Autor Wątek: Zalanie silnika ?  (Przeczytany 7555 razy)

tet

  • Gość
Zalanie silnika ?
« dnia: Maj 08, 2015, 02:52:47 am »
Witam,

Panowie mam problem z kotem. 3 dni temu wjechałem w głęboką kałuże i nie wiem czy czegoś nie uszkodziłem. Dzisiaj miałem trasę 120km i podczas dodawaniu gazu wydobywa się dziwne buczenie, chrobotanie odczuwalne po podwoziu całego pojazdu, klekotanie. Nie jest to ciągłe klekotanie podczas jazdy ale co jakiś czas się pojawia najczęściej np podczas podjeżdżania pod górkę lub ruszania z miejsca, ogólnie rzecz biorąc głównie podczas obciążenia silnika ale nie tylko również przy wolnej jeździe ok 1500-1800 obrotów, wydaje mi się również że auto straciło na mocy. Czy to może być zalanie silnika czy może problem tkwi gdzie indziej ? Pod maską sprawdzałem silnik widnieją na nim dziwne plamy zdjęcie w załączniku. Nie mogę dostać się całkowicie do filtra powietrza ale udało się go częściowo odchylić i wydaje się suchy.

Co zrobić ?

Wymienić stary olej i wlać nowy ?

Kilka godzin po kolizji z kałużą robiłem również dolewkę 2L oleju (elf sxr 5w30), kot mi tak pobiera olej ok 1L na 5000-7000km
Może te plamy na silniku to ściekła woda z maski na silnik przy otwieraniu maski i dolewaniu oleju czy raczej może to być przez zaciągniecie wody z kałuży ?

4-5 miesięcy temu również dolewałem ok 2L oleju Mobil 1 5w30

Kiedyś podobne stukanie/buczenie/klekotanie w aucie już występowało ale po jakimś czasie umilkło i na pewno nie z taką częstotliwością jak teraz.

Czy w tym modelu jest możliwe zalanie silnika poprzez wjechanie w głęboką kałużę ?

Mam instalację LPG

Jaki najlepiej kupić olej, jaką ilość i jaki filtr ? Silnik 3.0 V6 benzyna.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2015, 05:01:28 am wysłana przez tet »

tet

  • Gość
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2015, 16:08:36 pm »
Przeczytany 42 razy i nikogo mądrego ?
Orientuje się ktoś gdzie się znajduje wlot do filtra powietrza ? Czy możliwe jest zaciągnięcie wody ?
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2015, 15:09:36 pm wysłana przez Choina »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2015, 21:10:55 pm »
Jakbyś zalał to by zgasł dosłownie w sekundę. 2l oleju....to miałeś sporo za mało, bo sama miarka ma chyba ok. 700ml. Może stąd było stukanie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

zazul_yo

  • Gość
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2015, 22:03:16 pm »
wiele razy wjechalem w gigantyczna kaluze z powodu lenistwa i to z duza predkoscia i nic, zaden ze mnie znawca ale od tego to mozesz sobie ewentualnie tarcze pokrzywic, a nie zalac silnik, bylem ostatnio na myjni i mieli w ofercie mycie silnika (przypuszczam karczerem) powiedzieli ze diesel bez problemu, ale benzyny sie boja i nie beda myli, pewnie Ci to nie pomoze, nie wiem dlaczego... czasem uszkodzony tlumik lub jego poluzowanie moze wydawac takie dzwieki ktore niosa sie po calym aucie, mialem tak w lexusie, brzmialo jak silnik a wydostawalo sie z luznego tlumika...
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2015, 22:10:33 pm wysłana przez zazul_yo »

tet

  • Gość
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2015, 00:11:03 am »
Auto u mechanika więc zobaczymy tez obstawiam tłumik.

A tak poza tematem jak u was pracuje pompa dopowietrzania silnika ? U mnie w zimie słychać jak głośno chodzi przez pierwsze 30-40 sekund od uruchomienia silnika a w lecie nie występuje taka przypadłość.

I czy głośno działający ABS (tarcie) zaraz po uruchomieniu silnika przy cofaniu to normalne zjawisko ?

