Autor Wątek: car audio x300  (Przeczytany 3429 razy)

kakkiro

  • Gość
car audio x300
« dnia: Kwiecień 01, 2015, 00:59:11 am »
 :-help  :-help  :-help

Witam wszystkich serdecznie,
czy ktos moglby mi polecic warsztat car audio w warszawie w celu instalacji nowego systemu grajacego w x300.
dziekuje i pozdrawiam

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2015, 11:54:49 am »
Czołem,
Ja znam dwa takie miejsca:

http://www.caraudiovideo.pl/index.php5?theme=start
oraz
zakład w Jankach, na tyłach Saturna - człowiek na pewno zna Jaguara - nie pamiętam nazwy tego serwisu ale mam chyba do nich telefon.

Ostatecznie nie robiłem żadnych prac u nich więc trudno mówić o polecaniu, ale rozmawiałem kilka razy z jednymi i drugimi i obaj robią wrażenie ludzi mocno  znających się na sprawie.

Niezależnie od tego gdzie będziesz robił to audio to napisz proszę coś o efektach, tak dla potomnych.
Ja niedługo biorę się za audio w swoim ale zamierzam robić to samodzielnie.

Pozdrawiam
Piotr

kakkiro

  • Gość
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2015, 12:12:21 pm »
Czesc,
dzieki za odpowiedz  :-clap
Wciaz szukam i pytam poniewaz nie chcialbym zeby moje autko trafilo w rece amatora.
Mam cicha nadzieje ze jakis forumowicz “ zlota raczka “ zaoferuje swoja pomoc, oczywiscie odplatnie ( mowa tu o instalacji a nie tylko dobrym slowie  :)
Nie potrzebny mi przeciez warsztat marmurem wylozony. Zalezy mi bardziej na rzetelnosci, wiedzy i znajomosci tematu.
pozdrawiam
Pawel

maras

  • Gość
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2015, 19:14:22 pm »
A może napiszesz co chciałbys osiągnąć? wymiana głośników, montaż zestawów odseparowanych, wygłuszenie kota, wymiana okablowania? wtedy będzie wiadomo, czy kogoś polecić,

kakkiro

  • Gość
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2015, 21:49:22 pm »
wymiana radia, glosnikow i okablowania. wygluszenie, wzmacniacz i malutki subwoofer. budzet? 2,5-3,5 tys.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2015, 07:29:54 am »
Witaj

W X300 za bardzo z profesjonalnym nagłośnieniem nie poszalejesz ( ten samochód jest tak zrobiony pod tym kontem , że niewiele da się zmienić ) . Jeśli ktoś będzie Ci wciskał kit z subwooferem w bagażniku , to będzie oznaczać , że nic nie wie o konstrukcji tego auta . Nie wiem jakiej wielkości masz głośniki w drzwiach , ale można by się pokusić o jakieś Magnat-y , Helix-y albo nawet MTX-y ( wszystko zależy od tego jakiej wielkości są fabryczne ) . Wysoko-tonowe fabryczne jeśli nie są zajechane , mogą zostać ( mają przyzwoitą jakość dźwięku ) . Napisałeś , że chcesz zmienić także radio ( nowe radio zepsuje wygląd klasycznego wnętrza , ale zapewne chodzi o USB , którego stare nie posiada ) . Jeśli chodzi o wygłuszenie , to problemu moim zdaniem nie ma ( fabryczne jest bardzo dobre ) , a głośniki w drzwiach mają swego rodzaju skrzynię ( którą tworzy boczek do którego są przykręcone ) , można jedynie zabudować tył głośnika  ( powinno poprawić to trochę jego efektywność ) . Wzmacniacz zapewne chcesz jedynie do subwoofera ( który nawet nie za bardzo jest gdzie umieścić ) . Najlepszy jaguar do car audio , to moim zdaniem x-type , bagażnik jest taki sam jak w większości aut i spokojnie można do niego wstawić skrzynkę , która dużo miejsca nie zabiera , ale daje pożądany efekt . Zerknij na ten watek ( chyba że już go czytałeś )
 
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,29622.0.html
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

kakkiro

  • Gość
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2015, 22:16:11 pm »
Czesc,

wielkie dzieki za info i linka.
Po paru dniach rozmyslan i poszukiwan zdecydowalem sie na opcje minimum czyli na wymiane radia i przednich glosnikow.
Zastanawiam sie jeszcze nad wygluszeniem przednich drzwi ale nie wiem czy wniesie to wiele do sprawy ( teoretycznie powinno ! )

USB to dzisiaj standard a ja muzyki slucham duzo wiec wymiana radia jest koniecznoscia.
Mnie rowniez nie podobaja sie te wszystkie kolorowe swiatelka, uwazam je za zbytecznosc ale … co zrobic? ;-)
( wybralem chyba najmniej krzykliwe i mam nadzieje ze uda sie ustawic natezenie swiatla bliskie zeru )

Za namowa jednego z warsztatow wybralem taki zestaw:

Radio Pioneer MVH-X560BT  ( fajne bo ma zintegrowany zestaw glosno mowiacy, fajnie! )
Głośniki Focal ISS 130

plus

http://www.nexxia.co.uk/product.asp?s=Single%20Din%20Fascia&c=Jaguar%20Single%20Din%20Fascia&product_code=FP-14-00

Podziele sie wrazeniami pod koniec miesiaca.
pozdrawiam
Pawel
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2015, 23:02:15 pm wysłana przez Choina »

