Autor Wątek: Jak zdemontować wybierak biegów w S type  (Przeczytany 2312 razy)

Zebazdan

  • Gość
Jak zdemontować wybierak biegów w S type
« dnia: Październik 15, 2015, 15:05:10 pm »
Witam,
jak to zdemontować by nic nie urwać? S type 3.0 - 1999 rok

Zebazdan

  • Gość
Odp: Jak zdemontować wybierak biegów w S type
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2015, 00:46:27 am »
no dawać odpowiedzi nawet szczątkowe >:D apel do moderatora forum i ludzi z nim związanych! Forum ma być jasne, skoro mam problem A z kotami jest ich wiele to albo:
1. wpiszę problem i wskoczy mi odp. lub i nie, ale niech wskoczy w formie jakiegoś czytelnego okna a nie jakiejś plątaniny koloru żółtego i czarnego.
2. nie chcę wyświetlania informacji, że każdy wątek jest nowy, skoro skończyło się w nim pisać w 2009 roku.
3. pogrupować i połączyć należy wiele wątków bo obecnie mamy rozpiźdz......j.
Wracając do tematu stypusia to jak to dziadostwo zdemontować, gdzie śruby bo wąski garaż mam a drzwi szerokie hehe

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Jak zdemontować wybierak biegów w S type
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2015, 01:03:09 am »
Ale chcesz to zdjąć z linkami czy jak?? Ściągnąć musisz obudówkę całą wokół wybieraka (będzie więcej widać). Później kondon skórzany. Następnie jak bez linek to zobaczysz taki klips przy mechanizmie linek od strony wybieraka(taki pręt) - trza to zdjąć. A później cały wybierak siedzi zabezpieczony pierścieniem - tam sie go chyba wciska i w góre. Jak odskoczy pierścien to wyjmujesz i wsio.

Tylko wybierak ustaw w neutralu między 3 a 4 biegiem
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Jak zdemontować wybierak biegów w S type
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2015, 01:08:14 am »
no dawać odpowiedzi nawet szczątkowe >:D apel do moderatora forum i ludzi z nim związanych! Forum ma być jasne, skoro mam problem A z kotami jest ich wiele to albo:
1. wpiszę problem i wskoczy mi odp. lub i nie, ale niech wskoczy w formie jakiegoś czytelnego okna a nie jakiejś plątaniny koloru żółtego i czarnego.
2. nie chcę wyświetlania informacji, że każdy wątek jest nowy, skoro skończyło się w nim pisać w 2009 roku.
3. pogrupować i połączyć należy wiele wątków bo obecnie mamy rozpiźdz......j.
Wracając do tematu stypusia to jak to dziadostwo zdemontować, gdzie śruby bo wąski garaż mam a drzwi szerokie hehe

kolego co ty tu robisz co znaczy dawać odpowiedzi
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jak zdemontować wybierak biegów w S type
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2015, 07:13:45 am »
Co to znów za pyskówki? sezon na zadymy? Jakie dawaj?  :-zly
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Zebazdan

  • Gość
Odp: Jak zdemontować wybierak biegów w S type
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2015, 09:37:20 am »
Ale chcesz to zdjąć z linkami czy jak?? Ściągnąć musisz obudówkę całą wokół wybieraka (będzie więcej widać). Później kondon skórzany. Następnie jak bez linek to zobaczysz taki klips przy mechanizmie linek od strony wybieraka(taki pręt) - trza to zdjąć. A później cały wybierak siedzi zabezpieczony pierścieniem - tam sie go chyba wciska i w góre. Jak odskoczy pierścien to wyjmujesz i wsio.

Tylko wybierak ustaw w neutralu między 3 a 4 biegiem

a jaki element pierwszy wyciągnąć? znaczy którą część obudówki, podważałem i jakoś nie chce zejść. A czy z linkami czy bez to nie wiem jeszcze co ma winę, bo dźwięk mechaniczny przy wybieraniu biegów słychać ze środka jakby pręt jakiś był luźny.

Cytuj
kolego co ty tu robisz co znaczy dawać odpowiedzi

A ja kolego robię tu to samo co inni właściciele kotów :-hehe naprawiam, naprawiam i czekam na odpowiedzi forumowiczów  :-clap
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 11:28:46 am wysłana przez Choina »

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Jak zdemontować wybierak biegów w S type
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2015, 14:16:40 pm »
kolego po prostu pisz ze zrozumieniem dla innych jak napiszesz dawać odpowiedzi to mało kto ci jej udzieli bo odebrany będziesz za chama wykaż trochę cierpliwości i napisz ze to auto to automat
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Jak zdemontować wybierak biegów w S type
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2015, 14:29:17 pm »
To kuźwa automat w końcu czy manual, bo żem zgłupiał. Ja tu instrukcję to manuala skrobie, a jak automat to z lekka inaczej.

Rozpinasz obicie skórzane z wajchy ręcznego. Później cała ta konsola środkowa siup w góre ciągniesz. Czy tam najpierw w tył a później w góre - ogarniesz to. Później kanał ogrzewania wyjmiesz, następnei zobaczysz tam 2-3 kable idące do wybieraka. Porozpinać to i wyjmujesz wybierak. Tam jeszcze chyba na 4 śrubkach jest jeszcze ale nie pamiętam juz
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8