znaleźć. Najlepiej szukaj auta z lat 93-94 , ewentualnie 92 .
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2016, 09:16:43 am wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )


Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar XJ40 3,7 za małe pieniądze Strzałkowo
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2016, 10:37:41 am »
Jaguar XJ6 zauważył tylko najbardziej drażniące detale... Tam nie było tyłu w tym aucie, jak w większości, prawe tylne drzwi i róg z błotnikiem ramki przy szybach to składanka hitów. Po stanie auta wiem i jestem pewien że jest zgniły od spodu. Pamiętaj o tym że jak masz blisko i widzisz w tym jakiś potencjał, i masz niepotrzebną dychę, to możesz potargować, taki bubel sprzedadzą za 4kzł, żeby się pozbyć. Włożysz kasę a dalej będzie słabo. Poczekaj na inne opinie, to cię wystudzą. Dalej, linie błotniki przód maska idą w beczki, to znaczy że pewnie i z przodu był dzwon. Ale to nie istotne, przecież auto praktycznie nie używane, ma zaledwie 160kkm przebiegu, wnętrze chyba mu ukradli kiedyś bo włożone jest od takiego który ma 300kkm. Rozejrzyj się po podwórku na którym stoi, co sądzisz? Jest godne właściciela jaguara? (Jaguar XJ6 pewnie fotki na kici miesiąca by chciał, takie artystycze).
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaguar XJ40 3,7 za małe pieniądze Strzałkowo
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2016, 10:59:18 am »
Jedrzej jak zawsze prześwietlił całe auto . A co do zdjęcia do konkursu, to zdjęcie wybiera i wysyła właściciel  :-gwizd, a nie ja , więc ja nie mam nic do gadania, jedynie wystawiam ankietę.
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar XJ40 3,7 za małe pieniądze Strzałkowo
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2016, 12:25:07 pm »
Jedrzej jak zawsze prześwietlił całe auto . A co do zdjęcia do konkursu, to zdjęcie wybiera i wysyła właściciel  :-gwizd, a nie ja , więc ja nie mam nic do gadania, jedynie wystawiam ankietę.

wiem wiem... hahah. Ja nie prześwietlam, ja wróżę. like a madżik.  :-hehe
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982