Autor Wątek: Problem z klimatyzacja.Pomocy  (Przeczytany 17545 razy)

misiek1006

  • Gość
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 17, 2015, 00:49:15 am »
Zapieczetowali to bo dali gwarancje tak ze nie rozkrecalem juz tego.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 17, 2015, 12:05:37 pm »
Właśnie ja potrzebuję wymienić/naprawić cholerstwo. Elektrozawór i resztę układu mam sprawdzone i jest w porządku, więc zostaje moduł.
Warto przed wymianą sprawdzić wzrokowo ten moduł, czy jest popalony, czy nie. Jeśli są spalone ścieżki, to nie ma wtedy wątpliwości.
Demontaż nie jest trudny, wystarczy wymontować schowek i moduł jest bezpośrednio za schowkiem. Żadna filozofia a może wiele wyjaśnić, co i jak.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

misiek1006

  • Gość
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 01, 2015, 03:10:20 am »
Witam ponownie
Kilma znowu nawalila.Wali goracem.Wymienilem elektrozawor na nowy (nowka firma bosch) i dalej to samo.W starym wydaje mi sie ze po podaniu pradu jedna strona glosniej pykala niz druga ...moze on zepsol znowu modul ?? (przypomnam sie ze go naprawialem ale nie wymienilem elektrozaworu ,... w nowym obie strony pykaja tak samo ) Bo to chyba modul znowu padl.Niby jest na gwarancjii,wlasnie dzisiaj go wymontowalem i jutro wysle ...ale jest opcja ze powiedza ze nie da sie naprawic (no bo po co sie meczyc za darmo ..) i ...placz pozostanie  :- pojecia
I wlasnie mam takie pytanie. U mnie w kocie jest taki numer 6R8318C612CA  ,jest to 2006 V6 3.0 ,a znalazlem na ebay w angli taki 6R8318C612DA  tan sam rok tylko ze 2.7 ..czy to bedzie dzialac ?  :-wstyd
Z gory dziekuje za odpowiedz

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 01, 2015, 08:39:52 am »
Powinien dzialac teoretycznie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 01, 2015, 10:02:40 am »
Jeśli to sprawny moduł tj. nie uszkodzony, to tak działać będzie, ale z racji tego, że pochodzi z anglika i z 2.7, będą pewne różnice, które mogą być problemem po przełożeniu do 3.0 z kierą po lewej.
Po pierwsze primo ultimo to strefy klimy będą zamienione miejscami, bo w anglii kierowca jest po drugiej stronie. To samo dotyczy kwestii sterowania klimatyzacją, które są tylko po stronie kierowcy (np. ustawienie temperatury na "HI" lub na "LO").
Po drugie. 2.7 to diesel i ma Webasto (podgrzewanie postojowe - zasilane paliwem - spalinowe) i związane z nim graty (dodatkowa pompka paliwa i dodatkowa pompka wody), które są sterowane przez ten moduł. Nie wiem co się stanie jak wstawi się to do auta, które nie ma tych elementów, albo nic, albo "coś". Do tego moduł pod 2.7 ma tak, że kiedy odpalone jest webasto na zimnym silniku, to moduł na jakiś czas zamyka klapkę recyrkulacji powietrza, żeby spaliny z Webasta nie były zaciągane do kabiny.
Po trzecie. W module klimy zaprogramowana jest "obsługa" podgrzewania przedniej szyby zależnie od tego, czy taka szyba w danym aucie, albo jej nie ma. Nie wiadomo, czy "dawca" miał taką szybę, ważne też, czy Ty masz.

Moduł ten jest jednak programowalny, więc gdybyś go kupił, to najlepiej byłoby go zaprogramować w ASO, albo gdzieś gdzie mają dedykowany soft diagnostyczny do Jaguara (Mongoose, albo VCM Rotunda + oprogramowanie SDD - Symptom Driven Diagnostics).
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 01, 2015, 12:46:50 pm »
Zdrapcioch panele klimy (ten z navi i bez) i radia są takie same. Niczym się nie różnią, przyciski są tak samo rozstawione. Różnica może być w panelu z NAVI w samym oprogramowaniu monitorka.

Reszta tak jak mówisz.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 01, 2015, 13:43:10 pm »
Zdrapcioch panele klimy (ten z navi i bez) i radia są takie same. Niczym się nie różnią, przyciski są tak samo rozstawione. Różnica może być w panelu z NAVI w samym oprogramowaniu monitorka.

Reszta tak jak mówisz.

Tak panele są takie same, przyciski też, ale pod tymi samymi przyciskami na panelu funkcje są "zamienione miejscami" pasażer-kierowca. Tymi przyciskami "rządzi" ten moduł zdalnie (tj. nie jest zintegrowany z centralną konsolą jak w wersji bez navi) zza schowka.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 01, 2015, 17:43:49 pm »
Witaj. Moduł powinien pasować . Ja w zeszłym roku miałem także duże problemy z klimą . Opanowałem to działa do dziś bez zarzutu . Mam S-type 2,5 litra w benzynie , moduł kupiłem z diesla 2,7 . Powiem ci trochę nerwów i nakładu pracy mnie to kosztowało . Elektrozawór także wymieniałem.  :-A
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r

misiek1006

  • Gość
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 01, 2015, 18:27:04 pm »
Dzieki za odpowiedzi.Andrzej a jak wsadziles ten modul od disla to wszystko Ci dziala normalnie. Ja mam podgrzewana szzybe przednia.

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 01, 2015, 18:47:24 pm »
Także mam podgrzewaną szybę przednią . Navi oraz klima działa normalnie , bez zarzutów .
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r

misiek1006

  • Gość
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 01, 2015, 20:38:00 pm »
Ok,dzieki
Dzisiaj  wyslalem w ramach gwarancji moj modul i zobacze czy go powtornie naprawia.Jak nie to kupie ten od diesla.

misiek1006

  • Gość
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 12, 2015, 13:35:36 pm »
Modul przyszedl naprawiony w ramach gwarancjii. Wszysto dziala jak trzeba i pragne dodac ze porzadna firma ....zwrocila nawet za moja wysylke chodz napisalem im w paczce kartke ze nie chce zwrotu tylko niech to zrobia tak szybko jak moga. :-tylko
Zobaczymy jak dlugo teraz pochodzi ....

misiek1006

  • Gość
Odp: Problem z klimatyzacja.Pomocy
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 06, 2016, 04:06:02 am »
Witam
Modol padl ponownie przez zwarcie na wtyczce.Naprawili mi go znowu (tym razem zaplacilem za przesylke) i wyslali mi caly schemat wraz ze zaznaczona czescia ktora wymienili.Ze schematu wyglada ze 8 i 6 maja ten sam modol (schemat jest z 2003 4,2) .Tak ze jak by ktos potrzebowal to moge podeslac
Pozdrawiam wszystkich