Autor Wątek: X308'99 - programowanie pilota  (Przeczytany 18612 razy)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2011, 14:05:25 pm »
KrzysiekEg, co poszlo nie tak za pierwszym razem, bo ten sposob jest podany od poczatku tego watku?

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2011, 15:03:26 pm »
Źle skoordynowałem to w czasie. Nie czekałem na wygaśniecie kontrolek tylko od razu naciskałem Valet, a trzeba było odczekać aż zgasną i dopiero w ciągu 5 sekund nacisnąc 5 razy. Oraz nie naciskałem przycisku otwierania klapy bagażnika tylko otwierałem fizycznie z tyłu auta.
Po obejrzeniu filmu wszystko się wyjaśniło.
Tym niemniej podziękowania dla Tygrys3 i Kogutki.
xj6 4,0 Sovereign 1996

TYGRYS3

  • Gość
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2011, 15:50:41 pm »
 :-V :-tylko cieszę się że mogłem pomóc  :-tylko

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2012, 16:22:27 pm »
Czy może ktoś napisać po polsku jak wygląda programowanie pilota krok po kroku? (Oczywiście do x308)
XJ Executive 4.0, 1999

TYGRYS3

  • Gość
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 11, 2012, 15:33:27 pm »

1) Włozyc kluczyk do stacyjki i zostawić w pozycji IFF

2) Pociągnąć dźwignę długich swiateł do siebie (mrugnąć swiatłami)

3) Przekręcić kluczyk na pozycję 1

4) Błysnąć reflektorami (długimi) 4 razy i alarm wejdzie w tryb programowania, to
   zostanie potwierdzone przez sygnał od alarmu (czasami nie jest, gdy alarm jest podłączony do klaksonu)
   i migającą diodę na dźwigni zmiany biegów.

5) Programuj każdy pilot (do 5), naciskając klawisz "zamknij"(czerwona kłódka) lub "otwórz"(biała kłódka) (Twój wybór)
  .

6) Aby zakończyć programowanie :
   Jeśli programujesz dwa piloty, należy naciskać pierwszy dwa razy, a drugi trzy razy
   Jeśli programujesz 5 pilotów  każdy naciśnij raz .

TYGRYS3

  • Gość
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2012, 14:28:00 pm »
Ustawienia kluczyka samochodowego:

0 (IFF)- nic - po włożeniu kluczyka do stacyjki nie dzieje się właściwie nic, komputer pokładowy otrzymuje jedynie informacje o tym fakcie i w niektórych samochodach może pojawić się informacja na wyświetlaczu tablicy rozdzielczej dot. włożonego kluczyka

1 - wyłączenie blokady kierownicy - po przekręceniu kluczyka o jedno oczko wyłączamy mechaniczną blokadę kierownicy. Samochód nie jest uruchomiony, ale możliwe jest już kręcenia kierownicą. Ze względu na brak wspomagania kierownicy będzie ona chodzić bardzo ciężko.

2 - prąd - w tym momencie zaczyna się właściwe uruchamianie silnika, w obwodach elektrycznych samochodu zaczyna płynąć prąd, zaczynają pracować wszystkie elektryczne urządzenia samochodu. Objawia się to zapalaniem kontrolek na tablicy rozdzielczej. W tym trybie możemy już włączyć wszystkie wszystkie światła samochodu, schłodzić się dmuchawą lub odpalić papierosa od samochodowej zapalniczki. Ponieważ na silniku również znajduje się już prąd, jest to tryb, w którym uruchamiamy samochód na pych. Niestety w tym trybie nie działa klimatyzacja - kompresor klimatyzacji napędzany jest silnikiem.

3 - rozrusznik - po przekręceniu kluczyka zaczyna działać rozrusznik, czyli mały silniczek elektryczny napędzający silnik spalinowy samochodu w celu wywołania kompresji.

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 20, 2012, 11:36:12 am »
Właśnie stałem sie posiadaczem NOWEGO pilota, koszt 870 zł brutto z przesyłką. "Tygrys3" bardzo Ci dziekuję za pomoc, przed chwilą pilot został zaprogramowany zgodnie z Twoją instrukcją, działa prawidłowo!
XJ Executive 4.0, 1999

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2012, 09:16:21 am »
Właśnie stałem sie posiadaczem NOWEGO pilota, koszt 870 zł brutto z przesyłką. "Tygrys3" bardzo Ci dziekuję za pomoc, przed chwilą pilot został zaprogramowany zgodnie z Twoją instrukcją, działa prawidłowo!

