Autor Wątek: Zakup XJ  (Przeczytany 1644 razy)

Allado

  • Gość
Zakup XJ
« dnia: Maj 21, 2015, 16:47:53 pm »
Witam wszystkich miłośników Kotów ( jezeli tak sie można do was zwracac ). Jest to moj pierwszy post, wiec jak cos robie źle, to prosze mnie poprawic. Zanim zdecydowalem sie na nowy post, szukalem czy taki temat juz gdzies wisi, ale  nic nie znalazlem. Otoz zwracam sie z prosba o porade na co zwrocic uwage przy zakupie XJ 4.0 z 1996r. Do tej pory jezdzilem szescioma BMW, trzema VW, trzema Hondami, dwoma Toyotami, Kia, Mercedes, Opel....ale nigdy nie mailem Jaguara, ani samochodu na gaz. Ten egzemplarz, ktory chce kupic jest na gaz BRC. Jeszcze go nie ogladalem, ale na dniach mam sie spotkac z wlasicielem i jego zastanym Jaguarem. Moje pytanie, to: "na co mam zwrocic uwage przy zakupie? gdzie zajrzec? czego nie mam slyszec, na co moge machnąc reką... i tym podobne". Powizycie podziele sie wami, czego sie dowiedzialem o tym samochodzie i pokaze zdjecie. Z góry dziekuje za wasza uprzejmość. Pozdrawiam

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Zakup XJ
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2015, 17:22:32 pm »
Oględziny Jaguar najlepiej zacząć od karoserii . Sprawdź , czy nadkola nie  są zgnite , czy przy uszczelkach szyby tylnej i przedniej nie ma purchli . Po dokładnych oględzinach nadwozia , wczołgaj się pod auto ( jeśli masz możliwość skorzystaj z kanału ) aby ocenić stan podwozia . Zwróć uwagę na stan podłużnic ( czy nie są zgnite ) , ,, opukaj ,, podłogę pod kierowcą i pasażerem z przodu i pasażerów z tyłu . Jeśli wszystko będzie OK zacznij oglądać wnętrze , ocen stan skóry i drewna ( skóra mniej więcej powie Ci , czy autko ma dużo nalatane , czy nie , a po drewnie możesz się dowiedzieć , czy poduszka pasażera była już wywalona , czy jest oryginalna ( drewno na poduszce musi zgrywać się słojami i odcieniem z resztą drewna w aucie ) ) . Podnieś dywaniki , i sprawdź , czy nie jest wilgotno pod nimi , potem we wnętrzu zostaje już tylko sprawdzenie elektryki ( sprawdź , czy nawiewy chodzą na wszystkich prędkościach  ) , potem już  zostaje do sprawdzenia klima , radio , lusterka , szyby i ew. elektryczne fotele . Po odpaleniu zwróć uwagę , czy gasną wszystkie kontrolki ( o ile pamiętam , powinny zostać tylko pasy ( jeśli nie są zapięte ) , ręczny i Parking ) . Otwórz maskę i ocen stan silnika ( zobacz , czy nie ma wycieków , i czy równo chodzi ) , jeśli pod odpaleniu na zimnym silniku będzie słychać klekot , to może oznaczać , ze łańcuch rozrządu się wyciągną i trzeba będzie niedługo go zmienić . Podczas jazdy próbnej przetestuj skrzynię biegów ( powinna ładnie zapinać biegi i redukować ) . Jako że nie posiadałeś Jaguar , a planujesz go zakupić , to specjalnie tak to rozpisałem , żebyś wiedział jak podjeść i co sprawdzić przy zakupie XJ - ta , mam nadzieje , że moje porady się przydadzą .
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2015, 17:26:36 pm wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )