Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

2 pytania - silnik 3.0 D i automat

<< < (2/2)

Berdzag:

--- Cytat: Amator ze hey w Kwiecień 10, 2015, 11:35:44 am ---ą znane też inne przypadłości, ale to raczej dot. osprzętu silnika, jak chociażby problem z aktuatorem

--- Koniec cytatu ---
f
Dzieki za info, bardzo mnie ciekawia broblemy z osprzetem, jak mozesz opisz to dokladniej, a tak po za tym, co to jest "aktuator", z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze jakis sterownik 2 turbiny,  problem jest elektroniczny, czy mechaniczny ( w C5, 1.6 HDi do pewnwgo czasu produkcji byl problem z sitkiem w przewodzie doprowadzajacym olej do turbosprezarki, zatykalo sie to sitko i turbina dostawala za malo oleju - smarowanie i chlodzenie bylo za slabe i turbiny wysiadaly, ....... kto wiedziel, to wyciagal to sitko, kto nie wiedzial ...mial problemy  ) . Wertuje caly czas gazety i inne rzeczy, szukajac info jakichkolwiek o XF-ie, ale nie ma tego zbyt wiele.

Amator ze hey:
Aktuator - w poniższym wątku już o tym pisałem - problem mechaniczny
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?PHPSESSID=0a09ea892379329b8688d5090e24b95d&topic=29235.0

Mnie, póki co, odpukać w niemalowane, nic złego nie spotkało,  ale i staż mam niewielki, bo niecały rok.

Na razie tylko materiały eksploatacyjne - olej, filtry, klocki hamulcowe i obsługa wlewu paliwa.

Na dniach muszę się zabrać za wyciszenie szklanego dachu - coś "świergoli" na nierównościach i trochę jest to irytujące.

piskun8v:

--- Cytat: rmazurek w Kwiecień 09, 2015, 10:36:59 am ---Witaj.
Przyznam ze szukajac nie spotkalem sie z 3.0d z 211 km.
Wydaje mi sie ze wersja 211 miala rtlko jedna turbine, natomiast 241 i273 byly z dwoma. Jesli chodzi o roznice pomiedzy 241 i 273 to sa na pewno inne wtryski.

Wersja "s" to silnik 273km.

Jesli chodzi o problemy to o ile o silnik dbasz to takowych byc nie powinno - jak w kazdym innym aucie. Jednakze biorac pod uwage fakt ze auto bedzie uzywane i najprawdopodobniej sprowadzone to lepiej sprawdz je 3 razy...

Jesli chodzi o skrzynie to przedlifty maja 6 biegow natomiast polifty 8 (11MY chyba zaczely sie polifty)

Ja mam przedlifta z koncowki produkcji i mam 6 biegow. Planuje w tym roku podczas serwisu wymienic tez olej w automacie -profilaktycznie. przebieg mam w tej chwili 50 tys mil (okolo 80tys km).
Auto jest tez po remapie - ze standardowych 241 km do 273.  Spalanie spadlo o okolo 1l/100 km po remapie. Jadac normalnie po autostradzie zchodze do 5.5l /100.

--- Koniec cytatu ---




a ile w miescie pije???

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej