Autor Wątek: A/C dioda włączona czy nie ?  (Przeczytany 3937 razy)

zukier1

  • Gość
A/C dioda włączona czy nie ?
« dnia: Listopad 05, 2015, 19:11:45 pm »
Mam mały dylemat po uruchomieniu auta zapala się dioda A/C -klima,czy tak powinno być czy powinna być zgaszona.W instrukcji obsługi napisane jest cyt.'Naciśnięcie  przycisku powoduje wyłączenie systemu klimatyzacji.Ponowne naciśnięcie powoduje jej włączenie'-instrukcja z S-type  ja posiadam x-a -znalazłem w necie szczątkowa instrukcje obsługi ,apropo   gdzie znajdę instrukcje do x-a pl oprócz salonu ...szukałem szukałem i nic nie znalazłem .Co do tematu Dla Was to błachostka a dla mnie zagwozdka .Pozdro

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: A/C dioda włączona czy nie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2015, 19:17:47 pm »
Witam.
Generalnie w x-typie świecąca dioda a/c to włączona klimatyzacja i nie ma innej opcji.
Jeśli nie masz włączonej klimy dioda nie świeci.
Ale jeśli zgasiłeś silnik z włączoną klimą i uruchomisz nawiew A/C uruchomi się automatycznie czyli dioda zaświeci się.

pozdr.

zukier1

  • Gość
Odp: A/C dioda włączona czy nie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2015, 19:23:28 pm »
Dzieki -i po to jest to forum ;D   lece sprawdzac :-super

cyberda

  • Gość
Odp: A/C dioda włączona czy nie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2015, 21:43:09 pm »
Oczywiście klima załączy się sama jak dasz nawiew na szybę przednią.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: A/C dioda włączona czy nie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2015, 12:18:58 pm »
Dioda A/C świadczy że sterownik klimatronika dostał sygnał o chęci włączenia klimy, to czy w rzeczywistości ona działa jest właśnie zależne od sterownika (a on bierze pod uwagę temperatury, sygnał z czujników HP i LP, nasłonecznienia w niektórych wersjach)

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: A/C dioda włączona czy nie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2015, 14:49:45 pm »
W  poprzednim aucie  zawsze  mialem wlączone  "auto" i generalnie  klima  sie  uruchamiała  jak było za  gorąco  - do osuszania zimą  wciskalem AC i juz. W jagu za to, zauważylem ze  klima  chodzi zawsze - niezależnie  od  temperatury a  po jej wylączeniu szyby niemożliwie  parują (jakbym cholera  barszcz w  samochodzie  gotował) - dlatego nie mam wlaczonego "AUTO" a  klimy uzywam jak manualnej - czyli latem. Do odparowania  szyb zimą tylko ogrzewanie + grzanie szyb,  bo klima  wprawdzie oczysci szybko ale  po jej wylączeniu chce  sie  dac  ogloszenie w  gazecie - "Zamienię z  powrotem . Stryjek"

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: A/C dioda włączona czy nie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2015, 20:28:42 pm »
Ja zaobserwowałem u siebie tak - włączam A/C klima śmiga. Wyłączam to i sprężarka ucicha. A sygnały opisane 2 posty wyżej to się mają do trybu AUTO właśnie, bo w tym trybie wszystko działa się automatycznie i bierze dane sobie z każdej czujki. W trybie manualnym jak wiadomo sami sobie wszystkim sterujemy.
Co do sprężarki to chyba poniżej 0 stopni się nie załącza nawet ale to muszę obadać jeszcze
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

andrew140785

  • Gość
Odp: A/C dioda włączona czy nie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2015, 06:48:45 am »
Odświeżę wą tek trochę i zapytam właśnie o to czy klima ma zawsze włączyć się po naciśnięciu przycisku czy w niższych temp na zewnątrz nie zawsze musi? Bo u mnie różnie z tym bywa więc pytam jak to jest ilu innych ??

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: A/C dioda włączona czy nie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2015, 10:02:34 am »
Mi też świeci, nie wiadomo kiedy, klimatronik działa więc nie zwracałem uwagi, a teraz mnie to zafrapowało.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

andrew140785

  • Gość
Odp: A/C dioda włączona czy nie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2015, 11:00:39 am »
No właśnie :-chyt
Dioda świeci ale czy kompresor pracuje? Może być tak że podczas temp ujemnej na dworze nie włącza się klimka ale to moje spostrzeżenie które będę obserwował :-)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: A/C dioda włączona czy nie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2015, 11:22:00 am »
Poniżej 5 czy 0 stopni nie załącza się kompressor lub raz na jakiś czas a nie co 10-20 sek jak to ma normalnie "zapisane". Dioda zaświeci się zawsze po włączeniu AC
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8