Autor Wątek: Ciągły sygnał parktronic - dzwiny problem  (Przeczytany 2342 razy)

Sonix

  • Gość
Ciągły sygnał parktronic - dzwiny problem
« dnia: Październik 28, 2015, 19:42:41 pm »
Witam,
Zacznę od początku.
Zaczął się problem z masą, jeżdżąc po mieście, przy kierunkowskazie zaświecała się od czasu do czasu kontrolka przeciwmgielnych tylnych. Przy trzymaniu nogi na hamulcu, gdy ktoś podjechał mi pod dupę to załączał się parktronic i działał jak przy cofaniu. Widziałem, ze miga lewa lampa, poruszałem kablami, polepiłem taśmą izolacyjna, problem znikł. Międzyczasie odpiąłem czarna wtyczkę (od czujników)(przy zapalonym samochodzie) by sprawdzić czy to problem z masą czy z instalacją czujników. Podpiąłem wszystko do kupy i dupa..
Parktronik przestał działać.. Zaraz po włączeniu zapłonu ciągły sygnał. Czujniki nie tykają, żaden.. Sprawdziłem bezpiecznik, jest ok. Rozebrałem moduł, nie widać tam żadnych spalonych ścieżek, a skoro wydaje ciągły sygnał to rozumiem, że działa.

Co teraz?
Nie wiem czy jednak spaliłem moduł czy coś z kablami.
Ktoś ma jakieś pomysły?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Ciągły sygnał parktronic - dzwiny problem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2015, 19:51:37 pm »
Jakbyś sfajczył moduł to by była cisza....przynajmniej tak mi się wydaje bo sygnał do głośniczka leci raczej przez moduł. Przeczyść wszystkie wtyczki  w czujnikach, do tego punkty masowe obczyść porządnie.
Rozumiem, że głośniczek drze japę nawet na biegach do przodu??
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Ciągły sygnał parktronic - dzwiny problem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2015, 20:16:37 pm »
@Sonix
Czy wiesz że PAM (Parking Aid Module) jest podłączony do DLC (Data Link Connector -> Gniazdo OBD2 16 PIN) poprzez pin 7 (K-Line protokół SDL Serial Data Link)?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi "Nie", udaj się do najbliższego warsztatu dysponującego odpowiednim sprzętem do wykonani diagnostyki komputerowej układu.

PS. Gó***ana zabawka ELM327 tego nie tknie.

@Driv3rrrr]
Przy zjaranym PAM moze być dźwięk ciągły. Stawiam, że wyjdzie "błąd wewnętrzny".


Sonix

  • Gość
Odp: Ciągły sygnał parktronic - dzwiny problem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2015, 20:18:33 pm »
Tak, dokładnie.
Znalazłem na schemacie, ze tylko od jednego czujnika prawy zewnętrzny idzie + i -, reszta czujników również jest do niego spięta. Problem musi być z "głównym" kabelkiem, bo inaczej chociaż jeden czujnik by tykał..

eMWuGSM, w moich okolicach nie ma ziomka który by miał fejsa do Jaguara.
Jak by sie jakis znalazł, to mnie skroi za podpięcie tyle co za inny moduł.. :/
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2015, 23:05:41 pm wysłana przez Choina »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Ciągły sygnał parktronic - dzwiny problem
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2015, 21:05:17 pm »
Nie musi być do Jaga. Bosch KTS, Gutmann czy nawet Autocom/Delphi lub Autoboss (tutaj nie jestem pewien) łączą się z PAM'em ;)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Sonix

  • Gość
Odp: Ciągły sygnał parktronic - dzwiny problem
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2015, 21:09:06 pm »
KTSa mam - w takim razie jutro skocze do kolegi. Zapomniałem o KTSie ;)

Sonix

  • Gość
Odp: Ciągły sygnał parktronic - dzwiny problem
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2015, 14:07:55 pm »
Problem rozwiązany.

KTS (najnowszy w pełni legalny) nie połączy się w x-typie z parktronickiem. W ogóle nie widzi tego sterownika.
Znalazłem elektromechanika który podpiął się pod sterownik parktronicka z jakiegoś innego fejsa.. Autocoma.
Wykrył 5 błędów. (4 z czujników związany z komunikacją) i (1 błąd modułu związany z kodowaniem) Podejrzenie, że w module wysypało się kodowanie..
Po skasowaniu błędów parktronic zaczął działać a błędy nie powróciły.

Dzięki Panowie Driv3rrrr,  eMWuGSM za pomoc ;)

Pozdrawiam