Autor Wątek: Tapicerka! :D  (Przeczytany 1889 razy)

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Tapicerka! :D
« dnia: Czerwiec 16, 2015, 18:21:41 pm »
Słuchajcie potrzebuję rady! Nie wiedzieć czemu odkleja mi się taka czarna kratka (wydech?wylot?) powietrza od tapicerki na desce rozdzielczej przy szybie od strony kierowcy, do tego sama deska zaczyna dziwni się odkształcać w kształt lekkiego purchla przy tym wylocie(pewnie dlatego sama kratka odchodzi i teraz naszło mnie że przydałoby się to jednak zrobić bo tak głupio za chwilę będzie. Miał ktoś z tym problemem do czynienia? Czym można to naprawić(oczywiście poza kupnem nowej deski :D )? Bo rozumiem że trzeba będzie dechę zdjąć jakoś tylko co dalej? Jak należy być wtedy zaopatrzonym w jakieś środki?

Do tego pytanko, odświeżał ktoś skórę w swoim kocie? Ja mam połączenie na fotelach skóra+materiał i wydaje mi się że też najwyższy czas się za to zabrać bo zaczynają się robić brzydkie plamy na materiale + skóra staje się przetarta w niektórych miejscach. Warto się bawić w jakieś specyfiki typu płynna skóra? Ew jakiś środek na te plamy polecacie? Bo kiedyś kupiłem taką piankę(akurat na Shellu zobaczyłem) ale to g. dało...

kurak22

  • Gość
Odp: Tapicerka! :D
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2015, 18:47:06 pm »
co do "płynnej skóry" używali chyba kiedyś takiego specyfiku w programie "kup i zrób" ale jakie są tego efekty i na jak długo to już nie wiadomo, no i dobór odcieniu... u mnie się trochę odbarwia, jakieś porady?

brys

  • Gość
Odp: Tapicerka! :D
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2015, 21:06:31 pm »
Na przetarcia skóry polecam preparaty Renoskór. Kosztują śmieszne pieniądze. Polecam malować małą gąbeczką, taką do naczyń. Na początek tzw. szpachla do skóry(byle nie za grubo), a na to farba :)

kurak22

  • Gość
Odp: Tapicerka! :D
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2015, 21:11:07 pm »
jakie efekty(zdjęcie)? długo się to trzyma?

brys

  • Gość
Odp: Tapicerka! :D
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2015, 22:20:50 pm »
Niestety o zdjęcie będzie ciężko - bawiłem się tym dobre kilka lat temu, gdy miałem poprzecieraną skórę w Mercedesie W202, potem malowałem jeszcze fotel w Mercedesie C215. Powiem jednak, że efekt bardziej niż zadowalający.
Co do trwałości - zacząłem od boczka fotela - po kilku miesiącach nic się nie wytarło ani nie zafarbowało ubrania, więc pomalowałem tym całe siedzisko fotela - nawet latem, w jasnych spodniach można było bez żadnego stresu siadać - a malowałem na czarno. Wg mnie naprawdę za te pieniądze nie ma się co zastanawiać, tylko zamawiać i brać się do roboty :)

Gdyby ktoś zamówił i miał pytania co do techniki malowania, to służę pomocą ;)

(nie jestem żadnym przedstawicielem firmy Renoskór - po prostu rzadko w dzisiejszych czasach trafia się coś co jest i dobre i tanie :-hehe )