Autor Wątek: dym przy odpalaniu  (Przeczytany 2251 razy)

Bleem

  • Gość
dym przy odpalaniu
« dnia: Lipiec 09, 2015, 14:14:42 pm »
Witam jestem nowy i całkowicie zielony jeśli chodzi o mechanikę samochodów więc mam następujący problem a nawet dwa. Gdy odpalamy jaguara nie zawsze lecz często ma jak by zamulony start poniżej 1000 obrotów przez 3 sekundy gdy nacisne pedal gazu nie reaguje i po tych 3 sekundach silnik zaczyna pracować normalnie lecz mogę zauważyć że wypluwa chmurke dymu, raczej podczas jazdy nie kopci przynajmniej nie zauważyłem tego. Drugim problemem jest to że mi strasznie dużo pali gdy zrobię jedna Mile ten potrafi mi zabrać 3 z zasięgu ( paliwa) zaznaczam że silnik klekocze na niskich obrotach. Proszę o wstępne diagnozy z góry dziękuję.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: dym przy odpalaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2015, 21:38:49 pm »
Jak zdradzisz jaki masz silnik to będzie prościej..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Bleem

  • Gość
Odp: dym przy odpalaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2015, 08:12:45 am »
2.0 d 2006 rok

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: dym przy odpalaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2015, 10:27:46 am »
Z racji iż na forum działa bardzo dobrze funkcja wyszukiwania wpisz pierw hasło "duże spalanie".
Wyskoszą co najmniej dwa tematy związane z 2.0D i tam masz 2 pomysły co trzeba pierw sprawdzić - bardzo proste rzeczy do zrobienia samemu bez kosmicznej wiedzy.

Co do kopcenia - drugi z nich może być powiązany z kopceniem jednak pierwszy do sprawdzenia na dzień dobry.

Ogólnie tu pierw się pisze co się sprawdziło, bazując choćby czytając to zacne forum, a następnie otwiera się nowy temat, który może coś wnieść na przyszłość.

 :-off


Bleem

  • Gość
Odp: dym przy odpalaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2015, 23:13:43 pm »
Więc tak sprawdziłem opcje szukaj pod kontekstem spalania Ale niczego konkretnego nie znalazłem nie pali mi się żadna kontrolka jak w jednym temacie oraz nie znalazłem konkretnego temetu na silnik 2.0 d więc ponawiam wątek. W książce pisze ze nie spała on więcej niż 9 litrów w mieście lecz ja nie wiem jak sprawdzić jego spalanie w aucie znalazłem tylko opcje zasięgu na danym paliwie i strasznie ucieka tak jak mówiłem czy to trasa czy miasto. Odnośnie dziwnego wydźwięku silnika to nawet jak stoi to słychać jego dziwna pracę. Znajomy mówił że to może zawory Ale pewności nie miał mówi żeby go podłączyć pod komputer Ale pomyślałem ze może zapytam tutaj ponieważ może tegie głowy mogą domyślać e e o co chodzi z tym Kocurek czekam na  odp.
p.s jak mogę sprawdzić jego spalanie litry na mile lub km

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: dym przy odpalaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2015, 08:36:43 am »
Zatankuj zbiornik do pełna,  po przejechaniu 200 - 300 km zatankuj ponownie do pełna i oblicz jakie masz zużycie paliwa. Stukanie i dziwną pracę silnika trudno ocenić na podstawie opisu. Jest dużo elementów, które mogą takie objawy.
Dużo informacji znajdziesz tutaj :
http://www.mondeoklubpolska.pl/forumdisplay.php/52-Silnik-Diesel
To jest ten sam silnik - TDCI 130 KM - co w Mondeo MK3
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: dym przy odpalaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2015, 09:42:22 am »
kiepsko szukaleś
1. termostat / + (ew.) rura od interkulera - tematów jest co najmniej kilka i jak to sprawdzić
2. zaworek / końcówki wtrysku

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: dym przy odpalaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2015, 10:48:33 am »
 "silnik klekocze" - to jest bardzo ogólne pojęcie. Oprócz wtrysków (o czym wspomniał kolega gonzo7 ) odgłos który można nazwać klekotaniem może wydawać np. dwumasa, koło pasowe czy elementy napędu pasków.
Dymienie i gorsze reagowanie na wciśnięcie pedału gazu może powodować złe działanie sterownika kierownic w turbosprężarce.
Ważny jest kolor dymu. Jeżeli jest jasny i śmierdzi paliwem to możesz mieć za niskie ciśnienie w cylindrach.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

andrew140785

  • Gość
Odp: dym przy odpalaniu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2015, 11:34:11 am »
Przeszukałem wszystkie fora o tdci i stukanie w tych silnikach to nie zawory lecz wryskiwacze. Zacząłbym od sprawdzenia ich.