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2015, 06:43:14 am »
Ty masz głośniki 13 cm w drzwiach ? jakieś małe , ja u siebie mam w drzwiach 15,8 ( ponad 13 cm  ma sama membrana z zawieszeniem w głośniku ). Te Focal-e powinny ładnie grać , radio też dobre wybrałeś . A co do subwoofera , to widziałem na allegro półki tylne do X300 ( te od zestawu z harman-kardon ) . Można by spróbować coś takiego zamontować w miejsce obecnej półki .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

kakkiro

  • Gość
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2015, 23:56:26 pm »
w x300 13stki to standard. podobno mozna wlozyc 16tki, slyszalem ze sa i tacy ktorzy wkladaja 16,5 ( po lekkich przerobkach ) ... ( gdzies na forum jest o tym watek )
zaryzykuje z "dobrymi" 13kami i tak jak pisalem wczesniej podziele sie wrazeniami pod koniec miesiaca.
ja szukam czystego, ladnego brzmienia ... lupanina nie jest mi do szczescia potrzebna  :)
powinno byc o.k.
i to wszystko za mniej niz 2000 pln

subwoofer na tylnej polce?
dla mnie osobiscie to wizualny dramat  :)
mysle ze przezyje bez niego.

pozdrawiam !

cholera, chyba przesadzilem z tym " wizualnym dramatem " ... mam nadzieje ze nikogo nie urazilem  ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2015, 07:30:53 am wysłana przez Choina »

maras

  • Gość
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:07:27 am »
Panowie, jeśli chodzi o x300 to nie zgodzę się z kolegą xj6.
Po pierwsze to największy grzech car audio to głośniki umocowane do boczków. Zacznij od zamocowania ich na sztywno do drzwi.
Po drugie zamiast 13cm włóż 16,5cm,
po trzecie jaguar praktycznie nie posiada wygłuszenia - pod boczkami poza cieniutką pianeczką jest goła blacha, podobnie jak pod podsufitka więc trzeba go dobrze wygłuszyć by poprawić dźwięk,
po trzecie ja mam suba w bagażniku i trzęsie wnętrzem, ponieważ wyciąłem w półce otwór, taki jak orginalby h/k- jak ściągniesz półkę to zobaczysz zaślepiona dziurę,
ja akurat jestem w trakcie rozbudowy car audio w moim x300 i ładuje tam dwa odseparowane zestawy ground zero z serii iridium plus konieczna niestety jest wymiana radia bo fabryczne jest fatalne,
póżniej wymiana kabli plus wzmacniacz 4-ro kanałowy plus monoblok, kondensator i sub.
tak to wygląda w x300

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:53:18 am »
Zgadza się kolego maras , można wyciąć w półce dziurę , można zmienić głośniki na 16,5 cm , ale to już dla mnie jest zbyt duża ingerencja w auto ( XJ-ty jak dla mnie są zbyt dostojne na robienie w środku miazgi basowej ) . W normalny sposób nie zamocujesz głośnika do drzwi ( bo po przykręceniu go do blachy , sam głośnik będzie oddalony od maskownicy o jakieś 6 cm , jak to będzie wyglądać , i jako to będzie grać ). Jeśli ktoś w trasie lubi słuchać głośno muzyki ( z przewagą basu ) , to można tak modyfikować XJ-ta , ale jeśli ktoś chce polepszyć audio nie ingerując za bardzo w oryginalną konfigurację , to takie przeróbki nie mają sensu . A jeśli chodzi o skuteczność zestawu , to ja w drzwiach mam wsadzone głośniki 15,5 cm ( oryginalnie miałem 15,8 ) firmy Howard Hanssen ( żadnej innej firmy z taka wielkością głośnika nie mogłem znaleźć ) . Wysoko-tonowe oryginalne Philps-a i subwoofer Pioneer TS-WX110-A  , i cały ten zestaw wystarcza mi w zupełności , na brak basu nie narzekam . Wszystko zależy , czego oczekuje się od nagłośnienia w swoim aucie , ja oczekiwałem czystego brzmienia i pełnego pasma ( i to udało mi się uzyskać ) . A co do wygłuszenia , to gdyby oryginalne było złe , to przy dużej głośności bas byłby tłuczący i dźwięk w aucie nie rozchodziłby się normalnie , tylko poprzez odbicie . Ja w swoim mogę włączyć wszystko na pełna głośność i po zamknięciu auta ledwo słychać , że coś się tłucze , a w innym aucie przy takiej głośności słychać całą muzykę  poza autem ( tak jakby było okno uchylone ) . Bardzo się cieszę , że ktoś kto też odważył się zmodyfikować coś w swoim kocie w końcu się odezwał i przedstawił swoją propozycje , dzięki tobie kolega kakkiro będzie miał jeszcze jedną propozycje jak ulepszyć audio w swoim samochodzie ( szkoda tylko , że nie będzie mógł posłuchać i porównać jak grają takie zmodyfikowane zestawy ) .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2015, 22:42:23 pm »
Maras dobrze pisze. Only 16,5 cm, ale do tego trzeba dorobić indywidualny dystans, który przykręca się do drzwi. Trzeba również podciąć od tyłu boczek drzwi. Dobre wygłuszenie ciężko zrobić, ponieważ nie ma dostępu (dwa otwory w dolnej części drzwi i do tego przeszkadza silnik z prowadnicą).
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

kakkiro

  • Gość
Odp: car audio x300
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2015, 00:12:57 am »
( szkoda tylko , że nie będzie mógł posłuchać i porównać jak grają takie zmodyfikowane zestawy ) .

nigdy nie mow nigdy
swiat jest maly, ...  ;)

dzieki wielkie wszystkim dzielacym sie swoimi doswiadczeniami.
pozdrawiam