Autor Wątek: Przerobka z...ksenona na zwykle lampy  (Przeczytany 2347 razy)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Przerobka z...ksenona na zwykle lampy
« dnia: Czerwiec 23, 2015, 08:00:39 am »
Witajcie,poprzedni własciciej w mojej s-ce włozyl ksenony ale sa bez sprysku i samopoziomowania,z przegladami nie mam problemu,problem w tym ze nie jestem zadowolony z jakosci swiatla i zastanawiam sie czy na zwyklych lampach na dobrych zarowkach by nie bylo jasniej...duzo jezdze w nocy i to dla mnie wazne,a w wielu autach na zwyklych zarowkach jest o wiele jasniej niz na moich ksenonach...i tu mam pytanie do Was,jak oceniacie oswietlenie drogi na zwyklych lampach?Słabe,srednie,jest ok?

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: Przerobka z...ksenona na zwykle lampy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2015, 10:36:17 am »
na kolana nie powalały zwykłe lampy.. Ale źle nie było. Możliwe że masz zmatowiałe szkła. Przepoleruj, u mnie to dużo dało
Masz soczewki w lampach czy włożone żarniki HID? Jeśli ta druga opcja, to poprostu włoż zwykłe żarówki :-)
Born to drive..

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Przerobka z...ksenona na zwykle lampy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2015, 10:55:49 am »
Po Volvo S80, które w tamtych czasach miało prawdopodobnie najlepiej dopracowane oświetlenie pod zwykłą żarówkę nie mogę narzekać na to co prezentuje Jag. Mam włożone żarówki Philips WhiteXtreme i jest wporzo :). Aczkolwiek jak wsiadam do Cayenne który ma xenony no to niestety widać różnicę.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Przerobka z...ksenona na zwykle lampy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2015, 11:16:35 am »
szkla mam ok,w srodku lampy tez czyste...soczewki mam i jak ostatnio wsiadlem do pandy rodzicow to niebo a ziemia kurde...

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Przerobka z...ksenona na zwykle lampy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2015, 01:09:53 am »
a jakie palniki masz teraz w lampach bo do soczewki powinna być D2S jeśli jest coś innego a podejrzewam że tak no to nie trzyma ogniskowej więc gówno a nie oświetlenie a nawet jeśli jest D2S a nie ma odpowiednich mocowań w lampie to też nic z tego nie będzie znaczenie ma odległość palnika od soczewki
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Przerobka z...ksenona na zwykle lampy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2015, 05:02:21 am »
DS2 mam palniki..czy "trzymaja ogniskowa" nie mam pojecia ale klamka zapadla,wymienie na zwykle lampy,moze bedzie lepsze swiatlo...a na pewno bedzie wedle przepisow i legalnie

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: Przerobka z...ksenona na zwykle lampy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2015, 14:33:26 pm »
Moim zdaniem, lepiej zalozyc nowe palniki i bedzie lepiej swiecic. To jest dziwne ze bardziej zaawansowane oswietlenie swieci slabiej od klasycznej zarowki. Chyba ze ktos cos nakombinowal i po prostu nie dziala jak powinno.
Lampy zostawiasz te ktore masz i zmieniasz "bebechy" czy wymieniasz calosc?

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Przerobka z...ksenona na zwykle lampy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2015, 17:31:02 pm »
Cale lampy przerzuce,mam do wymiany blotnik bo jest przytarty na rancie to jak bede z tym robil,zderzak bedzie na dole to od razu lampy zmienie na takie jak maja byc...i tak spryskow nie mam i predzej czy pozniej jakis nadgorliwy poliant by mi troche nerwow zmarnowal.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Przerobka z...ksenona na zwykle lampy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2015, 20:33:56 pm »
witam wszystkich,na zakończenie tego wątku napisze o efektach...wymienilem lampy na zwykle,włozylem zarowki niby 120% wiecej swiatla i...jestem bardzo zadowolony :-)roznica w oswietleniu drogi jest duza,nie wiem czemu,w poprzednim aucie tez nie bylem zadowolony z soczewek i teraz dochodze do wniosku ze nie ma jak duzy odbłysnik a nie malutka soczewka nawet z ksenonem,takie moje spostrzezenia...

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Przerobka z...ksenona na zwykle lampy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2015, 20:59:56 pm »
Może przed lift miał gorszy "zenon" niż polift...cięzko powiedzieć, trzeba by testować. Ja od siebie polecam żarówy Philips Xtreme Vision 130% oraz White Vision (obecnie mam takie). Znaki oświetlają do ok. 150-200m na światłach mijania także jest mega. Nawet odbicie w znaku podobne jak przy xenonie.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8