Autor Wątek: Pozdrowienia z Gdyni!  (Przeczytany 1418 razy)

klec

  • Gość
Pozdrowienia z Gdyni!
« dnia: Marzec 22, 2015, 18:57:38 pm »
Cześć!
Nie jestem jeszcze posiadaczem Jaguara, ale aktualnie rozglądam się za XJ Mark I serii 3.
Szukam klasyka do jazdy na co dzień - XJ z początku lat ‘80 (szczególnie XJ6) wydaje się do tego idealny. Zwłaszcza, że taki XJ chodzi za mną od kilkunastu lat.

Uprzedzając wszelkie wątpliwości  i ucinając ew. dyskusję - jednego klasyka do codziennej jazdy już mam. Sprawdza się prawie idealnie. Niestety ze względu na fakt, że jest to sportowe coupe (Porsche 931, 1979r.) - nie do końca spełnia rolę samochodu dla całej rodziny, a ja potrzebuję czegoś  gdzie spokojnie zamontuję fotelik albo dwa :) Co więcej znam osobę, która XJ6 serii 3 użytkuje właśnie jako podstawowy samochód do jazdy po Warszawie ;) Także temat używania takiego auta do codziennej jazdy znam z doświadczenia.

Początkowo myślałem również o XJ12 - jednak koszty ew. napraw silnika trochę mnie odstraszają. Co więcej - o ile R6 jestem w stanie ogarnąć w dużej mierze sam, o tyle V12 to dla mnie wyższa szkoła jazdy. Dlatego też po przejrzeniu serwisówek, poczytaniu m.in. tego forum, dochodzę do wniosku, że jednak marzenia o V-ce muszą jeszcze poczekać.

Póki co rozglądam się i szukam źródła finansowania nowego nabytku - jak już mogliście zauważyć w odpowiednim dziale rozważam również zamianę Prosięcia na Kota, choć ze względu na moje uwielbienie dla 931 nie jest to dla mnie łatwa decyzja i oczywiście chciałbym je zostawić.
Szukam czegoś w przedziale od 10k pln. Przy czym zależy mi na aucie jeżdżącym, ale nie idealnym, bo na idealne chwilowo mnie nie stać, a nie boję się grzebania przy aucie. Wolę kupić auto, w którym jest trochę pierdół do zrobienia i mieć jeszcze zapas środków na „pakiet startowy”, a ten z tego co widzę przy Jagu trochę może wynieść.

Mam nadzieję, że już niebawem będę stałym użytkownikiem tego forum i szczęśliwym posiadaczem kolejnego klasyka. