Autor Wątek: Pozdrowienia z Norwegii  (Przeczytany 1963 razy)

Peter

  • Gość
Pozdrowienia z Norwegii
« dnia: Październik 04, 2015, 13:30:10 pm »
Witam wszystkich serdecznie

Mam na imię Piotr i mieszkam wraz z rodzina w Norwegii .
Samochodem na polskich tablicach można jeździć  tutaj tylko przez 12 miesięcy, wiec  zmuszony byłem do zakupu samochodu na norweskich rejestracjach. Mieszkamy w górach (950m.n.p.m.) i przez  8 miesięcy panuje zima (a potem lato i lato..),  wiec silą rzeczy  wybór padł na jedynego kota z napędem na 4 łapy  x -type 2,5v6 4x4. Auto ma 13 lat (2002 rok) i stosunkowo niski przebieg 130 tys. Udało mi się kupić bardzo zadbany egzemplarz od pierwszego właściciela. Jag kosztował tyle co dwa w Polsce (ceny samochodów tutaj sa absurdalnie wysokie >:(). Przebieg udokumentowany jest książką serwisową i fakturami z ostatnich 5 lat na kwotę trochę przekraczającą cenę sprzedaży. (serwis jest jaszcze absurdalniej droższy.  :-[)
Musze powiedzieć ze dawno już zakup tak starego  samochodu nie wywołał u mnie tylu emocji.  Czasami wstaje  w nocy, idę posiedzieć w jagu  ;D i posłuchać muzyki. Na codzień  jeżdżę mocno uterenowioną toyota Hilux (od 15 lat poruszam się wyłącznie  samochodami terenowymi) wiec  luksus i komfort jaguara (nawet tak małego jak x- type) jest dla mnie oszałamiający :). Kupiłem tego kota dla żony ale uwielbiam nim jeździć  i robie to jak tylko mam okazje  :D
Powoli, powoli  rozważam zakup w przyszłym roku większego jaguara (może XK8 cabrio).  W zimne góry to nie najlepsze rozwiązanie ;)  ale czego nie robi się dla odrobiny przyjemności… Ciągle tylko praca i praca…

Pozdrawiam wszystkich na forum i liczę na wyrozumiałość dla nowicjusza.   
Piotr

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Pozdrowienia z Norwegii
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2015, 13:56:45 pm »
ameryki nie wykryłeś w stogu siana... po to są jaguary, to całkowicie normalne... Gratulacje, sam mam od niedawna mam S-a 4.0. Miałem kilkadziesiąt aut, przeróżnych, i jaguar ma w sobie to, że następny też będzie jaguarem... chociaż uwielbienie do merca jest stałe, i nie da się tego pozbyć. Jaguara wybrałem z bezradnosci, silnik który ma prawo być w aucie u mnie to minimum V8. Miałem juz wszystkie marki na oku, zawsze coś, jak auto idealne, A8, seria 7 klasa S, S80 (jedyne bez V8, ale biturbo). to albo jeżdzą tym debile, albo mieli sztosiarze... i został tylko jaguar, rolls royce i bentley. kasa wybrała jaguara.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Pozdrowienia z Norwegii
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2015, 17:59:53 pm »
witaj u nas ;D coraz gorętszej miłości do kotka życzę :-clap

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Pozdrowienia z Norwegii
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2015, 21:47:05 pm »
Witaj, koty zawsze daja rade w kazdym terenie :)
Ps. bardzo lubie Norwegie, chcialem sie nauczyc tego jezyka ale w moim miescie nie ma nikogo kto by go wykladal wiec pozostala mi nauka drugiego jezyka : niemieckiego :)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Pozdrowienia z Norwegii
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2015, 00:03:58 am »
poliglota... duński znam, jest bardzo podobny, trudny bardzo w wymowie, i słuchu... takie kluchy gorące..
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Peter

  • Gość
Odp: Pozdrowienia z Norwegii
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2015, 12:02:29 pm »
Wydaje mi sie ze język niemiecki jest dużo praktyczniejszy i ładniejszy niz norweski,  chyba ze chcesz przeprowadzić sie do Norwegii. :)

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Pozdrowienia z Norwegii
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2015, 19:49:15 pm »
Jezykowo wole niemiecki ale jesli chodzi o widoki i przyrode to tylko Norwegia.

Peter

  • Gość
Odp: Pozdrowienia z Norwegii
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2015, 00:03:01 am »
Tak, Norwegia jest bardzo pięknym krajem , szczególnie dla miłośników gór. Tutaj w zasadzie wszędzie sa góry :).
Piękne widoki czasami aż zapierają dech w piersiach. Mieszkam tutaj trochę czasu i już o tym zapomniałem ;)
Warunki sa bardzo surowe, w ten weekend zmieniam opony na zimówki bo na mojej wysokości rano jest biało.
Wyżej spadł wczoraj śnieg

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Pozdrowienia z Norwegii
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2015, 00:09:28 am »
Poland uber alles!
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982