Autor Wątek: Moduł drzwi kierowcy i centralny zamek...  (Przeczytany 1917 razy)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Moduł drzwi kierowcy i centralny zamek...
« dnia: Listopad 23, 2015, 16:57:29 pm »
Witajcie,nie znalazłem informacji które by  pomogły więc zakładam nowy wątek z pytaniem do Was...moduł w drzwiach kierowcy,czy w nim jest też moduł od centralnego zamka?Wyjaśnie o co mi chodzi,wymieniłem panel sterownia szybami i lustrami w drzwiach na panel z pamięcią.W moim kocie nie było pamięci ustawienia fotela i lusterek,panel wymieniłem gdyż popsute było sterowanie lusterek,nie działało wogóle.Jako że miałem panel z pamięcią  i  moduł z drzwi, zamieniłem no i banan na gębie bo pojawiła się pamięć wszystkich ustawień ;D...ale...za piękne by to było  :'( okazało sie że nie mam centralnego.No i pytanie które mnie dręczy to czy da się coś z tym zrobić,żeby był i centralny i pamięć?Ma ktoś pomysł jak?czy można np z jednego modułu przełożyć do drugiego element odpowiadający za centralny zamek?

Offline M_at

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Moduł drzwi kierowcy i centralny zamek...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2015, 18:27:44 pm »
U siebie też zmieniałem panel sterującymi szybami na taki z pamięcią położenia (miałem wcześniej bez pamięci) Moduły drzwiowe zarówno pod pamięć jak i bez - mają dokładnie te same numery. Natomiast są programowalne i taka informacja jest nawet na module. Dlatego jak nie uległ uszkodzeniu moduł to może ktoś wyprogramował coś związanego z obsługą centralnego zamka? U mnie był problem z regulacją lewego lusterka (opuszczanie w dół) i winne okazało się połączenie modułu z wiązką. Psiknąłem elektrosolem w kostkę i w piny i działa do dzisiaj - może warto to też sprawdzić?

Napewno działa Ci pamięć położenia? Nie miałeś wcześniej foteli z pamięcią, zostały one niezmienione i zmieniony tylko panel i moduł i pamięć położenia działa? Z tego co patrzyłem na schematach to fotele (silniczki) mają inną liczbę przewodów jeśli jest pamięć a mniejszą jeśli jej nie mają (chyba 5 jeśli mają pamięć a 2 jeśli nie mają, nie mam schematów pod ręką teraz to nie określę na 100%). Działa Ci pamięć bez wymiany fotela kierowcy?
www.diagmoto.pl  - zdiagnozuj swojego Jaguara przy użyciu testera serwisowego

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Moduł drzwi kierowcy i centralny zamek...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2015, 19:22:55 pm »
Dzięki za odpowiedź,możliwe ze ktos wcześniej fotel wymienił,jest też taka opcja...fakt faktem że po zmianie panelu i modułu w drzwiach pamieć działała,po naciśnieciu 1 lub 2 fotel,kierownica sie przestawiały w swoje położenie,ale pilot centralnego przestał działać.teraz mam panel z pamięcią,moduł stary zeby mi pilot działał,wynika z tego ze trzeba stary moduł zaprogramować pod pamieć albo nowy pod pilota...