Autor Wątek: Wycieraczki nie działają po naciśnięciu spryskiwacza.  (Przeczytany 6604 razy)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Wycieraczki nie działają po naciśnięciu spryskiwacza.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2015, 14:08:31 pm »
Ja nie mam czujnika deszczu, a działają mi normalnie po naciśnięciu spryskiwacza, kilka razy zamiatają bez przerwy, po czym jest chwila przerwy i zamiatają ostatni raz, nie działają wtedy kiedy zapali się kontrolka z małą ilością płynu dla bezpieczeństwa, żeby nie szorowały po suchej szybie.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Wycieraczki nie działają po naciśnięciu spryskiwacza.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 24, 2015, 17:05:38 pm »
Chodzi pewnie o to ze płyn leci a wycieraczka się nie "budzi". Przeca w każdym aucie po nacisnieciu spryskiwaczy działają wycieraczki
No niekażdym.

W X'ie wycieraczkami steruje GEM. Można go zakodować (np. JWDS), aby po naciśnięciu przycisku spryskiwacza zadziałała wycieraczka lub aby działał tylko spryskiwacz szyby. Tak samo można kodować po ilu naciśnięciach mają działać spryskiwacze reflektorów. Dotyczy to wersji z czujnikiem deszczu jak i bez czujnika.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Wycieraczki nie działają po naciśnięciu spryskiwacza.
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 24, 2015, 17:33:31 pm »
U mnie w iksie 2004 rok po naciśnięciu spryskiwacza wycieraczki włączały się automatycznie.
W instrukcji obsługi jest wszystko napisane jasno i wyraźnie.
Wycieraczki włączają się automatycznie po naciśnięciu spryskiwacza, co 3 raz spryskuje światła. Gdy świeci się kontrolka niskiego stanu płynu, światła nie są pryskane, a wycieraczka się nie włączy.

To że się ma prawo jazdy ... lat, czy ... samochód, nie zwalnia z czytania instrukcji obsługi.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Wycieraczki nie działają po naciśnięciu spryskiwacza.
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 24, 2015, 18:56:19 pm »
A widzisz ja np. mam zakodowane, że co 6 raz mam spryskiwacze reflektorów. Tak jak pisałem, mogą być różnie zaprogramowane konfiguracje pracy różnych elementów, tak samo z ryglowaniem drzwi, tak samo z działaniem przycisku "RESET", automatycznym włączaniem świateł. Wszystko masz dostępne do wyboru w JWDS. Tak samo aktywowanie tempomatu i innych dobrodziejstw.


jenkins

  • Gość
Odp: Wycieraczki nie działają po naciśnięciu spryskiwacza.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2016, 01:07:55 am »
Mam podobny problem. Do wymiany akumulatora wszystko działało. Czyli wciśnięcie spryskiwacza załączało wycieraczki. Teraz spryskiwacz sobie wycieraczki trzeba włączyć osobno   :-cry Jakieś pomysły ?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Wycieraczki nie działają po naciśnięciu spryskiwacza.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2016, 09:16:10 am »
W s-typie jak jest mało płynu nie włącza wycieraczek, więc czujnik ilości płynu w zbiorniczku mógł się zawiesić lub zepsuć. Na komputer jedź, pewnie się rozstroił. Sprawdź płyn, może wyciekł, czasem najgorsza głupota jest możliwa.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 09:26:49 am wysłana przez Jedrzej »
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

toomas

  • Gość
Odp: Wycieraczki nie działają po naciśnięciu spryskiwacza.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 06, 2017, 11:12:52 am »
Witam!
dopadł mnie ten sam problem co w tytule postu. Problem tylko w tym, że nie udało mi się znaleźć jakiegoś konkretnego rozwiązania problemu. Ktoś pisał o tym że jest to programowane w GEM, noże coś więcej na ten temat jeśli można? Dodam, że u mnie nagle przestał działać czujnik deszczu, czasowa praca wycieraczek jak i wzbudzanie wycieraczek spryskiwaczem i "jednorazowe" uruchomienie wycieraczek. Jest za to odpowiedzialny może jakiś moduł?

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Wycieraczki nie działają po naciśnięciu spryskiwacza.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 06, 2017, 13:47:46 pm »
Mogę tylko potwierdzić, że w momencie kiedy zapala mi się komunikat o niskim stanie płynu do spryskiwaczy, to wycieraczki nie włączają się po spryskaniu szyby, ale cała reszta jest ok, włącznie z czujnikiem deszczu i wszystkimi trybami wycieraczek. Po dolaniu płynu wycieraczki działają jak dawniej.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

toomas

  • Gość
Odp: Wycieraczki nie działają po naciśnięciu spryskiwacza.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2017, 14:21:46 pm »
Tak wiem o tym. Takie błahostki to nie problem :) ale tutaj wygląda to tak jakby jakiś moduł padł związany z czujnikiem o ile występuje coś takiego.

toomas

  • Gość
Odp: Wycieraczki nie działają po naciśnięciu spryskiwacza.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 06, 2017, 21:05:15 pm »
Obwieszczam wszem i wobec, że wycieraczki "dały za wygraną" i zaczęły współpracować tak jak się należy. Nie wiem co było przyczyną takiego stanu rzeczy ale nagle zaczęły działać. Kiedy problem powróci to znów będę szukał przyczyny, narazie zawieszam poszukiwania.  :-A