Autor Wątek: przeróbka na model poliftowy. warto zaczynać?  (Przeczytany 2350 razy)

mateusz02033

  • Gość
przeróbka na model poliftowy. warto zaczynać?
« dnia: Czerwiec 20, 2015, 15:01:41 pm »
Witam,
Mam zamiar wkrótce przełożyć kompletne wnętrze oraz karoserię z modelu '03 do mojego '99 V8 i prosiłbym o info czy warto się w to bawić, a konkretnie czy wiele części nie spasuje się ze starymi mocowaniami ( obie klapy, drzwi i błotniki). To samo pytanie odnośnie kompletnego wnętrza bo znalazłem piękny jasny środek i po prostu muszę go mieć ;))

Pozdrawiam ;)

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: przeróbka na model poliftowy. warto zaczynać?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2015, 18:50:20 pm »
Co do karoserii to z zewnątrz możesz bez większych problemów zmienić przód - maska, grill, wycieraczki, zderzak, belka i mocowanie lamp. Drzwi zmieniać nie trzeba, wystarczy listwy chromowane przełożyć. Tył?? Zapomnij! Chyba, że przespawasz całą dupę  :-hehe
O konsoli zapomnij. Fotele są inne i mają inne mocowania, ale zapewne można by się coś pobawić, jakkolwiek nie wiem jak z kwestią podłączenia elektryki.

  Ja liftu nie polecam - nie warto! Robiłem lift przodu 2 razy kilka lat temu.

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: przeróbka na model poliftowy. warto zaczynać?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2015, 19:17:43 pm »
jak jesteś dobrym blacharzem i super dobrym elektrykiem a nawet elektronikiem to spoko zabawa bedzie niezła zrobić z 99 rok po liftowego
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

1984007

  • Gość
Odp: przeróbka na model poliftowy. warto zaczynać?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2015, 00:31:33 am »
W modelu poliftowym poza samym wnętrzem i paroma detalami na zewnątrz głównym atutem jest również poprawione zawieszenie i jest to duży plus którego sam nie przerobisz.
Pamiętaj że nawet jeżeli powymieniasz wszystkie możliwe elementy na poliftowe to według mnie samochód straci na wartości a mało tego jeżeli w przyszłości chciałbyś go sprzedać to ktoś może myśleć ze skoro wymieniłeś połowe przodu to jest taka możliwość ze samochód jest po niezłym dzwonie.
Zamiast kombinować sprzedaj swój, a dołóż i kup poliftowy.

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: przeróbka na model poliftowy. warto zaczynać?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2015, 01:33:56 am »
i to jest rozsądne myślenie tylko teraz rodzi się myśl taka czy jaguara kupujemy z rozsądku
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: przeróbka na model poliftowy. warto zaczynać?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2015, 11:50:33 am »
No nie kupujemy z rozsądku ale znowu nabywca Jaga chce aby auto było możliwie jak najbardziej zachowane w oryginale i bez przygód. Mnie np. odrzuciło by to, że cała decha została zmieniona. Bo nigdy nie będzie to tak jak zrobiła fabryka
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

mateusz02033

  • Gość
Odp: przeróbka na model poliftowy. warto zaczynać?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2015, 20:33:03 pm »
Więc zostaje pierwsza wersja :) szkoda mi tylko tego środka, bo poprzedni właściciel zrobił z tego kota jakąś miazgę :/ cóż, na weekend więc auto trafi prawdopodobnie do blacharza i lakiernika (szykuje się piękny biały mat, czarny matowy dach i czarna felga), a foteli, deski i całej reszty będę musiał poszukać w internetach ;) dzięki wielkie za pomoc ;)


A co do sprzedaży to zrezygnowałem z tego planu, jednak mam już sentyment do tego auta ;) poza tym w życiu nie dostałbym satysfakcjonującej mnie ceny ;) za dużo przez ostatni rok włożyłem w niego serca i pieniędzy ;) jednak miłość zobowiązuje :)

pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2015, 08:00:42 am wysłana przez Choina »

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: przeróbka na model poliftowy. warto zaczynać?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2015, 23:13:40 pm »
A jakiego wnętrza szukasz? Mam trochę foteli na zbyciu za niewielkie pieniądze. Napisz mi na PW czego dokładnie szukasz i skąd jesteś.