Autor Wątek: Przedni czujnik udezrzenia AIRBaga. Nieco o luzie miedzy osiami -stukanie.  (Przeczytany 1562 razy)

hidy

  • Gość
Witam!

Zakupiłem Xtype ponad rok temu,  z kodem błędu czujnika przedniego. Miałem dużo innych problemów z silnikiem i napędem (stukanie z napędu po naciśnięciu i puszczaniu sprzęgła wynikające z luzu pomiędzy przednią a tylną osią) , więc czujnik został na koniec.
Okazało się że kabel czujnika(przedniego pasa) jest odcięty (brak)zaraz przy czujniku. Chętnie go dosztukuje, ale nie wiem gdzie jest koniec i ile ucięto, w dokumentacji nie ma info jak idzie wiązka.
Proszę o pomoc, kto wie gdzie idzie kabel? W którą stronę? :-help Nie chciałbym rozpruwać auta by dostać się do modułu airbaga.

Drugi temat a może ktoś wie, ale straciłem już nadzieje..... Wciąż szukam rozwiązania stukania jak napisane wcześniej, ktoś pisał o moście. Ale u mnie to nie most. Łatwo jest to sprawdzić podnosząc jedną stronę samochodu i kręcąc kołem i obserwując wał. Wcześniej już zmieniłem skrzynkę rozdzielczą od X-sa z UK. Trochę jakby lepiej ,ale dalej jest problem. Czy winna moze być skrzynia biegów? Stukanie dochodzi z przodu jakby ze skrzyni. Dużo osób tak opisuje padnietą skrzynkę kątową, ale moja była całkiem dobra - bez luzów. Chyba że na stole luz nie występuje, ale pod b.dużym obciążeniem(hipoteza).

Pozdrawiam

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Przedni czujnik udezrzenia AIRBaga. Nieco o luzie miedzy osiami -stukanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2015, 06:05:41 am »
Nie za bardzo rozumiem. Napisałeś, że kabel ucięto zaraz przy czujniku, a chwilę później, że nie wiesz gdzie jest koniec. Mam takie czujniki uderzeniowe i być może znalazłbym nawet taki z wtyczką i kawałkiem kabla.

hidy

  • Gość
Odp: Przedni czujnik udezrzenia AIRBaga. Nieco o luzie miedzy osiami -stukanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2015, 19:25:10 pm »
Kabel jest odcięty i usunięty, od czujnika wystają tylko 3cm kable. Teraz mam pytanie gdzie podłączyć wstawkę.
Jeżeli masz kabel to zapewne wiesz gdzie był zamocowany i skąd szedł. Oczekuje odpowiedzi w stylu : "  wiązka idzie wzdłoż pasa i skręca za lewą lampą gdzie łączy się z w dużą od świateł itp...
Proszę o pomoc

hidy

  • Gość
Odp: Przedni czujnik udezrzenia AIRBaga - którędy idzie kabel?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2015, 20:26:31 pm »
Witam!
Dzisiaj ponownie przeglądałem się czujnikowi i sądzę po odcinku kabla że szedł w stronę akumulatora.
Wystarczyłoby mi  informacja gdzie znajduje się pierwsze 50cm od czujnika (brązowy i biały przewód.) Możliwe że łączył się z wiązką  modułu od wentylatora.
Jeżeli ktoś nie boi się zaglądać pod maskę proszę o pomoc.

hidy

  • Gość
Odp: Przedni czujnik udezrzenia AIRBaga. Nieco o luzie miedzy osiami -stukanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2015, 22:46:37 pm »
Odświeżam wątek.... bo pytanie proste.