Autor Wątek: pekniety wal 2.7 D  (Przeczytany 2066 razy)

JAGUAR_XF_BRANDON

  • Gość
pekniety wal 2.7 D
« dnia: Kwiecień 08, 2015, 20:24:03 pm »
 :-cry witam szystkich
niestety nie pisze dobrych wiadomosci dla posiadaczy silnikow 2.7 diesel wczoraj moj kotek stanal przed rondem poprostu zgasl,wiec laweta i do warsztatu,dzisiaj diagnoza byla bolesna pekniety wal  :-cry jeszcze nie wiem dokladnie bo jutro sciagna miske i wszystko beda widzieli jak na dloni ale jak narazie przy kreceniu lata caly wal,ciezko mi w to uwierzyc bo przez 4 lata jezdzilem s-type tez z silnikiem 2.7 i kompletnie nic sie nie dzialo dlatego kupilem xf tez z tym samym silnikiem po dwuch latach stanal :-cry znalazlem dzisiaj numer na allegro do kolesia co naprawia te silniki i mowi ze to standardowa usterka ;(mial ktos z was  taka sytuacje? moze jakies wskazowki? wielkie dzieki. pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2015, 01:22:25 am wysłana przez Choina »

Offline Dominik_XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: pekniety wal 2.7 D
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2015, 19:36:50 pm »
Hej, i jak dalej się potoczyło z Twoim kotem??
Naprawiłeś, naprawiasz, sprzedajesz czy ...?

Jeśli naprawiłeś to napisz proszę jakie koszta i z czego mogła wyniknąć taka usterka, ile miał najechane Twój kocur?

piskun8v

  • Gość
Odp: pekniety wal 2.7 D
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2015, 11:42:07 am »
czekamy dalej na informacje moze kolego sobie wspomni o nas i odpisze!! :-help

JAGUAR_XF_BRANDON

  • Gość
Odp: pekniety wal 2.7 D
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2015, 23:05:28 pm »
witam jeszcze raz powodem byl zwykly dpf co prawda fakt ze jak mi sie wyswietlal komunikat "full dpf"to dawalem mu caly czas w pi...  bo kupywalem te plyny i takie tam preparaty a blad wracal,tak mi powiedzieli w warsztacie to bylo niby powodem  :-wstyd dalem do warszatu w oxfordzie wymienili polowe silnika wal,panewki,tloki i jeszcze cos tam,koszt naprawy £4500  :-tylko
a przejechane mialem z jakies 115320 mil  ;D odebralem auto i wymienilem kotka na wiekszego kocurka teraz testuje XJ 3.0 diesel  :-za
jeszcze jedna wskazowka z tego co obdzwonilem fachowcow w polsce i w anglii to ta usterka jest standardem w 2.7 diesel tylko ze mialem 4 lata s-type z tym samym silnikiem i ani razu nie mialem problemu  :-nie dzieki za zainteresowanie i wielkie pozdro