Autor Wątek: światła w x-type:)  (Przeczytany 3951 razy)

eminem6305

  • Gość
światła w x-type:)
« dnia: Listopad 01, 2015, 15:17:29 pm »
Witam wszystkich; ) mam pytanie jakie żarówki polecacie bo chcialym zmienić moje bo świecą na żółto i nie wygląda to dobrze z góry dzięki za pomoc; )

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2015, 17:17:17 pm »
osobiscie polecalbym HID - najlepiej 4300K żeby nie swiecic na  niebiesko jak chlopcy w  hondach. X-type  ma  soczewkowe swiatła , więc nie  bedzie  problemu ze  swieceniem "w kosmos"  Oczywiscie zaraz  ochrzanią mnie  legaliści: że autopoziomowanie, że spryskiwacze itepe  Moze  i to wszystko prawda, ale na zwykłych halogenowych żarówkach zwyczajnie sie  nie  da bezpiecznie  jeździc  tym autem.  Przy okazji montażu HID  polecam przedmuchanie  porządne kosza - tylko ostroznie z jakimkolwiek myciem bo lustro jest bardzo delikatne i schodzi bez  wysilku.U mnie  nie bylo osłon , wiec  kurzu i syfu było mnóstwo - rozebralem lampe ,wymieniłem regulatory  i płukałem ją letnią wodą + ostatnie  płukanie wodą destylowaną ,żeby nie  zostawic zacieków. Do tego warto wypolerować klosze bo matowieją.

W tym wątku masz zdjecia  gdzie widac  co i jak swieci http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,27518.0.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 17:25:02 pm wysłana przez bartnik »

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2015, 20:41:12 pm »
Ja założyłem u siebie żarówki Osram Night Breaker Unlimited i światła zaczęły świecić tak jak powinny, a barwa światła jest bardziej biała (oczywiście najpierw wymieniłem popękane regulatory i wypolerowałem klosze). Do tego wymieniłem postojowe na Philips BlueVision ultra Xenon-Effekt, co sprawiło, że są jaśniejsze i pasują barwą do świateł mijania.  Możesz spróbować najpierw z tym, a jak stwierdzisz, że światła są za słabe, lub za żółte to wtedy pakować się w xenony, ale moim zdaniem świecą i wyglądają bardzo dobrze.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

kurak22

  • Gość
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2015, 22:18:16 pm »
żeby nie swiecic na  niebiesko jak chlopcy w  hondach.
taaa, ja bym zszedł na ziemię i nie czepiał się hondy, dwa jak ktoś dużo nie śmiga w nocy (6000k są straszne w nocy) a ma czarnego kota to nijak 4300k nie pasuje do takiego auta.

cyberda

  • Gość
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2015, 00:18:16 am »
Ja mam takie jak kolega CapaBB i rzeczywiście jest wielka poprawa w oświetleniu drogi, z tym że jako postojówki założyłem ledy ale takie dłuższe które maja (jeśli dobrze pamiętam) 16 ledów - denerwowało mnie że postojówki na zwykłych żarówkach ledwo świeciły, a na tych ledach widać całe, okrągłe światło.

eminem6305

  • Gość
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2015, 00:30:55 am »
Dzięki wielkie za pomoc; )

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2015, 01:40:04 am »
kurak  - mam na mysli tych wspaniałych mężczyzn w ich szalejących Civicach 1,3 z subwooferem wypełniającym cały bagażnik.  Dużego accorda  sam chcialem kiedys  kupic (choć wnetrza  mi sie  nie  podobają )
Apropos  hondy i vtec - https://www.youtube.com/watch?v=hxVvx0X-Efc   :)

kurak22

  • Gość
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2015, 17:30:49 pm »
ostatnio byłem na nocnych wyścigach w łdz, były oczywiście dłubnięte civic'i więc na takich dragah można sobie posłuchać  :-yipee Jednak był tam fiacik coupe 2.0T. i zamiatał konkurencję potężnie, problemy miał tylko na pierwszym biegu.  :-clap

eMWuGSM

  • Gość
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2015, 11:37:02 am »
żeby nie swiecic na  niebiesko jak chlopcy w  hondach.
taaa, ja bym zszedł na ziemię i nie czepiał się hondy, dwa jak ktoś dużo nie śmiga w nocy (6000k są straszne w nocy) a ma czarnego kota to nijak 4300k nie pasuje do takiego auta.
Tak sobie siedzę, czytam, jem chipsy i dochodzę do wniosku, że nie wiesz o czym piszesz. Pozdrawiam.
HID4300K @ H1 @ X404 PEC


PS. W JJF też ładnie wygląda, a świeci tak samo.

kurak22

  • Gość
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2015, 13:19:17 pm »
ja to nie wiem od kiedy 4300k zapodaje tak niebieskie światło
chyba że takie info podają małe skośne oczka  :-chyt

eMWuGSM

  • Gość
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2015, 13:52:44 pm »
ja to nie wiem od kiedy 4300k zapodaje tak niebieskie światło
chyba że takie info podają małe skośne oczka  :-chyt
Cóż, to są najbardziej białe jakie mi się zdarzyło sprawdzać, 6K są już niebieskie, 8K perfidnie niebieskie selektywne, a 10K fioletowe.  Inna sprawa, że po 2,5 roku świecenia zdecydowanie zmieniły kolor na bardziej niebieskawy niż był pierwotnie. 6K miałem w szarym kocie. Duzo bardziej niebieska barwa. Ten na zdjęciu jest porównywalny z LED białm zimnym, na tym zdjęciu wyszedł bardziej niebieskawy.

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2015, 21:04:17 pm »
Witam.
A ja zupełnie z innej beczki. Jak wrzuciłeś to zdjecie czarnego Kota w JPG.
Bo nie chce mi dodać żadnego zdjęcia w tym formacie.

pozdr.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2015, 21:57:36 pm »
Witam.
A ja zupełnie z innej beczki. Jak wrzuciłeś to zdjecie czarnego Kota w JPG.
Bo nie chce mi dodać żadnego zdjęcia w tym formacie.

pozdr.
W tym celu trzeba wykorzystać zewnętrzny serwis hostujący obrazki. Tam dostajesz taki kod do wklejenia na stronę typu:
[url =http://s18.postimg.org/herm03kyx/20151005_175216.jpg][img ]http://s18.postimg.org/z4tal4yjp/20151005_175216.jpg[/img][/url]

Celowo ze spacjami, żeby było widać jak to wygląda, jak to wkleisz w treść wiadomości to się właśnie tak wyświetli.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: światła w x-type:)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2015, 19:11:21 pm »
Dzięki. javascript:replaceText(' :-clap', document.forms.postmodify.message); pozdr.