Autor Wątek: Jaki polecacie parownik gazowy do 3,2 litra xj40.  (Przeczytany 2416 razy)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Jaki polecacie parownik gazowy do 3,2 litra xj40.
« dnia: Marzec 31, 2015, 10:52:42 am »
Witajcie.
od jakiegoś czasu zaczęło mnie wkurzać że Jaguar na gazie chodzi gorzej niż na PB, obroty czasem falują, sama praca silnika jest gorsza nie mówiąc o osiągach i postanowiłem sprawdzić to w porządnym warsztacie gazowym :D. Po badaniu  map, usilnych regulacjach nie przyniosło to lepszych rezultatów i gazownik skapnął się że reduktor mam założony od nowości czyli ok. 6 lat taki:

http://allegro.pl/r29-parownik-tomasetto-alaska-at09-136km-sekwencja-i5204612976.html

czyli zbyt mały i nie wydajny bo kot nawet z tym silnikiem ma ok. 200KM i stwierdził że żadna regulacja nic nie da bo On nie daje rady a do tego już ma swoje lata więc nie ma co oczekiwać polepszenia tylko pogorszenia.
Jaki byście proponowali parownik??? Jakieś propozycje? Ja znalazłem tej samem firmy tylko do 240KM ale nie wiem czy to ok?

http://allegro.pl/reduktor-parownik-tomasetto-artic-at09-at-09-240km-i5191619430.html
Kocia moc :)

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Jaki polecacie parownik gazowy do 3,2 litra xj40.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2015, 11:54:37 am »
Witam, ja w 4.0 miałem KME GOLD i falowanie na wolnych obrotach miałem od początku. raz ustępowało potem znów się pojawiało, aż rok temu, po dwóch latach jazdy na gazie, w nerwach kazałem wywalić instalację z samochodu i problemy się skończyły. Ten parownik cały czas był niedogrzany przy ostrym przyśpieszaniu przechodził mi na benzynę a stojąc w korku obroty potrafiły tak zejść, że samochód gasł. Więc chyba GOLDA nie polecam. A może  się trochę podepnę i ktoś zadowolony z gazu doradzi jaką całą instalację ma założoną, bo nie ukrywam, że było tanio a teraz jest drogo.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaki polecacie parownik gazowy do 3,2 litra xj40.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2015, 12:18:10 pm »
To może ja się wypowiem . Jeżdżę na co dzień XJ40 3.2 w gazie i nigdy z gazem problemu nie miałem . Różnica jest taka , że podczas jazdy ekspresówka 140 km/h na gazie miałem 3200 obr. a na benzynie 3000 obr. ( czyli na benzynie jest trochę lepiej ) . Dynamika jazdy taka sama ( kompletnie się nie odczuwa jazdy na gazie ) . Instalacja REG by OMVL , co do parownika i wtrysków , to musiałbym sprawdzić jakie mam . Instalacja w 2004 roku założona i oprócz filtrów i cewki elektrozaworu nic nie było zmieniane .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Jaki polecacie parownik gazowy do 3,2 litra xj40.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2015, 14:52:36 pm »
Kolego Jaguar XJ6 przy tej samej prędkości na tym samym biegu zawsze masz te same obroty nie wazne na jakim paliwie :)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaki polecacie parownik gazowy do 3,2 litra xj40.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2015, 15:51:06 pm »
Właśnie z tego co obserwuje , to na gazie obroty są nieco wyższe . Nie mam jak zrobić zdjęcia , bo bym mógł to udowodnić , a kamerą jakoś tego nie widzę ( żeby kręcić film z przełączaniem na gaz i zmiana obrotów ) przy 140 na godzinę  ;D . Trochę danych mojej instalacji LPG :

Firma - REG by OMVL
wtryski - DREAM XXI-D
reduktor - DREAM XXI-G
sterownik - DREAM XXI-N
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2015, 16:22:02 pm wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Jaki polecacie parownik gazowy do 3,2 litra xj40.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2015, 16:22:41 pm »
Silnik sie kreci z prędkością np 3000 obr/min i te obroty są przeniesione na kola przez skrzynie biegow i nie ma mozliwosci zeby sie krecily inaczej na tym samym biegu

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jaki polecacie parownik gazowy do 3,2 litra xj40.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2015, 16:28:53 pm »
Powiem tak , ostatnio jechałem obejrzeć tego Daimlera XJ12 ( o którym napisałem na forum ) pod Warszawę , i całą ekspresówkę jechałem jakieś 140 km/h . W drodze powrotnej przed Lublinem skończył się gaz i po automatycznym przełączeniu na benzynę , obroty spadły o 200 , a auto dalej jechało te 140 . Zapomniałem dopisać , elektrozawór - Tomasetto .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Jaki polecacie parownik gazowy do 3,2 litra xj40.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2015, 22:02:06 pm »
Dzięki za tymczasową pomoc :). Myślicie, jeżeli mam taki parownik do 140 Km to faktycznie jest za mały nie? A jakbym kupił ten 2 co wkleiłem na początku do 240 KM, myślicie że warto czy może ten jednak DREAM XXI-G albo jeszcze inny?
Kocia moc :)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Jaki polecacie parownik gazowy do 3,2 litra xj40.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2015, 04:48:56 am »
Polecam parownik r90/e z uwagi na dwie sroby do regulacji wiec nie ma kompetnie problemu z wolnymi obrotami. Pozatym sprawuje sie bardzo dobrze :)