Autor Wątek: oscyloskop sprawdzi dokładnie?  (Przeczytany 3474 razy)

Siara_nh

  • Gość
oscyloskop sprawdzi dokładnie?
« dnia: Marzec 30, 2009, 21:23:48 pm »
Witam, chciałbym sie dowiedzieć jak to jest z tymi oscyloskopami
ostatnio byłem u mechanika sprawdzał mi kocura oscyloskopem
co poruszałem w innym wątku....wyszło że walnięty czujnik temp silnik - wymieniłem, przepustnica(nie działa w pełnym zakresie)- czy jeśli wyszlo ze nie działa w pełnym zakresie to znaczy że jest walnięta????, no i jeszcze wyszło ze sonda niedokładnie sczytuje ale to moze być wina tego że auto mi chodziło cały czas na ssaniu i sadzą zawaliło sonde...więc z nią to sie okaże...ale co z tą przepustnicą???czy koniecznie musze podpiąć sie pod komputer z takim transwerem danych jak w ASO czy to co wyjdzie na oscyloskopie jest pewne i wystarczy w zupełności bo juz nie wiem co robić

Siara_nh

  • Gość
Odp: oscyloskop sprawdzi dokładnie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2009, 23:49:29 pm »
tzn przepływomierz powietrza nie działa w pełnym zakresie a nie przepustnica źle wpisałem:)

gesiog1

  • Gość
Odp: oscyloskop sprawdzi dokładnie?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2009, 18:17:00 pm »
siara,jezeli przeplywomierz daje zle odczyty,to moze trzeba wyczyscic czujnik(miernik) masy powietrza.u mnie ostatnio ciagle pojawialy sie bledy: p0171,p0174.wykrecilem delikatnie miernik i wyczyscilem go alkoholem izopropylowym uzywajac patyczka do uszu.teraz smiga jak nowy.

gesiog1

  • Gość
Odp: oscyloskop sprawdzi dokładnie?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2009, 18:20:04 pm »
teraz doczytalem,ze jezdzi kolega na gazie,coz niestety sa to chwilowe oszczednosci,ktore potem skutkuja podobnymi awariami.gaz precz od jaguara!!!!!

szpulek

  • Gość
Odp: oscyloskop sprawdzi dokładnie?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2009, 18:33:50 pm »
gaz precz od jaguara!!!!!

swiete slowa :-za

Siara_nh

  • Gość
Odp: oscyloskop sprawdzi dokładnie?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2009, 20:56:35 pm »
gesiog1 a mozesz mi powiedzieć co tam mam wyczyścić dokładnie?? bo jutro się za to wezme , wykręce przepływke z auta i jak sie za to zabrać w środku mam ją poczyścić czy jak?

Siara_nh

  • Gość
Odp: oscyloskop sprawdzi dokładnie?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2009, 21:21:34 pm »
a czy moge to poczyścić benzyną ekstrakcyjną?

gesiog1

  • Gość
Odp: oscyloskop sprawdzi dokładnie?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2009, 21:59:26 pm »
w przeplywomierzu jest wkrecony czujnik.odpinasz kostke,wykrecasz.poswiec do srodka latarka,tam zobaczysz dwa delikatne druciki co to mierza opor.mozliwe ,ze sa zasyfiale,wiec trzeba je wyczyscis delikatnie zwilzonym w alkoholy patyczkiem,tak zeby nie przerwac przewodow."izopropyl" sluzy do czyszczenia czesci elektronicznych,glowic itp.,wiec jest sprawdzony.ja kupilem w firmie 'cooling.pl"tak sie chyba nazywala.masz nazwe sprayu-"kontakt ipa plus"wpiszesz w net ,napewno znajdziesz.pozdro

Siara_nh

  • Gość
Odp: oscyloskop sprawdzi dokładnie?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2009, 00:21:05 am »
no musze się zgodzić z radzie _radzio1  :-za
bo też się zastanawiałem jaki związek ma instalacja gazowa z przepływką??? ??????
wiem że z sondami tak...no ale specjalistą nie jestem w tej dziedzinie,choć mnie to zdziwiło:)
a na LPG można naprawdę zaoszczędzić jeśli się dużo jeździ,ważne tylko zeby założyć dobrą sekwencje no ale to wątek na inny temat :)

co do przepływomierza to go wyciągnąłem , ale ja się nie mogę dostać do tych drucików w żaden sposób bo przepływka zakończona jest taką siateczką z drucików
zamówiłem sobie na allegro jakis specjalny środek do czyszczenia przepływomierzy, znalazłem to na jakimś forum BMW, tu jest link do tego specyfiku http://www.allegro.pl/item599299012_crc_air_sensor_clean_200ml_do_przeplywomierzy.html