radzioo masz już zupełnie nowy pilot, czy też po tuningu ? Boje się że moje też za jakiś czas czeka wymiana, bo już otwieranie bagażnika coraz gorzej działa.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2012, 09:38:55 am »
Pilot fabrycznie nowy, kupiony w http://sklep.v12.com.pl/p/pl/724/pilot+alarmu.html
XJ Executive 4.0, 1999

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2012, 09:40:38 am »
OK, rozumiem że wstawianie linków jest niedozwolone, zatem wyslę na priv
XJ Executive 4.0, 1999

TYGRYS3

  • Gość
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2012, 14:45:12 pm »
Właśnie stałem sie posiadaczem NOWEGO pilota, koszt 870 zł brutto z przesyłką. "Tygrys3" bardzo Ci dziekuję za pomoc, przed chwilą pilot został zaprogramowany zgodnie z Twoją instrukcją, działa prawidłowo!

 :-V cieszę się że mogłem pomóc  :-tylko

Offline Asaf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Działdowo
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 12, 2013, 21:16:58 pm »
Trochę czasu już minęło , pokazały się w sprzedaży inne Jaguarowskie piloty.
Pytanie brzmi : Czy te piloty z innych współczesnych Jagów np XF będą pasowały do innych np XJ8  X308 ?  Czy to się zaprogramuje ? Są n aledrogo już od 150 zł
Ktoś wie czy to się uda ?
Dziękuję za odpowiedzi.
Asaf
Daimler Double Six 1993  6,o l  V12  XJ81
Daimler Double Six Seria III 1989 V12 5.3l
Był Daimler   X308       1999  4,0 l   V8

szpulek

  • Gość
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 19, 2013, 14:58:55 pm »
All remote transmitters for vechicle must be present.
If programming is carried out without all relevanttransmitters present,all
Previous codes will be overwritten,rendering the missing transmitters inoperable.



1) Insert key in ignition,leave in IFF position

2)Hold headlight flasher back

3)Turn ignition key to position 1

4)Flash headlight 4 times and alarm will enter programming mode,this
  will be confirmed by beeps from alarm (sometimes is not when alarm is conected to the horn)
  and flashing led on gearshift.

5)Program each transmitter (up to 5) by pressing the lock or unlock (your chose)
  button once.The alarm will "honk" when you press the transmitter button.

6)You should operate the transmitter 5 times to complete programming.
  If you are programming two,you should operate one twice and the other three times.
  For 5 operate each transmitter once.

                              Good luck...

Czesc, moj x308 stal ponad 14 miesiecy z odlaczonym akumulatorem :-wstyd i niestety okazalo sie, ze rozprogramowaly sie piloty. Probowalem powyzszego sposobu, ale alarm nie wchodzi w tryb programowania. Teraz widze, ze jedyne co moge robic zle to ustawienie kluczyka w zlych pozycjach. Zatem pytanie, IFF to pozycja po wlozeniu kluczyka bez przekrecenia? A pozycja 1 to ta pomiedzy IFF a pozycja, kiedy zapalaja sie kontrolki? Czy przelaczenie miedzy pozycjami ma sie odbyc z "trzymanymi" dlugimi? Z gory dziekuje.. pzdr

Dodano

Pytanie juz nieaktualne. Faktycznie zle zrozumialem pozycje kluczyka. Po paru probach udalo sie, alarm wchodzi w tryb programowania - jest sygnalizacja dzwiekowa oraz mruga dioda przy lewarku skrzyni. Jednak mam problem z samym programowaniem. W trybie programowania naciskam przycisk zamykania, nic sie nie dzieje - baterie sa wymienione.. Wg opisu powinien byc dzwiek po nacisnieciu pilota, niestety nic sie nie dzieje. Jakies pomysly?

Dodano

Temat rozwiazany, to nie byl problem po stronie samochodu, a po stronie pilotow.. Przy okazji znalazlem ciekawy artykul, ktory mi pomogl, nie sadzilem, ze gumka do gumowania olowka pomoze ze sciezkami w pilocie :) Moze komus tez sie przyda :)

http://www.stallard-engineering.co.uk/stories/Jaguar/XJ8%20Remote%20key%20fob.htm

 :-tylko
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2013, 20:25:45 pm wysłana przez Choina »

Michu86

  • Gość
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 11, 2014, 13:11:58 pm »
Pokazane dość szczegółowo

http://www.youtube.com/watch?v=KZODvPRiEPw

ale w moim jagu nie słychać ani sygnału ani syreny  :-nie
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2014, 14:32:52 pm wysłana przez Michu86 »

egrajewo

  • Gość
Odp: X308'99 - programowanie pilota
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2015, 15:12:34 pm »
czy używany pilot (kupiony w internecie)  od innego Jaga można przeprogramować aby działął z moim X308 "?