Autor Wątek: Samochod wczoraj jezdzil, dzisiaj nie odpala 😔  (Przeczytany 2105 razy)

Offline Basspl

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Samochod wczoraj jezdzil, dzisiaj nie odpala 😔
« dnia: Sierpień 17, 2015, 08:13:34 am »
Witam, otworzyłem samochód z pilota i nie chciał odpalic. Kreci rozrusznik, ale nie odpala. Dodam, że zakładany był LPG tydzień temu, wiec może jakieś styki sie poluzowaly, lecz nie mam pojęcia gdzie zacząć szukać. Widzialem, że inni też tak mieli, wiadomo co to było? Nigdzie nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi.

dukigiant1

  • Gość
Odp: Samochod wczoraj jezdzil, dzisiaj nie odpala 😔
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2015, 12:31:29 pm »
Witam sprawdz pompe paliwa bo u mnie strzelał wąż i też jeżdził a nagle kreci a nie odpala .Spróbuj odpalic na gazie awaryjnie bo jest taka opcja zapytaj gazownika

Offline Basspl

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: Samochod wczoraj jezdzil, dzisiaj nie odpala 😔
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2015, 13:02:09 pm »
Postaram się jakoś to ustalić. Akumulator napewno jest dobry, odpalił na 2-3s za pomocą "plaka", więc też wydaje mi się, że to coś z pompą. Albo siwezo załozonym LPG.

dukigiant1

  • Gość
Odp: Samochod wczoraj jezdzil, dzisiaj nie odpala 😔
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2015, 13:04:07 pm »
mi pękał wąż też miałem gaz wymieniłem na inny mocniejszy i problem się skończył .Sprawdz po stronie kierowcy bo Jaguar ma dwie pompy .

Offline Basspl

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: Samochod wczoraj jezdzil, dzisiaj nie odpala
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2015, 13:17:18 pm »
Ale jaki wąż Ci pękał, od pompy do silnika?  Póki co ustalam jak odpailć awaryjnie na LPG. Ewentualnie słyszalem tez o sprawdzeniu pompy "na krotko", ale niestety nie wiem jak, poniewaz nigdy tego nie robilem.

Pompa działa, ale jest za cicha według Panów mechaników. na gazie odpalil, jezdzil bylo ok. Gdy tylko przełączam na benzyne, samochod gasnie w tej samej chwili.  dalej nie wiem co to moze byc.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2015, 23:54:46 pm wysłana przez Choina »

dukigiant1

  • Gość
Odp: Samochod wczoraj jezdzil, dzisiaj nie odpala 😔
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2015, 17:45:22 pm »
Witam pompy sa pod tylnimi siedzeniami  a wąż który mi pękał właśnie sie tam znajdował od strony kierowcy .Wąż pęka przy samej pompie w baku ale całą sie spokojnie wyciąga

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.456
Odp: Samochod wczoraj jezdzil, dzisiaj nie odpala 😔
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2015, 17:49:47 pm »
Główna pompa jest po stronie pasażera. Ta druga to tylko do przelewu miedzy komorami, więc przy pełnym baku ta główna powinna hulać aż miło jeśli jest sprawna. A tu jak widać chyba nie jest
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Basspl

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: Samochod wczoraj jezdzil, dzisiaj nie odpala 😔
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2015, 20:10:42 pm »
Mechanik powiedział, że pompa chodzi po przylozeniu do niej ucha . Ja osobiscie wogole jej nie slyszalem odpalajac zaplon. Czy jest az tak cicha?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.456
Odp: Samochod wczoraj jezdzil, dzisiaj nie odpala 😔
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2015, 22:55:41 pm »
Nie mow ze pompe na słuch sprawdzał :o. Szczerze to ja sie nie wsluchuje przy zapłonie. Jutro obadam czy cos bzyczy
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Basspl

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: Samochod wczoraj jezdzil, dzisiaj nie odpala 😔
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2015, 10:55:36 am »
Postaram sie podpiąć pompe na krotko do akumulatora. Powinno zadzialac. Przekaznik od pompy to R15 z tego co znalazlem na schemacie? A 17 bezpiecznik w bagazniku powinien miec 15 i jest to bezpiecznik pompy z tego co zrozumialem. Kupie dzisiaj i wymienie dodatkowo filtr paliwa bo to gorszowe sprawy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2015, 11:04:43 am wysłana przez Basspl »