Autor Wątek: Wymiana elektrozaworu nagrzewnicy  (Przeczytany 4028 razy)

mario0906

  • Gość
Wymiana elektrozaworu nagrzewnicy
« dnia: Październik 08, 2015, 18:27:06 pm »
Witam forumowiczów.Zaczęło mi lecieć zimne powietrze w kabinie  i może poradzi ktoś jak się dobrać do wymiany elektrozaworu nagrzewnicy????Od czego zacząć???Bo jak sądzę to własnie to.Pytam bo nigdy nie ściągałem deski rozdzielczej..a nawet nie wiem do jakiego fachowca w Łodzi się udać który zna temat więc spróbował bym sam Pozdrawiam :(

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wymiana elektrozaworu nagrzewnicy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2015, 18:33:36 pm »
Elektrozawor jsst pod maska. Napisz do kolegi niewaskieauto  jest z Łodzi
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Wymiana elektrozaworu nagrzewnicy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2015, 18:37:26 pm »
elektrozawor masz z przodu auta,z prawej strony na dole,przed chlodnica,wymiana polega na odpieciu pieciu wezy,odpieciu wtyczki i odkreceniu jednej srubki kora trzyma elektrozawor...dostep jest sredni ale nie ma zadnej filozofi w wymianie

mario0906

  • Gość
Odp: Wymiana elektrozaworu nagrzewnicy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2015, 19:16:31 pm »
Witam ponownie.Jestem miło zaskoczony...bo czytałem na tym forum ,że dechę.... jak to ktoś napisał trzeba ściągać...i ,że to ponad 500zł sztuka..ale cóż jak trzeba to trzeba ...No to fajnie i mam nadzieję,że to będzie to...choć pewności nie mam..A czy na kompie diagnostycznym wyjdzie jaka to usterka??Pozdrawiam

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Wymiana elektrozaworu nagrzewnicy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2015, 19:36:12 pm »
Elektrozawor dobrze wyczytales,ponad 5 stowek,ale on jest pod maska,pod deska sa silniczki co steruja klapkami nawiewow.,

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wymiana elektrozaworu nagrzewnicy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2015, 20:36:04 pm »
Idzie już kupić za 480zł zawór. Na kompie kolego niestety to nie wychodzi...komp jedynie ale i on pokazuje tylko uszkodzenie tych silniczków pod deską, modułu klimy (ale jedynie w sensie zbyt niskiego/wysokiego napięcia). Ogólnie ten układ klimatyzacji jest ciężki w diagnozie. Tu się może spieprzyć wszystko :D
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Wymiana elektrozaworu nagrzewnicy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2015, 11:19:47 am »
Witam ponownie.Jestem miło zaskoczony...bo czytałem na tym forum ,że dechę.... jak to ktoś napisał trzeba ściągać...i ,że to ponad 500zł sztuka..ale cóż jak trzeba to trzeba ...No to fajnie i mam nadzieję,że to będzie to...choć pewności nie mam..A czy na kompie diagnostycznym wyjdzie jaka to usterka??Pozdrawiam

Co do ściągania deski, to być może tam gdzie czytałeś była mowa o wymianie nagrzewnicy, często się o niej pisze przy okazji tematów z ogrzewaniem/chłodzeniem.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline sjco

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wymiana elektrozaworu nagrzewnicy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2015, 12:42:09 pm »

kicaj

  • Gość
Odp: Wymiana elektrozaworu nagrzewnicy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2015, 15:45:07 pm »
Mialem ten sam problem i rozwiazalem go w taki sposob ze wymontowalem silniczek sprawdzilem od ktorej strefy nie dziala zawor , ten wylot ktory nie dzialal zaslepilem i w drugi dzialajacy wpialem trojnik na dwa weze do dwoch stref. Calosc kosztowala mnie 10 zl a nie 500 zl i wszystko poprawnie dziala. Ktos moze powiedziec ze nie beda dzialaly teraz dwie strefy no powiem ze ma racje ale kto tak na dobra sprawe ich uzywa ?

Pozdrawiam :)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wymiana elektrozaworu nagrzewnicy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2015, 16:00:23 pm »
Dobry patent na szybką naprawę, tylko, żeby nie powaliło sterownika. Bo jak się mu zada coś to on ciągle przesyła sygnał bo nie ma odpowiedzi od zaworu i tak się koło zamyka.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8