Autor Wątek: X300- zarowki konsola środkowa i pamięć lusterek  (Przeczytany 3075 razy)

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
X300- zarowki konsola środkowa i pamięć lusterek
« dnia: Maj 16, 2015, 11:01:59 am »
Hej,

po sprzedazy x-type i zakupu x300 sovereign 4.0 zacząłem przy nim dłubac. Bede przymierzał się do naprawy zegarka i zarowki klimatyzacji   :-clap :-clap :-clap

Jakie zarowki tam wchodza?
-mam lewa spalona od klimy
-zegarek ma inne podswietlanie - nie takie ladne turkusowe jak klima i radio tylko takie blade. - chciałbym bardziej niebieskie

Druga sprawa - pamiec lusterek nie dziala za dobrze. lewe ustawia dobrze a prawe zawsze za bardzo w strone blachy.... gora/dol jest ok - jak to naprawic?

PS.Czy wam tez pamiec fotela ustawia we wszystkich plaszczyznach oprocz przod/tyl?
========================
By³ Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => By³ Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Mo¿e XK? :)

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: X300- zarowki konsola środkowa i pamięć lusterek
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2015, 10:55:09 am »
widze ze tez nie swici pare ikon na desce przy kierownicy - jak swiatla albo napisy tempomatu. Jakie tam zarowki wchodza i czy sa wymienne?
========================
By³ Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => By³ Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Mo¿e XK? :)

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: X300- zarowki konsola środkowa i pamięć lusterek
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2015, 11:42:01 am »
witam.
Wymieniałem żaróweczki ale nie na oryginalne bo cena to jakiś horror. bardziej opłaca się wymienić wszystkie na zamienniki, ale kolor jest jednak inny  :-cry
oryginały mają założone niebieskie gumki na żarówkę i jak uda się je ściągnąć bez uszkodzenia to można wykorzystać ponownie na nowe.
 
jest ciekawy wątek na amerykańskim forum:
http://www.jaguarforums.com/forum/xj-xj6-xjr6-x300-26/what-led-backlights-dimming-38712/



tomek1212

  • Gość
Odp: X300- zarowki konsola środkowa i pamięć lusterek
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2015, 16:27:32 pm »
Te ikony przy kierownicy (od świateł i tempomatu) nie świecą fabrycznie bo nie ma tam żarówek, mimo że są przygotowane do tego otwory. Wystarczy zamontować odpowiednie żarówki białej barwy a wszystko będzie świecić na zielono tak jak reszta. Ja akurat lutowałem żaróweczki uniwersalne do płytki bo z dobraniem oprawek mógłby być problem.

Pamięć fotela nie działa bo na 99% uszkodzone są potencjometry w silniczkach. Można to naprawić, ale to już jest trochę zabawy i tzw "rzeźbienia", niemniej jednak u mnie taki naprawiany fotel działa bez zarzutów już ponad rok. Przy okazji warto wywalić termostat do podgrzewania fotela bo fabryczny grzeje tylko do 29stopni co uważam za nonsens.

Zegarek świeci blado bo pewnie są wypalone te kolorowe nakładki na żarówkach.

Jak już się zabierasz za wymianę żaróweczek podświetlenia to proponuje od razu wymieniać wszystkie, chyba że chcesz rozbierać to kilka razy.

Co do pamięci lusterka to zapewne winny będzie silniczek regulacji w lusterku, a dokładnie jego potencjometr.

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: X300- zarowki konsola środkowa i pamięć lusterek
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2015, 17:55:33 pm »
ok dzieki za info. super ten artykuł. chciałbym zblizyc sie maksymalnie do oryginalu wiec pewnie najlepiej byloby kupic zarowki nie ledowe tylko takie jak w oryginale i te gumki. bo ledy spowoduja roznice w kolorze i musialbym wszedzie powymieniac na takie same.

Co do fotela pewnie jest tak jak piszesz bo manualnie wszystko działa tylko pamiec swiruje.
Zabralbym sie najpierw za lusterko tylko zastanwiam sie jak to skorygowac zeby nic nie zepsuc :)


Podziel się jak zrobiles fotel i czy moge dolozyc latwo podgrzewanie foteli bo moja wersja nie posiada tych przyciskow.
========================
By³ Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => By³ Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Mo¿e XK? :)

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: X300- zarowki konsola środkowa i pamięć lusterek
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2016, 16:19:51 pm »
witam.
Wymieniałem żaróweczki ale nie na oryginalne bo cena to jakiś horror. bardziej opłaca się wymienić wszystkie na zamienniki, ale kolor jest jednak inny  :-cry
oryginały mają założone niebieskie gumki na żarówkę i jak uda się je ściągnąć bez uszkodzenia to można wykorzystać ponownie na nowe.


Ile kosztują oryginały?

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: X300- zarowki konsola środkowa i pamięć lusterek
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2016, 22:57:51 pm »
Hej, Stary temat ale znalazłem gdzies w sieci za 30-35zl sztuka.
========================
By³ Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => By³ Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Mo¿e XK? :)