Autor Wątek: check i komunikat "cruise not available  (Przeczytany 6735 razy)

Borys997

  • Gość
check i komunikat "cruise not available
« dnia: Kwiecień 06, 2015, 21:15:54 pm »
Witam wszystkich
Proszę o pomoc gdyż podczas jazdy zapaliła się kontrolka "check engine" oraz komunikat "cruise not available". W domu zauważyłem mało płynu chłodzącego w zbiorniczku. Ponadto obroty tylko do 3000. Bagnet od oleju oraz korek czysty bez żadnych nalotów. Czy to coś poważnego?
Pozdrawiam
Borys997

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2015, 21:22:13 pm »
Bez podpięcia kompa można wróżyć tylko co się stalo. Komunikat zaś dotyczy tempomatu.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Borys997

  • Gość
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2015, 21:26:18 pm »
Oczywiście podepnę do kompa, ale czy to mogą być objawy do uszkodzonej uszczelki pod głowicą?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2015, 21:59:56 pm »
Check engine nie wyskoczy przy uszkodzonej UPG. Natomiast jeśli płynu ubywa zawsze na początek trzeba spojrzeć pod kątem wycieków. Posiadasz instalację LPG?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Borys997

  • Gość
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:08:02 pm »
Nie posiadam instalacji LPG. Zapomniałem napisać że mam Jaga 2.5 V6 w benzynie z 2001 roku.
 

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:12:21 pm »
No to tak jak napisałem, trzeba podłączyc pod kompa. Nawet zwykły ELM z darmowym programem powinien pokazać w czym tkwi problem :)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Borys997

  • Gość
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:16:08 pm »
Wiem, że bez podpięcia do kompa to można "wróżyć z fusów" z tymi objawami, ale mam tez takie wrażenie że auto jakby słabo hamowało jakby tylko na przód i pedał hamulca jest tak jakby twardszy. Czy taki komunikat z checkiem to może być czujnik ustawienia  pedału hamulca bo gdzies o tym czytałem?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:19:44 pm »
Jeśli czujnik pada to hamulce działają wporząsiu. Jedynie wtedy nie działa tempomat i tylne światła. Natomiast jeśli masz twardy pedał to może być kilka możliwości.
Jeśli tył wg Ciebie gorzej hamuje może być problem z tłoczkami lub spuchnięte uszczelki. Oprócz tego moze być problem z serwo.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Borys997

  • Gość
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2015, 22:25:22 pm »
Ok dzięki jutro podepnę do kompa to wtedy podam błędy kodów i wszystko będzie jasne. A tak ładnie mruczał aż się boje tej diagnozy :)
Pozdrawiam
Borys997

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2015, 17:09:12 pm »
Ja bym tam jednak kierował poszukiwania w stronę uszczelek kolektora. Tłoczki, gumeczki nie spowodują błędu, a uszczelki kolektora, zarówno błąd jak i słabsze hamulce.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Borys997

  • Gość
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2015, 18:47:07 pm »
Witam
Jutro jadę podłączyć się do kompa to może będę wiedział co jest. Dziwne jest to że na drugi dzień po tej usterce zniknął komunikat "cruise ...." i obroty chodzą już normalnie, ale w dalszym ciągu pai się "check". Myślałem jeszcze o tym, że może chodzi o paliwo bo zbliżałem się już do rezerwy tylko nie wiem czy jakby to było paliwo to pojawią się takie komunikaty.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2015, 23:02:43 pm »
 :-jag
Witam
Jutro jadę podłączyć się do kompa to może będę wiedział co jest. Dziwne jest to że na drugi dzień po tej usterce zniknął komunikat "cruise ...." i obroty chodzą już normalnie, ale w dalszym ciągu pai się "check". Myślałem jeszcze o tym, że może chodzi o paliwo bo zbliżałem się już do rezerwy tylko nie wiem czy jakby to było paliwo to pojawią się takie komunikaty.
Kup sobie interfejs BT i jakąś aplikację czy to na telefon czy laptopa na pewno znajdziesz. Kosztuje to grosze, a znacząco ułatwia i przyspiesza diagnozę.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Borys997

  • Gość
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2015, 07:09:22 am »
Na komputerze wyskoczył błąd P1111 i z tego co mówił mechanik to ma związek z ubogą mieszanką i być może było to spowodowane paliwem. Poza tym wszystko w porządku lamby, przepustnica i inne parametry ok. Po wykasowaniu błędu wszystko chodzi jak powinno. Do tej pory tankowałem 95, ale teraz zalałem 98 i zobaczymy czy coś się będzie działo. Jeszcze mam pytanie bo mechanik tego nie wiedział ja z resztą też nie wiem czy Jaguar z 2001 roku ma zewnętrzny filtr paliwa czy w zbiorniku? Mam nadzieje że już nie będzie żadnych niespodzianek bo fajny zadbany kotek a tak mnie wystraszył :)
Pozdrawiam   

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2015, 18:05:01 pm »
P1111 - to nie zaden blad. To nie oznacza ze mieszanka jest uboga - a jesli Twoj mechanik
tak twierdzi - to oznacza to ze ma on wiadomosci ubogie!

P1111 oznacza ze nie wykryto zadnych bledow - taka prawda.

Zawsze wiedzialem ze na swiecie sa ludzie wiedzacy wiecej odemnie - mam satysfakcje
kiedy i ja wiem wiecej od kogos.

Dlatego tematy na forum nalezy czytac i sie samodokszalcac! :-tylko

Offline MrKardashian89

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: check i komunikat "cruise not available
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2016, 09:34:22 am »
Witam wszystkich
Proszę o pomoc gdyż podczas jazdy zapaliła się kontrolka "check engine" oraz komunikat "cruise not available". W domu zauważyłem mało płynu chłodzącego w zbiorniczku. Ponadto obroty tylko do 3000. Bagnet od oleju oraz korek czysty bez żadnych nalotów. Czy to coś poważnego?
Pozdrawiam
Borys997
Czy przy tym auto zaczęło Ci szarpać przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu? Dolej płynu aby uzyskać stan i problem powinien ustać ;)
Check engine nie wyskoczy przy uszkodzonej UPG. Natomiast jeśli płynu ubywa zawsze na początek trzeba spojrzeć pod kątem wycieków.
W 100% się zgadzam
P1111 - to nie zaden blad. To nie oznacza ze mieszanka jest uboga - a jesli Twoj mechanik
tak twierdzi - to oznacza to ze ma on wiadomosci ubogie!

P1111 oznacza ze nie wykryto zadnych bledow - taka prawda.

Zawsze wiedzialem ze na swiecie sa ludzie wiedzacy wiecej odemnie - mam satysfakcje
kiedy i ja wiem wiecej od kogos.

Dlatego tematy na forum nalezy czytac i sie samodokszalcac! :-tylko
Ja również się pod tym podpisuję! :-za
Damian'O