Autor Wątek: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...  (Przeczytany 11683 razy)

szms

  • Gość
Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« dnia: Listopad 14, 2015, 20:42:06 pm »
Serdecznie witam!

Od kilku miesięcy poszukuję Jaguara, interesuje mnie XJ X350 z silnikiem 4.2

Chciałbym usłyszeć ewentualnie opinię ludzi, którzy się znają na tych modelach. :)
Wągrowiec 45.000 zł
http://allegro.pl/jaguar-xj8-4-2-vanden-plas-x350-i5781456729.html


Jestem kompletnie zielony w temacie, to mój pierwszy kontakt z tą marką.

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za ewentualne wskazówki i opinie :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2015, 12:39:47 pm wysłana przez Choina »

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2015, 21:00:35 pm »
Ładne auto, zadbane, ale nie podoba mi się cały prawy bok, i przód róg. trzeba na miejscu na to zwrócić uwagę.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2015, 22:17:56 pm »
Witaj :)

szms

  • Gość
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2015, 22:32:37 pm »
Ładne auto, zadbane, ale nie podoba mi się cały prawy bok, i przód róg. trzeba na miejscu na to zwrócić uwagę.

Prawy przedni blotnik byl malowany. Tak wynika z informacji, ktore posiadam.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2015, 22:55:03 pm »
więc jak zawsze dobrze wypatrzyłem. Drzwi też... jestem w zasadzie pewien. nie wiadomo jak to wyglądało po uderzeniu. czy nie zawinęło słupków z progiem. a może tylko rysa o barierę.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

szms

  • Gość
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2015, 23:15:57 pm »
Auto podobno znane na forum V12... Niestety jako nigdy nie zwiazany z Jaguarem nie mam tam wstępu. :)

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2015, 23:35:59 pm »
Witaj, jeżeli będziesz chciał na poważnie kupować XJ-ta, to przed wyłożeniem PLN jedz do ASO tylko autoryzowanego na sprawdzenie, nie ma co na takie tematy żałować kasy, jest wiele niuansów których nie wychwycisz w trakcie jazdy próbnej, ten model na zdjęciach wygląda ładnie, ale to zawsze tylko zdjęcia, o Amerykańcach tutaj już było pisane, są pewne problemy w związku z pochodzeniem, poszukaj to doczytasz szczegóły

Offline Vincent

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 144
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2015, 07:59:53 am »
Witaj
Sam też obserwuję od jakiegoś czasu ten egzemplarz i drugi z Trójmiasta w tym lakierze bo korci mnie wymiana X-Type na coś większego. Faktem jest że oba są z USA i jako takie zapewne trafiły do Polski uszkodzone. Egzemplarz za 44 444 na pewno bo właściciel podesłał mi zdjęcia a co do tego za 45000 to miałem tylko przypuszczenia które Ty sam potwierdzasz oraz Jędrzej.
Zdjęcia piękne bo właściciel jest fotografem :)
Z tego co też wyczytałem to istnieje trochę różnic jest o tym trochę napisane w dziale XJ.
W każdym razie witaj :)
... i to by było na tyle...
Vincent

szms

  • Gość
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2015, 09:03:59 am »
Auta z USA na 99,9% trafily tutaj trafione. Nie musi to byc dachowanie czy banan z auta.
Ten, ktorym ja sie interesuje zostal sprowadzony przez MM Cars Katowice. - salon Jaguara, wymieniono w nim zderzak, maske, reflektor, chlodnice i belke. Aktualny wlasciciel twierdzi, ze posiada dokumenty badania konstrukcji i z nich wynika, ze nie jest ona naruszona. ;)

Co do roznic - inne czestotliwosci, obrysowki sie pala, a nie sa tylko odblaskami, klapa ma lekko inny ksztalt, odtwarzcz dvd... W kazdym badz razie nic nadzwyczajnego, ktore by mi przeszkadzalo :)

We wtorek chce ogladac, znalazlem tam na miejscu SKP ze strony Dekry i chce tam podjechac i obejrzec go dokladniej. Jezeli chodzi o mechanike, zawsze jest do zrobienia i jak cos ma sie wysypac to sie wysypie - trudno.

