Autor Wątek: Gaśnie przy dojeździe do świateł  (Przeczytany 1437 razy)

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Gaśnie przy dojeździe do świateł
« dnia: Grudzień 13, 2015, 14:18:17 pm »
Pacjent to 2001 x-type 2,5 v6 w manualu.
Dość rzadko ale zdaża się że przy dojeździe do świateł schodzi z obrotów i już nie wstaje, obroty wtedy spadają np.z 1500 do zera jakby mu zapłon wyłączył. Kwestia LPG jest pomijalna bo miałem tak samo przed montażem. Cewki i świece nowe (przy LPG). Pierwsza moja myśl to przepustnica która może się przyciera, ale po podmianie na inną jest tak samo. Błędów poza czujnikiem ABS brak (przynajmniej jak ostatnio sprawdzałem).


Drugie pytanie: Ile może kosztować nowy tłumik środkowy do mojej srebrnej strzały? Kupował ktoś w ASO? Pytam bo jak cena nie będzie zaporowa to może się nie opłacać sprowadzać z uk

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Gaśnie przy dojeździe do świateł
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2015, 14:41:58 pm »
Czujnik hamulca i sprzęgła bym sprawdził oraz podcisnienia silnika
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Gaśnie przy dojeździe do świateł
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2015, 23:57:58 pm »
Sprawa z gaśnięciem rozwiązała się w sumie przypadkowo - po wymianie półośki i jednocześnie koronki abs, DSC wstał z martwych i problem znikł. Jaki to ma związek, nie wiem, ale skutek jest jaki jest.


Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Gaśnie przy dojeździe do świateł
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2015, 20:19:30 pm »
Związek ma taki że dsc bierze sygnał z czujników ABS-u  i w razie potrzeby przymyka przepustnicę aby zmniejszyć mon silnika, jeśli koronka była uszkodzona więc sygnał na sterownik szedł kosmiczny więc to był problem.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.