Autor Wątek: opary oleju z korka wlewu oleju  (Przeczytany 2929 razy)

migacz100

  • Gość
opary oleju z korka wlewu oleju
« dnia: Maj 06, 2015, 17:55:26 pm »
Na wstepie chcialbym wszystkich serdecznie przywitac, poniewaz jestem nowym uzytkownikiem forum i jest to moj pierwszy post. Problem z moim kotem (2.5benz 2001r) polega na tym iz nagle zaczal walic opary oleju do przepustnicy-przez odpowietrzenie pokryw zaworowych, plyn chlodniczy jest czysty, tak jak i olej nie ma zadnej niepokojacej barwy, kompresja jest wporzadku wiec odpada uszkodzenie pierscieni. Po odkreceniu korka oleju gdy juz auto zaczyna sie narzewac wydobywa sie para o zapachu oleju- jak i delikatne cisnienie,slychac psykniecie przy otwarciu korka oleju. Moja diagnoza padla na przytkany separator oleju/odma, nie wiem jak to fachowo sie nazywa. Gdzie moge znalesc te urzadzenie? Pozdrawiam:)

migacz100

  • Gość
Odp: opary oleju z korka wlewu oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2015, 08:10:51 am »
Serio nikt nie ma jakiegoś pomysłu :(? Już próbowałem różnych rzeczy,plukanki silnika tanim olejem syntetycznym i też nic nie dało.

kurak22

  • Gość
Odp: opary oleju z korka wlewu oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2015, 14:47:49 pm »
Tak patrzę i nie wiem w czym Ty masz problem?

eMWuGSM

  • Gość
Odp: opary oleju z korka wlewu oleju
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2015, 00:26:36 am »
Załóż  mu OCT i już.
Nie pamiętam w którym miejscu jest odma w 2.5, ale gdzieś na wysokości skrzyni korbowej powinieneś mieć "beczułkę" zawór z kulką i króćcem do dolotu, na przewodzie pomiędzy odmą a króćcem dolotu wpinasz OilCatchTank i już. Możesz jeszcze zrobić jak w starych Taunusach - króciec z odmy w podłużnicę - zabezpieczenie antykorozyjne gratis.

W 2.0D/2.2D odmę w deklu "naprawia się" druciakiem.

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piêkno¶æ dnia postrach nocy
Odp: opary oleju z korka wlewu oleju
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2015, 00:33:50 am »
druciak super sprawa jak w polonezie nie to że bym sie śmiał bo to dobry patent na skraplanie oleju
by³a zielona bestia 300km s type 4.2  V8
by³ saab 95 2.3 turbo 220km
by³ citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
bêdzie x350 super V8 400KM

migacz100

  • Gość
Odp: opary oleju z korka wlewu oleju
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2015, 09:46:02 am »
problem- duzo ilosci oparow oleju dostajace sie do kolektora ssacego co uniemozliwia jazde gdyz silnik sie dusi.


to co zaznaczylem wyglada na separator oleju. po otwarciu nie ma tam nic ,jak na zdjeciu w zalaczonym pdf w tym samym miejscu jest separator oleju w s-type 3.0 ale wyglada wgl inaczej.

wg linku to ta uszczelka jest od separatora oleju.. ta sama co na zdjeciach.
http://www.partsgeek.com/catalog/2002/jaguar/x_type/air_intake/oil_separator_gasket.html

wlasnie nie moge znalesc tego zaworku z kuleczka...

eMWuGSM

  • Gość
Odp: opary oleju z korka wlewu oleju
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2015, 14:05:32 pm »
druciak super sprawa jak w polonezie nie to że bym sie śmiał bo to dobry patent na skraplanie oleju
Rozbierz sobie kiedyś odmę z BMW E46 318i posikasz się ze śmiechu ;D

Sprawdzę później, przyjechał do mnie 3.0V6