Autor Wątek: skrzynia biegów - pilne  (Przeczytany 1837 razy)

kazimierz1

  • Gość
skrzynia biegów - pilne
« dnia: Maj 15, 2015, 17:56:23 pm »
Mam problem ze krzynią biegów, przerzuca bieg dopiero przy 5 - 6 tysiącach i muszę jechać 70km/h, nie można wolno jechać na każdym biegu, przy przerzucaniu biegu są szarpnięcia  :-K proszę pomózcie.
Pozdrawiam

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: skrzynia biegów - pilne
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2015, 18:26:43 pm »
Z jakiego rocznika jest pacjent i jaką skrzynię posiada ?

Możesz mieć problem albo ze skrzynia , albo  ze sprzęgłem . Kiedyś po wymianie oleju skrzynia zablokowała mi się na 1 biegu ( powodem była zbyt duża ilość , oleju ) , podczas wymiany trochę się rozpędziłem i wlałem o 500 ml za dużo ( potem musiałem odkręcić korek i trochę zlać ) . Jeśli skrzynia za bardzo wydłuża każdy bieg , to albo ma za mało albo za dużo oleju , chyba , że jest już mocno zużyta . Napisz jak dawno zmieniałeś olej , i czy problem pojawił się nagle , czy może były już jakieś objawy ( które mogły wskazywać , że ze skrzynią jest coś nie tak ) . Sprzęgło hydrokinetyczne też się zużywa , ale nie dzieje się to raczej z dnia na dzień , tylko stopniowo zaczynają się pojawiać coraz dłuższe opóźnienia w przełączaniu biegów . Moja rada , spuść oleju ( przy okazji zwróć uwagę na jego konsystencje i kolor ) , po odkręceniu misy sprawdź w jakim stanie są magnesy ( jeśli jest jedynie czarny szlam , to w normie , jeśli widoczny brokacik/opiłki , to znaczy , że skrzynia się już sypie ) .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

kazimierz1

  • Gość
Odp: skrzynia biegów - pilne
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2015, 07:43:08 am »
Bardzo dziękuję, sprawdzę i dam znać. Kupiłem go trzy lata temu ale nie jeździłem i nie zwróciłem uwagi, teraz zacząłem się przy nim bawić. Wymieniłem zimering bo olej wyciekał, rocznik jest 1994.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

kazimierz1

  • Gość
Odp: skrzynia biegów - pilne
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2015, 07:45:38 am »
Ile litrów oleju wchodzi do skrzyni?

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: skrzynia biegów - pilne
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2015, 09:00:06 am »
Do skrzyni 4HP22 i 4HP24 wchodzi około 4,5 L oleju ( DEXRON II lub III ) . Poziom oleju mierzymy zawsze na pracującym silniku . Samochód musi stać na płaskiej nawierzchni , inaczej pomiar bedzie nie dokładny .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )