Autor Wątek: Jak wypóścić płyn chłodzący z silnika 3.0 rok 2001r  (Przeczytany 3257 razy)

Arkus2

  • Gość
Jak wypóścić płyn chłodzący z silnika 3.0 rok 2001r
« dnia: Maj 15, 2015, 18:00:23 pm »
Witam!
Musze wymienić łącznik w układzie chłodzenia bo się ułamał i cieknie - klejenie nie pomogło i w związku z tym mam pytanie jak w temacie oraz czy coś oprócz tego muszę wiedzieć? np że układ trzeba jakoś odpowietrzać, albo zalewać w jakiś nietypowy sposób. Będę wdzięczy za wszelkie info. Pozdrawiam
Arkus

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Jak wypóścić płyn chłodzący z silnika 3.0 rok 2001r
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2015, 18:17:41 pm »
Witaj. Nie wiem dokładnie czy silnik 3.0 mocno różni sie od 2.5 litra. Ale ja w swoim płyn wypuszczałem , odkręcając zawór który znajduje się z prawej strony chłodnicy patrząc z przodu samochodu. Jest on umiejscowiony całkiem na dole chłodnicy . W osłonie pod zderzakiem jest otwór w który jak włożysz rękę wyczujesz ten zawór na 100 procent. Wcześniej odkręć korek ze zbiornika wyrównawczego. :-A
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Jak wypóścić płyn chłodzący z silnika 3.0 rok 2001r
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2015, 19:01:43 pm »
Witaj. Nie wiem dokładnie czy silnik 3.0 mocno różni sie od 2.5 litra. Ale ja w swoim płyn wypuszczałem , odkręcając zawór który znajduje się z prawej strony chłodnicy patrząc z przodu samochodu. Jest on umiejscowiony całkiem na dole chłodnicy . W osłonie pod zderzakiem jest otwór w który jak włożysz rękę wyczujesz ten zawór na 100 procent. Wcześniej odkręć korek ze zbiornika wyrównawczego. :-A

Obecnie praktycznie tak samo w każdym aucie :)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Arkus2

  • Gość
Odp: Jak wypóścić płyn chłodzący z silnika 3.0 rok 2001r
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2015, 22:02:22 pm »
Ok, jutro będę szukał.
 A czy o czymś jeszcze powinienem wiedzieć przy wypuszczaniu i nalewaniu?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jak wypóścić płyn chłodzący z silnika 3.0 rok 2001r
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2015, 22:07:22 pm »
Zmień ktoś ten tytuł posta bo oczy mnie bolą...

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Jak wypóścić płyn chłodzący z silnika 3.0 rok 2001r
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2015, 22:29:03 pm »
Ok, jutro będę szukał.
 A czy o czymś jeszcze powinienem wiedzieć przy wypuszczaniu i nalewaniu?


O niczym. Odpowietrzanie może trwać dość długo, więc nie martw się jeśli wlejesz na początku litr mniej niż zlałeś.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Jak wypóścić płyn chłodzący z silnika 3.0 rok 2001r
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2015, 22:53:33 pm »
Zmień ktoś ten tytuł posta bo oczy mnie bolą...

Tu masz dokładną informację

http://pl.wiktionary.org/wiki/wypu%C5%9Bci%C4%87



Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Arkus2

  • Gość
Odp: Jak wypuścić płyn chłodzący z silnika 3.0 rok 2001r
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2015, 07:05:00 am »
tak, wiem próbowałem ale nie da się zmienić w głównym temacie.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2015, 07:09:21 am wysłana przez Arkus2 »

Arkus2

  • Gość
Odp: Jak wypuścić płyn chłodzący z silnika 3.0 rok 2001r
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2015, 17:39:24 pm »
Szanowni koledzy, wytykacie błędy językowa a do meritum sprawy nie potraficie, nie wiecie lub wam się nie chce odnieść. Korka oszukałem się jak głupi. Skończyło się zdemontowaniem osłony pod zderzakiem, co było czasochłonne ze względu na zardzewiałe śruby, a korek był/jest po lewej stronie jak się stoi przed samochodem a nie po prawej jak jeden kolega pisał. Przed demontażem zaglądałem również na lewą stronę, ale nie widziałem tam korka go bo jak się później okazało, zasłaniają go dwie rurki chyba od klimy. Myślę, że jak bym wiedział, że ma tam być to pewnie bym lepiej szukał a tak, czepiłem się tej prawej strony i skończyło się demontażem.  Ale to nie ważne, ważne, że w temacie jest błąd.   
Dziękuję za nakierowanie, że korek jest na dole.

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Jak wypóścić płyn chłodzący z silnika 3.0 rok 2001r
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2015, 17:54:31 pm »
Zastanów się czy możliwe jest aby korek był na górze. Na forum piszemy o problemach, z którymi nie możemy sobie poradzić. Niestety Ty nie zadałeś sobie trudu zdemontowania osłony silnika by sprawdzić czy jest tam korek spustowy. Nie robiąc nic od razu piszesz o tym na forum jako o problemie. Co do poprawnej polszczyzny to jest coś takiego jak słownik ortograficzny.
Można tekst sprawdzić automatycznie.