Autor Wątek: rozszczelniona rurka układu klimatyzacji  (Przeczytany 5921 razy)

Dziki_Wacek

  • Gość
Odp: rozszczelniona rurka układu klimatyzacji
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 20, 2015, 19:39:37 pm »
Witam ponownie. dziś samochód odstawiony do majstra rozszczelniony element zastąpiony nowym. Przewód przecięty w okolicy gdzie plącze się z przewodami układu chłodzenia , zakuty w nowym miejscu, wszystko pięknie i profesjonalnie no i zapłaciłem tylko 550 zeta. Klima napełniona i działa :)

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: rozszczelniona rurka układu klimatyzacji
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2015, 20:41:38 pm »
Zasugeruje i ja taka naprawe, bez rozbierania innych elementow. Ciekawe jak zareaguja..

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: rozszczelniona rurka układu klimatyzacji
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 20, 2015, 22:05:21 pm »
rozcinanie tych przewodów źle sie kończy tak po dwóch latach. naprawiam auta i klimy również więc wiem z tytułu praktyki jak poprawnie naprawiać takie awarie te przewody faktycznie są kiepsko umieszczone ja jeszcze ich nie wyjmowałem bo nie było takiej potrzeby ale  już naprawdę ciężkie przypadki robiłem i nigdy nie było tak źle żeby ciąć to dodatkowe miejsce na nieszczelność a tam czasem ciśnienie to 15 nawet 20 atmosfer więc fachowy zakład , głowa na karku mechanika i  bedzie działać jak trzeba. ktoś w fabryce je zamontował więc na pewno da sie je zdemontować w całości . jeśli mechanior chce je ciąć to niech to zrobi w miejscu gdzie jest dziura ale i tak do montażu bedzie w całości.
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

arp

  • Gość
Odp: rozszczelniona rurka układu klimatyzacji
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 15, 2015, 09:46:02 am »
Witam. Argument, że w fabryce zamontowali to można wymontować jest nietrafiony. Przewody klimy w S - type są montowane przed silnikiem. Nie ma potrzeby kupować bardzo drogich oryginalnych. Są firmy gdzie dorabiają wszystkie przewody.
Pozdrawiam
Arp

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: rozszczelniona rurka układu klimatyzacji
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 24, 2015, 07:13:45 am »
Oczywiscie ze mozna kombinowac z dorobieniem innych przewodow o ile ktos zdecyduje sie na taaka droge i znajdzie taki zaklad. Ja wytargalem wkoncu ten przewod, spuscilem plyn chlodniczy, uwolnilem rurki ukladu chlodzacego, od strony elektrozaworu nagrzewnicy (powyzej), podnioslem je do gory i jakos wytargalem. Zawiozlem do zakladu klimy, zespawali, zamontowalem, nabilem, jeszcze tydzien temu dzialalo wszystko ok.. od tej pory nie jezdzilem wiec nie wiem..

Offline elmirek46

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: rozszczelniona rurka układu klimatyzacji
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 24, 2015, 15:51:35 pm »
Panowie jaka jest wasza opinia o specyfikach uszczelniających klimatyzacje które są oferowane na Allegro.Pytam bo mam przeciek w układzie klimatyzacji w moim Jaguarze.
W opisach środki te są reklamowane jako skuteczne.Pozdrawiam elmirek46

Dziki_Wacek

  • Gość
Odp: rozszczelniona rurka układu klimatyzacji
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 24, 2015, 17:10:13 pm »
szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że są takie specyfiki, jak nie są drogie to można spróbować. Ja czasem pomagam kumplowi który zajmuje się montażem i serwisem klimatyzacji tyle że domowych i przemysłowych. Nigdy nie stosował żadnych uszczelniaczy tylko lutowanie . Jakby takie specyfiki uszczelniające zdawały egzamin to pewnie by je stosował bo byłoby prościej. pozdrawiam