Autor Wątek: Głośniki + bas do kota  (Przeczytany 1671 razy)

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Głośniki + bas do kota
« dnia: Październik 15, 2015, 07:29:45 am »
Witajcie, potrzebuję porady, jak ktoś wie mógłby się wypowiedzieć nt. głośników w X-Type 2004 2.0D z fabrycznym CD radiem...?

Ogólnie wymieniam w swoim kocie głośniki i chcę dołożyć bas z tyłu(płytkie strasznie to fabryczne...) i teraz mam takie pytanie, wymieniając w przodzie głośniki, zauważyłem że do tweetera i mida lecą dwa różne kable, a z radia wylatuje jeden, w takim razie czy gdzieś po drodze są zamontowane filtry czy po prostu chamsko się kabel rozdziela?

Bo kupując Hertz'e ESK 165 dostałem w zestawie zwrotnice i teraz pytanie czy jest sens je montować jeżeli(powtarzam jeżeli) auto już ma rozdzielany sygnał fabrycznie..

Dodatkowe pytanie, muszę do wzmaka puścić kablem moc z aku, tyle że zastanawiam się którędy kabel przeprowadzić, ktoś to robił i może się wypowiedzieć? Są dwie opcje, albo zapalniczka(nie używam więc rybka czy ją rozbiorę - pytanie tylko czy kable utrzymają 480W mocy max - i nie mówię tu o szczytowej ;) - rozumiem że za zapalniczkę odpowiada bezpiecznik F68 - on za coś jeszcze jest odpowiedzialny? Bo jeżeli tylko za zapalniczkę i kable by utrzymały tą moc to po prostu bym zamienił go z 15A na 40A) ) albo przedostanie się przez ścianę grodziową(tyle że pytanie wtedy jak się przedostać, bo ciężko jest i na razie pomysł jest taki by rozbierać wycieraczki i dalej tą deskę czarną przykrywającą cały kokpit, tyle że jak się jej pozbyć?).
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 07:54:02 am wysłana przez Kakashi »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Głośniki + bas do kota
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2015, 09:01:37 am »
... pod zapalniczkę?!  ;D :-hehe :-clap :-nuts
Do wzmacniacza ciągnie się przewód 20mm2, a ty chcesz nitkę pociągnąć?
Chłopie, poczytaj sobie Poradnik Nazara i jak dojdziesz do 33 strony zadaj ponownie pytania odnośnie car audio.
Link do pdfa http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf
Jak nie masz pojęcia o car audio to zleć to firmie, bo jeszcze Jaga spalisz.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Głośniki + bas do kota
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2015, 09:43:54 am »
... pod zapalniczkę?!  ;D :-hehe :-clap :-nuts
Do wzmacniacza ciągnie się przewód 20mm2, a ty chcesz nitkę pociągnąć?
Chłopie, poczytaj sobie Poradnik Nazara i jak dojdziesz do 33 strony zadaj ponownie pytania odnośnie car audio.
Link do pdfa http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf
Jak nie masz pojęcia o car audio to zleć to firmie, bo jeszcze Jaga spalisz.

Nie rozumiem co to jest przewód 20mm2. Jeżeli chodziło ci o fi kabla to nie wiem jakie ty moce chcesz puszczać przez kabel o średnicy 2cm, 20k W?
 Już mam kupiony kabel dopasowany do mocy 480W o średnicy miedzi 2mm, z odpowiednią warstwą ochronną i ekranowaniem, ale mówię, ciągnąć go do aku jest problem bo nie wiem jak się przedostać przez ścianę grodziową, zapalara była tylko akademickim pomysłem.

Anyway, bardziej mnie interesuje temat tych zwrotnic bo w obecnej chwili na razie głośniki są podłączone pod radio na ori kablu i pytanie czy oryginalną ścieżkę kabla z drzwi zostawiać(i później pytanie czy i gdzie są zwrotnice) i dalej spod radia kabel ciągnąć(mniej roboty) czy po prostu ciachnąć ori i przeciągnąć nowy kabel który byłby odpowiednio opatrzony w filtry(więcej roboty).
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 10:03:18 am wysłana przez Kakashi »

kurak22

  • Gość
Odp: Głośniki + bas do kota
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2015, 19:44:46 pm »
plus tylko z aku puszczony przez bezpiecznik. 20mm2 to pole przekroju. . 2mm srednicy może być trochę mały (pole ~12mm2).
Nie wiem jak jest rozdzielane, ale jak masz 2 rózne kable to chyba nie ma co się bawić. Ale przed złożeniem sprawdź jak działa

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Głośniki + bas do kota
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2015, 21:48:27 pm »
nie pamiętam już dokładnie w którym miejscu, ale są w prawych drzwiach zwrotnice (nie wiem czy nie bezpośrednio przy tweeterach). To logiczne, że jeżeli wchodzą 2 żyły, a potem obsługiwane są 2 głośniki (czyli powinny być 4 żyły), to znaczy, że dochodza te 2 do zwrotnicy i następnie dół i średniotonowy zakres idzie na 17-tki, a wysokie tony na tweetery. I tak musisz rozebrać boczki drzwiowe, więc sam zobaczyz gdzie są zwrotnice.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black