Autor Wątek: Trzeszczące wspomaganie  (Przeczytany 2983 razy)

1984007

  • Gość
Trzeszczące wspomaganie
« dnia: Czerwiec 17, 2015, 19:00:49 pm »
Ostatnio podczas kręcenia kierownicą na postoju zdarzało mi się słyszeć dziwne trzeszczenie, zwłaszcza podczas upałów, pompa wspomagania była wymieniona w zeszłym roku a poziom płynu jest w normie mam nadzieje że to nie maglownica.
Czy jest możliwość, że to jakiś element zawieszenia?

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Trzeszczące wspomaganie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2015, 21:05:06 pm »
stawiam na sworzeń  zwrotnicy...jezeli tak to go wymien,nie baw sie w smarowanie go tylko wymień

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: Trzeszczące wspomaganie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2015, 06:54:31 am »
miałem w S-ce to samo. wymiana sworzni pomogła
Born to drive..

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Trzeszczące wspomaganie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2015, 12:52:15 pm »
ale trzeszczenie dochodzi z zewnątrz, czy z kierownicy (tzn. kierownica skrzypi?)
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

1984007

  • Gość
Odp: Trzeszczące wspomaganie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2015, 23:42:22 pm »
Panowie od dwóch tygodni próbuje zlokalizować problem a tu jak na złość trzeszczenie ustało...
Dwa dni po zamieszczeniu wątku zdjąłem osłonę silnika z podwozia i pojechałem na stacje diagnostyczną, rano wsiadłem do samochodu i nie zwróciłem uwagi czy trzeszczy czy nie na stacji okazało się że podczas kręcenia kierownicą nie słychać zupełnie nic. Jedyne usterki to delikatny luz w lewym kole i sączący się olej silnikowy z okolic pompy wspomagania....
Szlag by trafił bo dziś zaparkowałem samochód na słońcu i kiedy był nagrzany to znów pojawiło się trzeszczenie, w środku słyszane jakby jakieś plastiki z obudowy kolumny kierownicy natomiast z zewnątrz dźwięk jest bardziej słyszalny.
Jutro znów pojadę na stację diagnostyczną, jeżeli będzie trzeba to odwiedzę wszystkie w mieście aż zlokalizuję problem.
Dziękuję wam za cenne informację jutro przy oględzinach wezmę je pod uwagę.
Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedz i gdy tylko zlokalizuje problem to zaraz go opiszę
Pozdrawiam

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Trzeszczące wspomaganie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2015, 23:45:18 pm »
Panowie od dwóch tygodni próbuje zlokalizować problem a tu jak na złość trzeszczenie ustało...
Dwa dni po zamieszczeniu wątku zdjąłem osłonę silnika z podwozia i pojechałem na stacje diagnostyczną, rano wsiadłem do samochodu i nie zwróciłem uwagi czy trzeszczy czy nie na stacji okazało się że podczas kręcenia kierownicą nie słychać zupełnie nic. Jedyne usterki to delikatny luz w lewym kole i sączący się olej silnikowy z okolic pompy wspomagania....
Szlag by trafił bo dziś zaparkowałem samochód na słońcu i kiedy był nagrzany to znów pojawiło się trzeszczenie, w środku słyszane jakby jakieś plastiki z obudowy kolumny kierownicy natomiast z zewnątrz dźwięk jest bardziej słyszalny.
Jutro znów pojadę na stację diagnostyczną, jeżeli będzie trzeba to odwiedzę wszystkie w mieście aż zlokalizuję problem.
Dziękuję wam za cenne informację jutro przy oględzinach wezmę je pod uwagę.
Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedz i gdy tylko zlokalizuje problem to zaraz go opiszę
Pozdrawiam


To jest coś takiego: http://www.thelurch.com/multimedia_12.htm ?
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

1984007

  • Gość
Odp: Trzeszczące wspomaganie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2015, 23:57:26 pm »
Nie nie bardziej takie trzeszczenie może nawet takie delikatne stuki, a wspomaganie to kiedyś mi podobnie wyło po czym padła pompa natomiast po wymianie wszystko było ok.
Dodam że mam z przodu założone opony 18 245/40 i w lewym kole jest wyczuwalny delikatny luz.
Może to ma jakieś znaczenie

te trzeszczenie w tle to mogło by być to tyle że u mnie nie jest tak intensywne.

Az wezmę komputer i idę porównać.

Przed chwilą odpaliłem samochód i podczas skręcania nie słychać zupełnie nic, wydaję mi się że problem pojawia się podczas upałów i kiedy samochód jest nagrzany, postaram się nagrać krótki filmik podczas występowania problemu i w ów czas może ktoś pomoże póki co mam na uwadze te sworznie zwrotnicy i jutro zwrócę na nie uwagę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2015, 00:48:15 am wysłana przez Choina »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Trzeszczące wspomaganie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2015, 11:53:03 am »
Wziąć stetoskop i posłuchać czy nie idzie hałas od łożyska amortyzatora. Zazwyczaj mechaniory już mają nawet proste stetoskopy. Identyko miałem w Volvo...nagrzana fura i trzeszczy. Okazało się, że łożysko ale tam to w ogóle te elementy są słabe
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8