Autor Wątek: problem z obrotami  (Przeczytany 3623 razy)

jag40

  • Gość
problem z obrotami
« dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:50:36 pm »
czesc wszystkim mam problem z moim kotkiem s-Type 3.0 litry v 2000 rok mój kotek nie mruczy podczas jazdy  pełnym gazem dusi się wymieniłem pompę paliwa w zbiorniku bo myślałem ze to jest ten problem bez rezultatu jak dodaje gazu zaczyna się dusić SZUKAM  POMOCY dzięki ( może ktoś miał podobny problem?)

szpulek

  • Gość
Odp: problem z obrotami
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:16:59 pm »
od jakich obrotow zaczyna sie dusic? czy zawsze sie dusi czy moze dopiero po przejechaniu jakiegos dystansu/dogrzaniu silnika? pzdr

jag40

  • Gość
Odp: problem z obrotami
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:27:54 pm »
dusi się powyżej 2tys obrotów a powyżej 150km-h miga mi kontrola trakcji  wymieniłem świecę nie wiem co robić dalej
jak stoję na postoju i dodam raptownie gazu nie wchodzi na obroty dzięki

marek57

  • Gość
Odp: problem z obrotami
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2009, 14:16:47 pm »
Na "konkurencyjnym" forum Jaguara jeden z kolegów miał podobny problem, jak pamiętam chodziło o fałszywe powietrze. Skocz tam i poczytaj może dostaniesz weny twórczej. Pozdrawiam Wesołych Świąt i wspaniałego pomruku Kotka Marek

tomz

  • Gość
Odp: problem z obrotami
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2009, 20:59:07 pm »
brak mocy i kontrolka TC to dwa oddzielne tematy moim zdaniem
myślę, że sugestia z lewym powietrzem może być słuszna
może gdzieś dziura....może przepływomierz......albo sondy....
może radzio się wypowie.....

jag40

  • Gość
Odp: problem z obrotami
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2009, 01:08:07 am »
przepływomierz jest w porządku ale nie wiem jak sprawdzić sondę

marek57

  • Gość
Odp: problem z obrotami
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2009, 07:08:28 am »
Ilu przewodowa. sprawdzić możesz omomierzem lub w ukłdzie woltomierzem, o ile pamiętam przedział 0,7 do 1,1 volta w zależności od temperatury. a lewe powietrze z tyłu silnika pod kolektorami ssącymi. pozdrawiam Marek

jag40

  • Gość
Odp: problem z obrotami
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2009, 13:03:56 pm »
dzieki bede patrzyl w tych miejscach powiem  wam co znalazlem  dzieki czekam na inne oddpowiedzi

marek57

  • Gość
Odp: problem z obrotami
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2009, 09:29:28 am »
Radzio masz rację. Ale nawet najlepszy skaner diagnostyczny nie naprawi samochodu. Na forach wielu naszych zacnych kolegów dzieli się po prostu swoją wiedzą na dany temat. Uważam, że jest to bardz pomocne, nie trzeba wyważać otwartych drzwi, a nie każdy z nas jest mechanikiem.Pozdrawiam Marek

marek57

  • Gość
Odp: problem z obrotami
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2009, 13:20:57 pm »
Radziu od paru miesięcy śledzę oba fora i nie tylko z wypowiedzi kolegów odnośnie postępowania PANÓW mechaników ale i autoryzowanych warsztatów widzę - czytam wymienimy to i jeszcze to może się uda , nie spotkałem się z tym, proszę wymienić "ten" element i po problemie. Ale to inny wątek, wiesz może królowie dilerzy zaczęli by spoglądać na to co piszemy i jakie mamy opinie na temat naszych kotów. Ale to chyba nie ta klasa ludzi? Jeszcze raz Pozdrawiam Marek

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: problem z obrotami
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2009, 23:54:32 pm »
niewiem co sie dzieje ale juz nie pierwszego kota widziałem z podobnym objawem ze abs działa ok ale kontrola trakcji sie zaświecała po przekroczeniu pewnej prędkości -obstawiałbym moze na pompe abs-u bo jak wiadomo nie tylko absem steruje ale i kontrolą trakcji choć głowy niedam sobie uciąć ...

Czyżby znany mi s-typek wlazł ci za skórę??  :-A
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.