Autor Wątek: Jaki romiar opon, najpopularniejszy standartowo w XF , 2010  (Przeczytany 3325 razy)

Berdzag

  • Gość
Jaki romiar opon, najpopularniejszy standartowo w XF , 2010
« dnia: Kwiecień 10, 2015, 23:39:38 pm »
Witam,
bez zadnych dodatkowych ubodoban, w standarcie jakie sa opony w XF w 2010 roku.
Chcialbym sprawdzic ceny opon, ale nie wiem jakich rozmiarow szukac, widzialem XF-y w 18- nastkach i w 19- tnastkach, ale jakie sa inne parametry tych opon  ( byl jeden na 17- nastkach, ale to chyba jakis wynalazek ).. Wiem, ze w PL co zalozysz, na tym jezdzisz, ale u mnie sa parametry podane w dowodzie rejestracyjnym i z tego wzgledu chcialbym sie zorientowac w wymiarach, a potem w cenach nowych opon. Chodzi mi o orientacyjne parametry szerokosci opony, profilu, predkosci i nosnosci.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2015, 23:52:20 pm wysłana przez Berdzag »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
Odp: Jaki romiar opon, najpopularniejszy standartowo w XF , 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2015, 10:37:58 am »
Witaj. Sprawdz naklejke na slupku b od strony kierowcy. Tam powinna byc lista rozmiarow i cisnienie robocze.

Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Darciowezu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • XF 2009 3.0d Premium Luxury
Odp: Jaki romiar opon, najpopularniejszy standartowo w XF , 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2015, 02:13:39 am »
ja posiadam 18
245x45x18

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Jaki romiar opon, najpopularniejszy standartowo w XF , 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2015, 14:20:12 pm »
U mnie jeden komplet 245/45/18  100Y,  drugi 245/40/19

jack74

  • Gość
Odp: Jaki romiar opon, najpopularniejszy standartowo w XF , 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2015, 20:51:40 pm »
po co ten temat ?                                                                                                                                     skoro u ciebie cyt. ..."ale u mnie sa parametry podane w dowodzie rejestracyjnym i z tego wzgledu chcialbym sie zorientowac w wymiarach ...."                                                                                                                  to powinieneś się zastosować do tego co masz w dowodzie  rejestracyjnym

Berdzag

  • Gość
Odp: Jaki romiar opon, najpopularniejszy standartowo w XF , 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2015, 13:26:11 pm »
po co ten temat ?                                                                                                                                     skoro u ciebie cyt. ..."ale u mnie sa parametry podane w dowodzie rejestracyjnym i z tego wzgledu chcialbym sie zorientowac w wymiarach ...."                                                                                                                  to powinieneś się zastosować do tego co masz w dowodzie  rejestracyjnym
Bo jeszcze nia mam XF-a, a chcialbym sie zorientowac jakie i po ile sa do niego opony. Sorki, moze niezrozymiale napisalem posta, ale dopiero zastanawiam sie nad kupnem tego autka i chce jak na razie jak najwiecej sie o nim dowiedziec, i o samochodzie i o kosztach utrzymania samochodu. Kupno samochodu, to jedno, a koszty utrzymania danego samochodu, to drugie. Dzisiaj latwiej kupic, niz potem utrzymac i normalnie eksploatowac ( nie tylko na swieta ).

Offline Tomek-777

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • XF
Odp: Jaki romiar opon, najpopularniejszy standartowo w XF , 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2015, 13:38:02 pm »
Koła nie nie jest duży wydatek-nowe za 2-3 tyś komplet kupisz i kilka lat pojeździsz.

Teraz jest sporo używanych cześć dostępnych -brachy czy lampy to nie ma problemu choć ceny są spore.

Ale sercem doradzam bo to są piękne auta:)

ja mam wersję 416km-ma piękny dzwięk silnika i super elastyczność!

Berdzag

  • Gość
Odp: Jaki romiar opon, najpopularniejszy standartowo w XF , 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2015, 14:30:07 pm »
Dziekuje wszystkim za podpowiedzi, faktycznie nie ma katastrofy z cenami ( do tej pory interesowaly mnie 16" ). Najtansze jakie znalazlem 245/45R18 100Y, to Toyo PROXES T1 Sport po 133,30 euro, reszta marek oczywiscie troche drozsza, ale idzie przezyc. Nie sa duzo drozsze od 16-tek, to dobrze.

Offline ferlin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Jaki romiar opon, najpopularniejszy standartowo w XF , 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2015, 15:47:29 pm »
To ja ostudzę trochę Twój zapał.
Jeśli rozpatrujesz zakup Jaga i oceniasz ekonomię jego użytkowania na podstawie części eksploatacyjnych, to możesz się rozczarować.
Ja się mocno zdziwiłem ile jest "typowych dla tego modelu usterek", praktycznie wszystko co mnie przez rok użytkowania spotkało nieprzyjemnego, okazało się "typową usterką" :)
I mogą to być zarówno pierdoły typu rwąca się wiązka przy tylnej klapie, które samemu można ogarnąć, aż po grube usterki jak padający dyferencjał, który w ASO nowy kosztuje 14500zł.
Tak więc odradzam kupno tego auta na granicy swoich możliwości ekonomicznych.
Chociaż sam uważam, że auto warte wydawanej kasy.

Berdzag

  • Gość
Odp: Jaki romiar opon, najpopularniejszy standartowo w XF , 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2015, 01:54:54 am »
Dzieki, wezme to pod uwage, takie ryzyko wystepuje przy kazdym samochodzie, czy dyferencjal, czy silnik sie zatrze, przy kazdym aucie mozna poplynac z kasa. Jaguar nie jest tu czyms wyjatkowym pod tym wzgledem.Ale tak podchodzac do sprawy, to najlepiej miec 20 tys. € na auto i 10 tys. € tak na wszelki wypadek. Ja chcialem sie tylko zorientowac w kosztach, typowych, eksploatacyjnych i juz przez pare dni wertowania internetu mam jakis obraz tego, co ile kosztuje i nie jest to tragedia, a takie czarne scenariusze, gdyby sie trafily, moga wykonczyc finansowo wlasciciela kazdego auta. Dyferencjal na pewno by bardzo zabolal, ale tez trzeba by bylo sobie z tym poradzic  ;).