Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Zalanie silnika ?

<< < (2/6) > >>

Malfoy:
Z pompa mam rowniez tak samo jak Ty, z hamulcem rowniez i nie tylko na wstecznym ... Kiedys byl temat i nikt nic madrego sie podpowiedzial .
Odnosnie oleju to jak dla mnie jakas masakra ... Ja wymieniam co 15 kkm i dolewke na calym tym intewale mam na poziomie moze 0,5 litra .. Ale nie litr czy dwa jak Ty ??
Leje tylko motula

Driv3rrrr:
Dźwięk z ABS to testowanie układu także norma

tet:
Auto było u mehanika dzwiek przechodzący po całym aucie to nie od silnika tylko poluzowany tłumik. Mam jeszcze pytanie mechanik wspominał abym się przygotował na remont silnika czy to możliwe po 114000km ? Pytałem na jakiej podstawie twierdzi ze remont silnika jest wymagany stwierdził po mocy i po dzwięku silnika nie robił żadnych testów cisnieniowych itp.

rmazurek:
Witaj.
Wg mnie sam fakt ze brakowalo 2l oleju mowi sam zasiebie. Gdzies sie ten olej podziewa... Dodatkowo nie wiadomo ile czasu jezdziles bez tego oleju... Rozne elementy mogly przez ten czas byc niedosmarowane. W moim co prawda dieslu nie dolewam ani grama od wymiany do wymiana...

Afair te silniki sa bardzo wrazliwe na slaby olej lub jego brak...

Sam fakt ze nie sprawdzales stanu oleju przez 10000-14000 km jest juz dla mnie dziwny... Bo po takim przebiegu to raczej przydalo by sie go wymienic uzywajac produktu zalecanego przez producenta... O ile dobrze pamietam mobil 1 nim nie jest.

tet:
Olej sprawdzam i dolewam regularnie ale cały czas gdzieś ten olej pobiera. Jak teraz dolałem 2L to stan na bagnecie jest w połowie min a max.
Pobiera mi ok 1L na 5-7 tys km



--- Cytat: rmazurek w Maj 10, 2015, 21:32:45 pm ---Witaj.
Wg mnie sam fakt ze brakowalo 2l oleju mowi sam zasiebie. Gdzies sie ten olej podziewa... Dodatkowo nie wiadomo ile czasu jezdziles bez tego oleju... Rozne elementy mogly przez ten czas byc niedosmarowane. W moim co prawda dieslu nie dolewam ani grama od wymiany do wymiana...

Afair te silniki sa bardzo wrazliwe na slaby olej lub jego brak...

Sam fakt ze nie sprawdzales stanu oleju przez 10000-14000 km jest juz dla mnie dziwny... Bo po takim przebiegu to raczej przydalo by sie go wymienic uzywajac produktu zalecanego przez producenta... O ile dobrze pamietam mobil 1 nim nie jest.

--- Koniec cytatu ---

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej