Autor Wątek: Szum/buczenie przy skręcaniu  (Przeczytany 1438 razy)

maciek3001

  • Gość
Szum/buczenie przy skręcaniu
« dnia: Lipiec 07, 2015, 19:02:38 pm »
Witam.
Jestem właścicielem Jaguara X-type 2.5 automat 4x4 z 2003 roku i mam następujący problem: podczas jazdy na wprost delikatnie słychać szum/buczenie z przodu (uczucie mniej więcej takie jak przy najechaniu na chropowatą białą linię na jezdni). Przy skręcaniu kierownicy w lewo odgłos się nasila natomiast przy skręcaniu w prawo cichnie. Wydaje się, że diagnoza oczywista: przegub lub łożysko, jednak wybrałem się do okręgowej stacji kontroli pojazdów i po dość długich oględzinach panowie ze stacji stwierdzili, że żadnych luzów, wycieków ani niczego podejrzanego w zawieszeniu nie widzą, a po podniesieniu auta i wykonanej "jeździe w powietrzu" powyższy problem nie występuje. Sugerowali, że może faktycznie być to przegub choć nie są w stanie tego stwierdzić na podstawie tego co zobaczyli ewentualnie jakiś problem z automatyczną skrzynią biegów (choć ta zachowuje się normalnie, biegi zmienia bez szarpania) lub opony (mam opony całoroczne). Po wizycie w stacji diagnostycznej liczyłem, że diagnoza będzie jednoznaczna i wymienię np. łożysko albo przegub i pozbędę się problemu a wobec tak postawionej diagnozy nie mam pojęcia co zrobić. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i mógłby służyć poradą? Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2015, 20:49:09 pm wysłana przez Choina »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Szum/buczenie przy skręcaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2015, 19:12:02 pm »
Na 99% łożysko
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

maciek3001

  • Gość
Odp: Szum/buczenie przy skręcaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2015, 23:18:00 pm »
Faktycznie łożysko - prawy przód. Już po wymianie i nastała cisza:) Dzięki za pomoc!