Autor Wątek: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!  (Przeczytany 5460 razy)

Chmielu

  • Gość
Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« dnia: Kwiecień 06, 2015, 21:24:53 pm »
Witam forumowiczów,

Auto: Jaguar S-Type, 3.0 V6 2003 rocznik.

Mam problem z moim kotem, otóż na panelu kierowcy opuściłem szybę (prawy tył) i z powrotem nie mogłem jej już podnieść - słychać cykanie podczas próby opuszczenia, ale przy podnoszeniu nic nie słychać, żadnej reakcji. Z pozycji pasażera nie ma najmniejszego problemu - uff myślałem, że będę miał problem z podniesieniem szyby. Kilka dni później kolejny babol, tym razem to poważny problem, bo taka sama sytuacja stała się z szybą kierowcy i co najgorsze nie mogę jej w żaden sposób podnieść. Próbowałem przez pilota (kiedy przytrzymałem przycisk zamknięcia szyby domknęły się wszystkie oprócz kierowcy). Zdjąłem boczek, wszystko wygląda ok, nie ma żadnych fizycznych usterek, sprawdziłem też bezpieczniki (chociaż nie wiem czy wszystkie, które mają związek z lewymi drzwiami kierowcy) - też są ok. Szybę mam opuszczoną, drzwi zafoliowane przed deszczem, dobrze że miałem gdzie zostawić samochód w bezpiecznym miejscu. Proszę o pomoc!!

P.S. Mam problem wydaje mi się, że aku nie jest ładowany. Jest nowy ma rok, a już go musiałem podłączać po zimie do sieci.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2015, 21:43:34 pm wysłana przez Chmielu »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2015, 21:58:32 pm »
Na pewno nic tam nie pękło, żaden ślizg czy mocowanie?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Chmielu

  • Gość
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:06:56 pm »
Rozebrałem boczek kierowcy i wszystko wygląda ok. Tak jak pisałem z panelu kierowcy nie mogę podnieść prawej tylnej szyby, ale z pozycji pasażera już tak. Po kilku dniach i szyba kierowcy nie chce się podnieść po opuszczeniu, ale tej nie mogę podnieść innym sposobem :-(. Nie wiem tak naprawdę co może być przyczyną, konsola przy podłokietniku kierowcy?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:11:00 pm »
Aaa to skoro takie cuda się dzieją to do sprawdzenia panel sterowania w drzwiach kierownika. Możne płytka zimne luty złapała
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Chmielu

  • Gość
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:12:37 pm »
Na oko wygląda ok. Nie mam zasilania zewnętrznego żeby podłączyć i sprawdzić czy działa. Może być uszkodzony panel? Boję się w ciemno wymienić, bo przyczyn może pewnie być mnóstwo.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:16:19 pm »
Panel mógł się uszkodzić jak najbardziej. To tylko elektronika. Wiązkę raczej odpuszczam bo tam ani wilgoci ani co, a jeśli już to w marginalnym stopniu.

A rozbierałeś ten panel?? W środku jest płytka i tak jak napisałem - być moze zimne luty.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:39:20 pm »
podnieś ją samym silnikiem prąd tylko do silnika podaj zamkniesz szybe i do elektryka chyba że chcesz pobawić się samemu więc najprościej to kontrolka w rękę i porównanie napięć z wtyczki od szyby pasażera i wtyczki od kierowcy czy coś nie zgięło, potem przejście kabli z drzwi do słupka odpiąć i sprawdzić wzrokowo czy coś sie nie urwało a ta tylna chodzi normalnie czy tylko z tylnego guzika.
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

WojciechSZ

  • Gość
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:45:31 pm »
A może rzeczywiście należy się przyjrzeć akumulatorowi,skoro jak piszesz nie ładuje,czyli co,za chwilę wogole kota nie odpalisz...  :-trudno

Chmielu

  • Gość
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2015, 23:09:29 pm »
podnieś ją samym silnikiem prąd tylko do silnika podaj zamkniesz szybe i do elektryka chyba że chcesz pobawić się samemu więc najprościej to kontrolka w rękę i porównanie napięć z wtyczki od szyby pasażera i wtyczki od kierowcy czy coś nie zgięło, potem przejście kabli z drzwi do słupka odpiąć i sprawdzić wzrokowo czy coś sie nie urwało a ta tylna chodzi normalnie czy tylko z tylnego guzika.

Dziękuje za podpowiedzi! Tylna chodzi tylko z tylnego guzika, z panelu kierowcy mogę jedynie ją opuścić - to samo co z szybą kierowcy. Czyli muszę mieć jakieś zewnętrzne zasilanie żeby ją podnieść "ręcznie"?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2015, 23:17:34 pm »
Musisz mieć akumulator lub jakąś prądniczkę które generuje 12V i na krótko "zapiąć" silniczek mechanizmu podnoszenia. Tylko musi być warunek napięcia 12V bo inaczej sfajczysz silniczek i resztę instalacji w aucie.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2015, 23:31:29 pm »
wystarczy aku i dwa kabelki do silnika od szyby jak zapniesz w jedną strone to ją zamkniesz a jak zmienisz plus z minusem to otworzysz to metoda prób i błedów a awari szukaj tak jak pisałem wcześniej jak już dwie nie chodzą z panela kierowcy to tam trzeba problemu szukać bo reszta jest ok, tak
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Chmielu

  • Gość
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2015, 18:20:02 pm »
Jutro zabieram się do pracy, spróbuje podnieść szybę i jadę do elektryka. Wydaje mi się, że padł panel sterujący po stronie kierowcy, a przyczyną może być słaby akumulator. Samochód ciężko odpala.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2015, 21:45:06 pm »
Moje dzieciaczki po co wam kabelki wystarczy kluczyk w drzwi i trzymamy aż się podomykają szyby wtedy będziemy wiedzieli co padło panel czy zasilanie silników.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Chmielu

  • Gość
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2015, 23:10:18 pm »
Moje dzieciaczki po co wam kabelki wystarczy kluczyk w drzwi i trzymamy aż się podomykają szyby wtedy będziemy wiedzieli co padło panel czy zasilanie silników.

Kluczyk w drzwi? W bagażnik wsadzę, ale w drzwi (chyba, że nie odkryłem czegoś :-)). Funkcja kluczyka w aucie, która domyka drzwi również nie podnosi szyby ani kierowcy ani tylnej - pasażera, tą z kolei mogę podnieść tylko z pozycji pasażera.

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: Szyba kierowcy opuszcza się, ale nie da się jej podnieść!!
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2015, 06:36:01 am »
w klamce zewnętrznej masz zamek... kluczyk od stacyjki powinien tam pasować...
przekręcenie bodajże w prawo i przytrzymanie w tej pozycji 5 sekund powoduje zamknięcie wszystkich okien
Born to drive..