Autor Wątek: XJR x300 4.0 kompresor chłodzenie i kilka pytań  (Przeczytany 1535 razy)

jarecky

  • Gość
XJR x300 4.0 kompresor chłodzenie i kilka pytań
« dnia: Październik 25, 2015, 12:52:58 pm »
Witam ,jako ze jestem nowy w temacie XJR chciałbym dowiedzieć się kilku ważnych spraw.
Chłodzenie po zgaszeniu auta : Po zgaszeniu auta wiatrak chodzi jeszcze jakieś 15min ,a czasem i godzina. Pewnego dnia wrócilem do domu po połnocy ,a rano nie chciał zaskoczyć. Wiatrak chłodził auto normalnie ale podejrzewam,ze za dlugo no  stąd wywaliło mi ako. Podłączyłem inne i zapalił od strzała.Czy to jest normalne w kotach? Nie da się pominąc tego i przerobić na tzw"krótko" by po zgaszeniu zaraz wiatrak takze sie zgasił? Auto normalnie trzyma temperature i wszystko jest okej.

Pyt2 : Choinka na wyświetlaczu : Auto stało czesto i było przepalane raz na miesiąc do kosciola. Podejrzewam ,ze elektronika głupieje bo wyświetla ,ze wszystko prawie nie działa.Mowa o kontroli trakcji,Anti Lock (czy jakos tak) oraz wszystkie pozostałe kontrolki po lewej stronie zegarów. W aucie wszystko działa ,lecz skąd te kontrolki itd?

Jesli wypisałem wszystko dość chaotycznie to z góry przepraszam.

drwalu

  • Gość
Odp: XJR x300 4.0 kompresor chłodzenie i kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2015, 13:13:19 pm »
Tak, dość chaotycznie ;)

Z wiatrakiem masz coś zdupione, a dokładnie ze sterowaniem. Albo przekaźnik się wiesza, albo czujnik temperatury sterujący coś szwankuje.

Co do wyswietlania tych rzeczy, to nie kumam o co chodzi. Jesli chodzi o ten dolny pasek to o ile się nie mylę to tam się po prostu zapalają kontrolki, nie ma tam wyświetlacza lcd zeby były krzaki, chyba że mówisz o wyświetlaczu komputera.

jarecky

  • Gość
Odp: XJR x300 4.0 kompresor chłodzenie i kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2015, 23:38:58 pm »
Lewa strona pionowo .Palą sie wszystkie kontrolki ale 2 uzasadniam.

Uzasadniam:
- spryskiwacze (bo nie mam zbiorniczka)
-lampka oswietlenia tablicy

Nie uzasadniam :
-TRAC FAIL
-ANTI LOCK
-wieczna rezerwa paliwa (obstawiam pływak aczkolwiek 2dni temu działało bez zarzutu i wskazywało pół zbiornika,zaś dziś kompletne zero nawet po dolewce 11l i 10l ktore było w baku lub i więcej)


Dodatkowo :
-wieczny błąd ze w układzie chłodzenia brak płynu (czerwona kontrolka po prawej stronie)
-wieczny błąd wyłączonej trakcji

Trakcja działa lecz pokazuje non stop ,ze jest wyłączona.
Płyn w układzie chłodzenia ?Cholera wie bo dolewam bo czasem ,a czasem nie.Gdy auto ma kaprys to trzeba dolac,gdy jest ok to spedzamy ze sobą caly dzień.Czy to prawda ze do układu chłodzenia wchodzi 10.5l płynu ? :-help

Offline robsson86

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: XJR x300 4.0 kompresor chłodzenie i kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2015, 10:51:57 am »
co do płynu clodzacego to fakt ze lejesz ponad 10l , tez się zdziwiłem jak pierwszy raz zmieniałem. co do kontrolki od  zbyt niskiego płynu to czujnik masz w zbiorniczku wyrównawczym , zamontowany jest os jego spodu. u mnie raz na długi czas tez po odpaleniu świeci się track fail, w moim przypadku wystarcza użycie włącznika trakcji i błąd gaśnie
bo nie ma to jak kompresor.............

XJR6 1995r