Autor Wątek: jaguar s type restricted performance  (Przeczytany 4760 razy)

jack 65

  • Gość
jaguar s type restricted performance
« dnia: Listopad 18, 2015, 11:52:19 am »
witam .Mam jaguara s type 2007r 2,7 d .Miesiąc temu pojawił się komunikat restricted performace i zapaliła się kontrolka żółta i czerowna. Pojechałem do mechanika .Po podpięciu wyszedł zapchany DPF. Po oczyszczeniu filtra problem zniknął. teraz po przejechaniu ok 700 km pojawił się ponownie komunikat restricted performance i zapaliła się żółta kontrolka. Cz to możliwe że nie zapala się kontrolka DPF tylko od razu wyskakuje komunikat restricted performance? .

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: jaguar s type restricted performance
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2015, 13:02:20 pm »
Koty są strasznie wrażliwe nawet na małe zmiany. Czy jeździsz głównie po mieście??
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

jack 65

  • Gość
Odp: jaguar s type restricted performance
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2015, 09:46:45 am »
Ostatnio właśnie byłem więcej w trasie . dzisiaj byłem u mechanika podpieli go pod kompa i wyszedł błąd P 140 a zawór elektromagnetyczny układu regulacji spalin działa nieprawidłowo. czyli wychodzi że problem jest z EGR-em . Czy spotkaliście się z takim błędem ? co trzeba zrobić ? Znajomy mówi że można go zaślepić.  Może lepiej wyczyścić ?  Będę wdzięczny za opinie.

jack 65

  • Gość
Odp: jaguar s type restricted performance
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2015, 09:47:52 am »
prostuję błąd P 140 a

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: jaguar s type restricted performance
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2015, 10:05:53 am »
P140A-00: Exhaust Gas Recirculation Sensor C - circuit low
P140E-00: Exhaust Gas Recirculation position sensor C minimum / maximum stop performance

takie są opisy błędów p140A, czyli coś z recyrkulacją spalin
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

jack 65

  • Gość
Odp: jaguar s type restricted performance
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2015, 13:21:57 pm »
a coś bliżej ? co może być powodem tego błędu? sam zawór czy też coś innego ?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: jaguar s type restricted performance
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2015, 14:06:13 pm »
Wyczysc na poczatek EGR. Prsy okazji sprawdźcie połączenia przewodów
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

seba78

  • Gość
Odp: jaguar s type restricted performance
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2015, 17:15:26 pm »
restricted performance mam to gówno dobre 10 miesięcy. Wydałem kasy by się tego pozbyć - chyba z dobrą walizkę i nadal się zapala, po ostatniej wizycie u mechanika dużo częściej. U mnie związane jest to z ubogą mieszanką, ale jest dobrze jak jest mało paliwa 1/8 baku wtedy problemu nie ma. zaleje paliwa znów uboga mieszanka i restrict.

mk

  • Gość
Odp: jaguar s type restricted performance
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2016, 20:27:04 pm »
Witam mam ten sam błąd. Plus do tego 301 302 303 . Rano odpalił. Nie mogłem podjechać w garażu z  minus 2 na minus 1 .silnik kręcił do 3000 tyś obrotów . Pracował jak by miał zasnąć. Ledwo wróciłem na miejsce postojowe. Wieczorem wróciłem zakręcil Ale nie odpalił. Co to może być?  Mało latam kotem myślałem że może silnik zastygniety trzeba gazu dodać żeby popracowal Ale wieczorem mnie zgniotla wiadomość że nie można odpalić. Co mogę zrobić?  Czy wymienic cewki można samemu w garażu żeby do warsztatu go nie holować hehe benzynę lalek 98 Ale zdążyło sie i 95. Mam błąd mieszanki. Dodam że auto z 2006 roku przebieg 74 tysiące km 3.0

mk

  • Gość
Odp: jaguar s type restricted performance
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2016, 20:31:44 pm »
Cewki wtryski przepustnica co to może być? Czy dam radę sam to w garażu zrobić?  Z tymi kotami same problemy . Mało nic latam a co chwilę jakiś problem. Dodam że z wydechow poszła jakas ciecz . Słyszałem dodatkowo  też jakieś dziwne mechaniczne dźwięki.  Miałem wrażenie jakby hamulec ręczny blokował mi jazdę. Tragedia pomocy pozdro jej