Autor Wątek: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??  (Przeczytany 4276 razy)

Jaguar Taxi Patryk

  • Gość
Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« dnia: Październik 27, 2015, 21:58:53 pm »
 Witam mój Jag 2.5 rano zapala tragicznie tzn.silnik nie ma mocy obroty staram sie trzymać na gazie ale gdy wcisne mocniej dławi się nawet zgaśnie...
chodzi bardzo nie równo,po nagrzaniu jest bdb w miare czym cieplejszy tym lepiej ale ani jechać sie nie da na zimnym bo gaśnie i brak mocy a i ciężko rozgrzać jedynie na postoju....
jag jest z LPG.LPG świeżo po regulacji,wymieniłem świece oraz wtryski PB ponieważ myślałem że są zapieczone ,jednak bez zmian dalej tragicznie,wydaje mi się że coś może być z elektryką,ponieważ czasem nawet na gorącym chodzi nie równo i faluje,jednak pali bezproblemowo jak rozgrzany.Dodam też że spala tragiczne ilości paliwa.
Miał ktoś podobnie? możecie coś poradzić?
ps.komprecha itd wszystkko ok.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2015, 22:11:03 pm »
Proponuje Ci pierwsze podpiąć kompa i dopiero wtedy zastanawiać sie co dalej...

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2015, 23:00:37 pm »
na oko TPS, sposród miliona przyczyn...jak wyżej wspomniał kolega aro:  komputer...napisz jakie błędy,  wtedy otrzymasz od expertów forumowych wskazówki, gdzie sprawdzać... nie wjedź z rękoma w "naroznym" warsztacie u "ziutka" bo skończy się to pasmem udrek. Jaguar to nie ford,mimo podobieństw kilku wtyczek, i sensorów.  Najpierw uwaznie poczytaj chłopaków, wiedzą co piszą, wtedy będzie łatwiej.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Jaguar Taxi Patryk

  • Gość
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2015, 00:25:11 am »
no fakt najpierw komp,powiedz mi co to jet tps?

jutro podpinam,dzieki pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2015, 08:33:15 am wysłana przez Choina »

kolciko

  • Gość
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2015, 08:29:02 am »
Witaj. Widzę, że jedziesz na podpinke.

Może nie rozwieję Ci jakiś konkretnych wątpliwości... ale ja mając TAKIE SAME problemy + zdarzało mi się nawet na ciepłym że od tak się wyłączył np stojąc na światłach ( praktycznie tylko gdy był na luzie ) ;w aucie z Błyskawicą w kółku Benzyna + gaz; miałem padnięty czujnik położenia wału (dolny). Po wymianie - Gaśnięcie i falujace obroty na zimnym ( jak było baaaardzo zimno bez wciskania pedału gazu na 17razy musiał bym odpalać bez gazowania  :-K... ) dodatkowo dłuższe trzymanie na benzynie + zalanie 98 na pół baku. Wiem, że głupota "porównywać" oba auta ale mam nadzieję, że moja wypowiedź zapali komuś lampeczkę :)

gravi

  • Gość
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2015, 14:30:11 pm »
Jak masz LPG to prawdopodobnie sypie Ci się mapa benzyny przez gaz. Ja u siebie jestem w trakcie rozwiązywania problemu poprzez montaż odpowiedniego emulatora ciśnienia benzyny, i go prawidłowe dostrojenie przynajmniej dla silnika 3.0. Emulator już mam zamontowany i teraz muszę go dostroić z gazownikiem, praktycznie ustawienia odbywają się podobnie jak instalacji gazowej. U mnie mapka się rozjechała do takiego stanu, że auto gasło na benzynie na krzyżówkach i wywala błąd ciśnienia paliwa, a mieszanka idzie na bogato o ok 20%. Wyłącz gaz przyciskiem w aucie, odłącz akumulator na parenaście minut, odpal na benzynie nie włączaj LPG i pojeździj na benie np 50km. Zobacz jakie bd rezultaty, mapa powinna wrócić na jakiś czas. U mnie na LPG w miarę dobrze chodził chociaż na bogato. Akurat jutro śmigam do gaziarza i ma mi to ogarnąć, bo wcześniej nie miałem na to czasu. (czujnik położenia wału zazwyczaj nie  pozwala odpalić silnika na gorącym, a po ostygnięciu zapala)

Jaguar Taxi Patryk

  • Gość
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2015, 14:17:14 pm »
jest tragicznie ,podpinałem i żadnych błędów, gaz byłem nie dawno regulować i mapy się zgadzały a zapala tragicznie ...
A do tego pali jak smok,jadąc na trasie i dotykając gazu z tempomatem i cudami ok 11L lpg
W mieście 17-19 l lpg już nie wiem co z tym robić.
Jakiś czas temu staliśmy z kumplem i wyjęliśmy wtyczkę z prze pływki i przepustnicy wydawało sie jak by był później żwawszy ale palił tak samo tragicznie.

Znacie kogoś na śląsku kto siedzi w Jagach?
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2015, 22:50:43 pm wysłana przez Choina »

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2015, 14:31:31 pm »
a do Częstochowy masz daleko, a to znalazłem tak na szybko więc morał prosty szukaj i znajdziesz  http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,31265.0.html
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2015, 14:35:41 pm wysłana przez niewaskieauto »
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Jaguar Taxi Patryk

  • Gość
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2015, 17:04:38 pm »
No dziękuję ale te usterki które są tam wypisane sam bym naprawił podejrzewam że każdy miłośnik nawet VAGA by to zrobił,ostatnio w Jagu wymieniłem uszczelki pod głowicami termostat itd,szukam kogoś kto ma w pewnym sensie specjalizacje w tych autach jak również zna ich bolączki potrafi sczytać błędy ma OBD do Jaga itd itp W moim S typku jest jakaś usterka nie wiem czujnik położenia wału, przepławka, przepustnica, czujnik temp nie wiem co .

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.456
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2015, 18:23:05 pm »
Yyyy spalanie to akurat masz normalne. 11l LPG w trasie to norma dla tego silnik,a to samo 17-19l LPG w mieście. Ja mam takie same wartości, a auto mam zdrowe jak ryba.

Do sprawdzenia masz korekty paliwowe, % położenia przepustnicy oraz wartości jakie pokazuje przepływomierz. Spróbuj odpiać też czujnik temperatury cieczy i odpalić go wtedy. Zazwyczaj rzadko kiedy pokazuje, że ten czujnik jest walnięty
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Jaguar Taxi Patryk

  • Gość
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2015, 18:28:47 pm »
ale Ty masz 3l ja mam 2,5 manual  co do reszty to spróbuje jak radzisz dzięki

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.456
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2015, 18:43:55 pm »
2.5 ma ciężej więc spala tyle samo a nawet więcej niż 3.0 ;)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2015, 21:11:19 pm »
Na Śląsku mogę polecić Car Serwis Rybnik Bogusław Sitko.  :-A :-tylko
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r

Jaguar Taxi Patryk

  • Gość
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2015, 10:36:06 am »
a może to być czujnik temp płynu chłodniczego??  Mam podobnie jak w tym filmie...


https://www.youtube.com/watch?v=pweIhPjJRVk

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.456
Odp: Tragicznie zapala na zimnym,co robić??
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2015, 13:19:33 pm »
Kolego dlatego napisałem spróbuj go odpiać i zobaczysz jak odpali ;)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8