Autor Wątek: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania  (Przeczytany 2771 razy)

WojciechSZ

  • Gość
niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« dnia: Kwiecień 11, 2015, 08:34:23 am »
Witajcie :)
Jaguar.3.0 s-type rocznik 02.
Wczoraj po odpaleniu autka,stal sobie jakieś 8 godz.w ciągu dnia,nie zgasły mi lampki od abs,i ręcznego,na wyświetlaczu komunikat computer data error,jakoś tak,z wrażenia zapomniałem....
Dodatkowo wspomaganie ciężko chodziło.
Kontynuowalem jazdę,nic niepokojącego z autem się nie dzialo,ciągnął na każdym biegu,ale kontrolki nie zniknęły. Po zatrzymaniu się już pod domem,zgasilem silnik,i.....już nic nie świeciło.
Więc co teraz,auto miało taki humor,czy jednak bać się  :-trudno

WojciechSZ

  • Gość
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2015, 08:36:17 am »
Witajcie :)
Jaguar.3.0 s-type rocznik 02.
Wczoraj po odpaleniu autka,stal sobie jakieś 8 godz.w ciągu dnia,nie zgasły mi lampki od abs,i ręcznego,na wyświetlaczu komunikat computer data error,jakoś tak,z wrażenia zapomniałem....no i jeszcze licznik prędkości nie działał(wskazówka leżała)
Dodatkowo wspomaganie ciężko chodziło.
Kontynuowalem jazdę,nic niepokojącego z autem się nie dzialo,ciągnął na każdym biegu,ale kontrolki nie zniknęły. Po zatrzymaniu się już pod domem,zgasilem silnik,i.....już nic nie świeciło.
Więc co teraz,auto miało taki humor,czy jednak bać się  :-trudno

WojciechSZ

  • Gość
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2015, 08:38:40 am »
Witajcie :)
Jaguar.3.0 s-type rocznik 02.
Wczoraj po odpaleniu autka,stal sobie jakieś 8 godz.w ciągu dnia,nie zgasły mi lampki od abs,i ręcznego,na wyświetlaczu komunikat computer data error,jakoś tak,z wrażenia zapomniałem....
Dodatkowo wspomaganie ciężko chodziło.
Kontynuowalem jazdę,nic niepokojącego z autem się nie dzialo,ciągnął na każdym biegu,ale kontrolki nie zniknęły. Po zatrzymaniu się już pod domem,zgasilem silnik,i.....już nic nie świeciło.( po ponownym odpaleniu rzecz jasna)
Więc co teraz,auto miało taki humor,czy jednak bać się  :-trudno

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2015, 08:52:14 am »
Jak wszystko wróciło do normy to taki miał kijowy humor w tym dniu. U nie też czasami sie zapalą a potem zgasną. No sorry taką mamy elektronikę

WojciechSZ

  • Gość
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2015, 09:07:10 am »
Dzięki Grzegorz za pokrzepienie:)
Wszystko wróciło do normy,jak sprawdziłem skanerem,takim pod OBD,to też cisza,przynajmniej komunikat,że żadnych błędów nie ma(o ile dobrze przeszukiwal)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2015, 20:53:31 pm »
Myślę, że dobrze. Czasami tak jest z elektroniką kota. Nieraz wystarczy wyłączyć zapłon i ponownie uruchomić i wszystko jest ok. Czasami trzeba odłączyć akumulator.

WojciechSZ

  • Gość
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2015, 01:32:06 am »
A wiesz co Grzegorz, dziś,naprawdę,dziś dopiero zobaczyłem,że mam aku 60Ah,wszędzie chłopaki piszą, że 80,a nawet i 100 tu wyczytałem.... I co z tym zrobić? Jeździc?  Autko jak na razie odpala pięknie, wszystko chodzi jak należy,w stanie spoczynku ;) akurat ma 12,5. Po odpaleniu 13,5. i 13,7 nawet....co o tym sądzic. Robię krótkie traski.A raz w tyg.okolo50 km.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2015, 08:26:46 am »
Troszkę mały ale jak daje radę to zostaw sam zamiast 90ah mam 70ah bo na krótkich odcinkach jest lepszy bilans energetyczny.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2015, 21:11:24 pm »
Jak daje radę to też bym zostawił. Przez moment miałem założony 50 ah i też jeździł i palił

Offline bitells

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2015, 23:02:27 pm »
Witajcie :)
Jaguar.3.0 s-type rocznik 02.
Wczoraj po odpaleniu autka,stal sobie jakieś 8 godz.w ciągu dnia,nie zgasły mi lampki od abs,i ręcznego,na wyświetlaczu komunikat computer data error,jakoś tak,z wrażenia zapomniałem....
Dodatkowo wspomaganie ciężko chodziło.
Kontynuowalem jazdę,nic niepokojącego z autem się nie dzialo,ciągnął na każdym biegu,ale kontrolki nie zniknęły. Po zatrzymaniu się już pod domem,zgasilem silnik,i.....już nic nie świeciło.
Więc co teraz,auto miało taki humor,czy jednak bać się  :-trudno

Witam mam identyczne objawy tylko u mnie nie chcą zgasnąć lampki i wspomaganie też ciężko chodzi akumulator odpinałem na noc i nic , czy to naprawi się samo? s-type 3,0l 2000r.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2015, 23:42:52 pm »
Podpiąć kompa,  zczytac bledy i je skasowac. Jak nie wroca to jezdzic i obserwowac zachowanie wspomy i kontrolek
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline bitells

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2015, 00:06:20 am »
dzięki  za podpowiedż a nie wiesz gdzie można w warszawie podjechać na komputer żeby sprawdzili?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: niespodzianka: prędkościomierz i brak wspomagania
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2015, 00:36:48 am »
Oprocz ASO masz bodajze 2-3 warsztaty zajmujace sie kotami w Wawie. Adresy latwo znalezc w google lub na forum :)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8