Auto planuje jako 3cie, garazowane, jezdzone tylko w sloneczne dni, wiec nie bede robil kosmicznych przebiegow. Szukam czegos fajnego na lata. ;)

Offline Vincent

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 144
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2015, 09:15:29 am »
Wymienione części to detale jak to jednak mimo wszystko ma się do deklarowanej przez sprzedawcę bezwypadkowości .... oj ten nasz rynek
... i to by było na tyle...
Vincent

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2015, 09:38:22 am »
Podziwiam tych kolegów którzy przed kupnem , zasięgają opinii posiadaczy danej marki. Ja osobiście tego nigdy nie robiłem , i w związku z tym musiałem wykładać spore ilości środków finansowych na usuwanie usterek . Zawsze warto posłuchać opinii osób postronnych .  Samochód bardzo ładny .  :-tylko
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r

szms

  • Gość
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2015, 09:40:35 am »
Andrzej, pierwszy raz to robię. :D

Wcześniej napisałbym to samo co Ty... nauczyłem się od innych ;)

Wymienione części to detale jak to jednak mimo wszystko ma się do deklarowanej przez sprzedawcę bezwypadkowości .... oj ten nasz rynek

Zgadza się. Dla mnie to są szczegóły na które nie mam parcia. Ważne, żeby stan techniczny był dobry i auto nie driftowało jadąc prosto ;)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2015, 10:33:16 am »
i nie ma zadym. haha. w trójmieście mogę zerknać na auto, jestem z Gdańska. Samochody z U.S.A są naprawdę w zdecydowanej większości po poważnych strzałach, i o zgrozo po powodziach. Przerabiałem te tematy, najłatwiej to poznać po skórach, są takie dziwnie przesztywnione, i widać że aż "ociekają" środkami pielegnacyjnymi. Pod deską rozdzielczą, można po nielakierowanych elementach, szynach foteli czasem, jak są zardzewiałe, to praktycznie pewne że powodziak. Samochody po powodzi to już wiadomo że nie pochodzą długo, jeśli nie są profesjonalnie rozkręcone na przysłowiowe śrubki, i pieczołowicie umyte i wysuszone, wyobraźcie sobie naprawę lap-top'a który się kręcił w betoniarce w wodzie z piaskiem, tak to mniej więcej wygląda w skali mikro.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2015, 10:35:11 am »
Witaj u nas
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Poszukiwania Jaguara trwające kilka dobrych miesięcy...
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2015, 12:35:38 pm »
Po pierwsze w tym dziale tylko witamy się. Przenoszę temat.
Po drugie dodajemy printscreena, żeby było wiadomo o jakim aucie była dyskusja, nawet jak wygaśnie ogłoszenie.

A odnośnie aut ze stanów...
Co do roznic - inne czestotliwosci, obrysowki sie pala, a nie sa tylko odblaskami, klapa ma lekko inny ksztalt, odtwarzcz dvd... W kazdym badz razie nic nadzwyczajnego, ktore by mi przeszkadzalo :)
Obrysówki w PL powinny przestać świecić, lampy przednie do wymiany (nie są asymetryczne, nie mają silniczków regulacji, nawet xenony), komputery zestrojone na PB 92, a w EU 95-98, inne częstotliwości pilotów i bram, zazwyczaj brak immobiliserów (nie jestem pewien co do X350), blokada prędkości na 180-200km/h (której nie zdejmiesz w Polsce) i jeszcze parę pierdół.
Przed wyjazdem po auto zacząłbym od sprawdzenia po vinie, a szczególnie CarFax. Zobaczysz uszkodzenia auta. Jak coś na bezwypadkowe.pl chłopaki pomogą. Są ludzie co mają wykupione abonamenty no limit.

Auto za 44.444 wystawiane jest już od sierpnia. Pojawiło się nawet u nas na forum. Niestety poszło delete. Pan się zarejestrował na forum w 2011 rok, ani dzień dobry, ani pocałuj mnie w d... uzyskał pomoc od forumowiczy w związku z oceną aut, i znikł. Pojawił się kolejny raz po pomoc jak trzeba było sprzedać auto, i jeszcze te jego teksty w ogłoszeniu ;D. Cena startowa była 49.000 PLNów  :-nuts za amerykańską bidę, którą jest XJ8. Już w sierpniu mu napisałem że 39.000 według InfoExperta stoi Executive. Niech ci prześle foty sprzed importu, ponoć ma.

Co do auta za 45.000 PLNów nie lubię ślubowozów. Ludzie kupują te auta, bo myślą że co weekend wpadnie gruba kasa, a tu niestety realia są trochę inne. Zazwyczaj są to auta wypucowane, ale wymagające inwestycji. Auto miało trzepać kasę, a tu lipa. Trzeba naprawić, a tu nie ma za co  :-gwizd. W związku z tym trzeba auto sprzedać.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996