Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Zalanie silnika ?

(1/6) > >>

tet:
Witam,

Panowie mam problem z kotem. 3 dni temu wjechałem w głęboką kałuże i nie wiem czy czegoś nie uszkodziłem. Dzisiaj miałem trasę 120km i podczas dodawaniu gazu wydobywa się dziwne buczenie, chrobotanie odczuwalne po podwoziu całego pojazdu, klekotanie. Nie jest to ciągłe klekotanie podczas jazdy ale co jakiś czas się pojawia najczęściej np podczas podjeżdżania pod górkę lub ruszania z miejsca, ogólnie rzecz biorąc głównie podczas obciążenia silnika ale nie tylko również przy wolnej jeździe ok 1500-1800 obrotów, wydaje mi się również że auto straciło na mocy. Czy to może być zalanie silnika czy może problem tkwi gdzie indziej ? Pod maską sprawdzałem silnik widnieją na nim dziwne plamy zdjęcie w załączniku. Nie mogę dostać się całkowicie do filtra powietrza ale udało się go częściowo odchylić i wydaje się suchy.

Co zrobić ?

Wymienić stary olej i wlać nowy ?

Kilka godzin po kolizji z kałużą robiłem również dolewkę 2L oleju (elf sxr 5w30), kot mi tak pobiera olej ok 1L na 5000-7000km
Może te plamy na silniku to ściekła woda z maski na silnik przy otwieraniu maski i dolewaniu oleju czy raczej może to być przez zaciągniecie wody z kałuży ?

4-5 miesięcy temu również dolewałem ok 2L oleju Mobil 1 5w30

Kiedyś podobne stukanie/buczenie/klekotanie w aucie już występowało ale po jakimś czasie umilkło i na pewno nie z taką częstotliwością jak teraz.

Czy w tym modelu jest możliwe zalanie silnika poprzez wjechanie w głęboką kałużę ?

Mam instalację LPG

Jaki najlepiej kupić olej, jaką ilość i jaki filtr ? Silnik 3.0 V6 benzyna.

tet:
Przeczytany 42 razy i nikogo mądrego ?
Orientuje się ktoś gdzie się znajduje wlot do filtra powietrza ? Czy możliwe jest zaciągnięcie wody ?

Driv3rrrr:
Jakbyś zalał to by zgasł dosłownie w sekundę. 2l oleju....to miałeś sporo za mało, bo sama miarka ma chyba ok. 700ml. Może stąd było stukanie

zazul_yo:
wiele razy wjechalem w gigantyczna kaluze z powodu lenistwa i to z duza predkoscia i nic, zaden ze mnie znawca ale od tego to mozesz sobie ewentualnie tarcze pokrzywic, a nie zalac silnik, bylem ostatnio na myjni i mieli w ofercie mycie silnika (przypuszczam karczerem) powiedzieli ze diesel bez problemu, ale benzyny sie boja i nie beda myli, pewnie Ci to nie pomoze, nie wiem dlaczego... czasem uszkodzony tlumik lub jego poluzowanie moze wydawac takie dzwieki ktore niosa sie po calym aucie, mialem tak w lexusie, brzmialo jak silnik a wydostawalo sie z luznego tlumika...

tet:
Auto u mechanika więc zobaczymy tez obstawiam tłumik.

A tak poza tematem jak u was pracuje pompa dopowietrzania silnika ? U mnie w zimie słychać jak głośno chodzi przez pierwsze 30-40 sekund od uruchomienia silnika a w lecie nie występuje taka przypadłość.

I czy głośno działający ABS (tarcie) zaraz po uruchomieniu silnika przy cofaniu to normalne zjawisko ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej