Autor Wątek: klocki hamulcowe do s-type 4.0  (Przeczytany 3646 razy)

kawior200

  • Gość
klocki hamulcowe do s-type 4.0
« dnia: Kwiecień 11, 2009, 16:40:27 pm »
witam
jestem szczęśliwym posiadaczem s-type 4.0. przyszedł czas na wymiane klocków z przodu i mam problem bo powyżej 120 km/h to hamowanie to koszmar (huczy i  dziwne uczucie na pedale hamulca)a na starych klockach tego nie było. w sklepie gdzie kupowałem klocki to mi powiedzieli że ani ATE ani TEKSTAR nie robią do tego auta klocków i sprzedali mi jakieś ferrodo (ponoć super firma ale tylko do 120 km/h). czy są na naszym rynku dostępne klocki innej firmy?? albo jakie klocki polecacie do tego modelu??
pozdrawiam

optre

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe do s-type 4.0
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2009, 17:39:58 pm »
Moze EBC Green Stuff DP21221/2 ?
Nie testowałem bo nie mam s-type, może wypowie się ktoś kto ma jakieś doświadczenie.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: klocki hamulcowe do s-type 4.0
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2009, 22:47:17 pm »
Ja latam 3.0l z tego co się dowiadywałem to są lukasy ja mam założone trw i jest oki.
Ferrodo miałem w mercedesie i wszystko był oki to naprawdę dobra firma reklamuj te klocki.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

kawior200

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe do s-type 4.0
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2009, 09:56:04 am »
mam zamiar reklamować te klocki.ciekawe czy mi sie to uda... ale musze i tak i tak wymienić na coś co będzie mi hamowało... poszukam lukas trw.

Profesorek

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe do s-type 4.0
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2009, 17:05:55 pm »
.. takie klocki starczają na 1000-1500 kilometrow..

Na ile km ?????? Przecież nie będę ich zmieniał co miesiąc :) A znam kolesia, który by musiał zmieniać co tydzień.

szpulek

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe do s-type 4.0
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2009, 12:28:49 pm »
Szczerze to nie udalo mi sie zjezdzic tak szybko klockow a jezdze z ebc green na nacinanych tarczach ate (nie w jagu), a hamulce nie maja u mnie lekko, pzdr

szpulek

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe do s-type 4.0
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2009, 07:47:19 am »
chodzilo Ci o rajdowki? pzdr

RafiBBJag

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe do s-type 4.0
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:13:46 am »
Jak sie u Was spisują klocki TRW Lucas? Ja takowe miałem u siebie jak kupiłem samochód, piszczały niemiłosiernie. Kupiłem nowe bo uznałem że są jakieś przegrzane czy coś. Kupiłem również TRW. Po 2000km piszczą tak strasznie że jakiś przechodzień mruknął coś na zasadzie, że jeździ Jaguarem a nie stać go na nowe klocki  ;D
Po wyjeciu okazało się że są lekko popękane okładziny. Nie wiem czy to ma wpływ. Czy może to wina tarcz? Są już troszkę zużyte ale zawsze mi się wydawało, że piszczenie to wina materiału z jakiego są klocki zrobione.
Piszczą u kogoś jeszcze hamulce?

Pascal

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe do s-type 4.0
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2009, 15:39:14 pm »
witam panow,
 co do klockow to oryginalnie wkladane klocki do jagow po 2005 wszystkie modele na przednia os robi jurid(hiszpania) a tyly z reguly ate... natomiast sa one zastrzezone do 2011(czyli niby nie kupicie ich inaczej niz w oryginale). cecha tych klockow jest nagumowanie tylu klocka aby nie bylo piskow czy innych wibracji ,uszkodzen tarcz...
klocki ktorymi sie panowie raczycie to "syfiaste" zamienniki z gola blaszka z tylu (przewaznie) niby antywibracyjna...

jurid wciska te jaguarowskie do audi allroad i a6 new model tylko ze w audi maja one czujnik zuzycia tyl natomiast  to vectra c (koszt ok 100pln) moge dac ref numer jak ktos chce.

Podsumowujac 450pln wychodzi za przod i tyl a nie tak jak w serwisie 680 przod i 490 tyl a sa takie same i od tych samych producentow.
 pozdro

ps niedotyczy type r'ow