Autor Wątek: Jaki typ komputera skrzyni Jaguar XJ40 92r 4.0 Automat  (Przeczytany 1347 razy)

windosek

  • Gość
Jaki typ komputera skrzyni Jaguar XJ40 92r 4.0 Automat
« dnia: Maj 10, 2015, 11:56:27 am »
Witajcie. Sprawa ma się tak: po myjni, lub w mocno deszczowe dni skrzynia wchodzi w tryb awaryjny. Wymieniłem już wcześniej dmuchawe od strony pasażera, była zatarta, czyli no wilgoć zrobiła tam swoje. Długo nie trzeba kombinować aby wymyślić że gdzieś tam dostaje sie czasem woda a nie powinna. Wiem że brakuje mi uszczelki pomiędzy szybą a plastikiem przy masce ale nawet jakby on tam była to przecież woda i tak wleci kratkami w tym plastiku wiec nie wiem którędy indziej może lecieć :/
Wyciągnąłem więc kilka dni temu komputer skrzyni, no i ma jakieś naleciałości po wodzie w okolicy obudowy a plastikowego gniazda ze stykami. Rozbiorę go i sprawdzę czy da się tam coś w nim naprawić może kwestia jakiegoś zimnego lutu.
Natomiast pytanie brzmi jaki tam komputer powinien być - czy jest jakaś lista z numerami jakie występowały żeby wiedzieć czego szukać jeśli naprawa nic nie da ?
Aktualnie założony był Bosch DBC 10110, 0 260 002 145 zastanawia mnie tylko data pięczątki na nim przy złączu która jest jako 88r, a gdzieś czytałem na zagranicznym forum że od 89 czy 90 robili te numery komputera. Ktoś się orientuje może? :)