Malfoy

  • Gość
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2015, 10:05:12 am »
Z pompa mam rowniez tak samo jak Ty, z hamulcem rowniez i nie tylko na wstecznym ... Kiedys byl temat i nikt nic madrego sie podpowiedzial .
Odnosnie oleju to jak dla mnie jakas masakra ... Ja wymieniam co 15 kkm i dolewke na calym tym intewale mam na poziomie moze 0,5 litra .. Ale nie litr czy dwa jak Ty ??
Leje tylko motula

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2015, 18:45:51 pm »
Dźwięk z ABS to testowanie układu także norma
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

tet

  • Gość
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2015, 20:04:56 pm »
Auto było u mehanika dzwiek przechodzący po całym aucie to nie od silnika tylko poluzowany tłumik. Mam jeszcze pytanie mechanik wspominał abym się przygotował na remont silnika czy to możliwe po 114000km ? Pytałem na jakiej podstawie twierdzi ze remont silnika jest wymagany stwierdził po mocy i po dzwięku silnika nie robił żadnych testów cisnieniowych itp.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2015, 21:18:36 pm wysłana przez tet »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2015, 21:32:45 pm »
Witaj.
Wg mnie sam fakt ze brakowalo 2l oleju mowi sam zasiebie. Gdzies sie ten olej podziewa... Dodatkowo nie wiadomo ile czasu jezdziles bez tego oleju... Rozne elementy mogly przez ten czas byc niedosmarowane. W moim co prawda dieslu nie dolewam ani grama od wymiany do wymiana...

Afair te silniki sa bardzo wrazliwe na slaby olej lub jego brak...

Sam fakt ze nie sprawdzales stanu oleju przez 10000-14000 km jest juz dla mnie dziwny... Bo po takim przebiegu to raczej przydalo by sie go wymienic uzywajac produktu zalecanego przez producenta... O ile dobrze pamietam mobil 1 nim nie jest.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

tet

  • Gość
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2015, 21:41:09 pm »
Olej sprawdzam i dolewam regularnie ale cały czas gdzieś ten olej pobiera. Jak teraz dolałem 2L to stan na bagnecie jest w połowie min a max.
Pobiera mi ok 1L na 5-7 tys km


Witaj.
Wg mnie sam fakt ze brakowalo 2l oleju mowi sam zasiebie. Gdzies sie ten olej podziewa... Dodatkowo nie wiadomo ile czasu jezdziles bez tego oleju... Rozne elementy mogly przez ten czas byc niedosmarowane. W moim co prawda dieslu nie dolewam ani grama od wymiany do wymiana...

Afair te silniki sa bardzo wrazliwe na slaby olej lub jego brak...

Sam fakt ze nie sprawdzales stanu oleju przez 10000-14000 km jest juz dla mnie dziwny... Bo po takim przebiegu to raczej przydalo by sie go wymienic uzywajac produktu zalecanego przez producenta... O ile dobrze pamietam mobil 1 nim nie jest.

Malfoy

  • Gość
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2015, 23:08:49 pm »
Dźwięk z ABS to testowanie układu także norma

Testy testami , rozumiem ale sposob raczej slaby. Wyobraz sobie ,wsiadasz odpalasz auto wrzucasz D jedziesz kilka metrow ... Hamujesz i pedal " bije " jak bys na oblodzonej drodze hamowal .. To raczej niebezpieczne jest jak na test ?

tet

  • Gość
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2015, 23:31:04 pm »
Dużo rozwiązań w tym aucie jest jak sprzed epoki lodowcowej.

Dźwięk z ABS to testowanie układu także norma

Testy testami , rozumiem ale sposob raczej slaby. Wyobraz sobie ,wsiadasz odpalasz auto wrzucasz D jedziesz kilka metrow ... Hamujesz i pedal " bije " jak bys na oblodzonej drodze hamowal .. To raczej niebezpieczne jest jak na test ?

Podjadę dzisiaj na hamownie i zdam relacje.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2015, 08:17:57 am wysłana przez Choina »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2015, 10:41:35 am »
Normalna sprawa. W Volvo praktycznie wszystkie tak miały z lat 1998-2006
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Malfoy

  • Gość
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 12, 2015, 22:18:06 pm »
Byc moze tak jest w Volvo i to normalne ale kiedy go kupowalem tak nie bylo ?
Ja mam jeszcze chec walki z tym testowaniem, przy kolejnej zmianie klockow wymienie je na inny produkt ... Obecnie mam Bosch i nigdy na nie sie psioczylem ale moze to wina nadmiernego pylenia ? Nie wiem ale bede testowal. Dziwne jest tez ze pare Osob ktore posiadaja XF nic nie pisze jak to u nich wyglada ...

Roobs

  • Gość
Odp: Zalanie silnika ?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2015, 09:07:28 am »
Ja takich objawów nie mam.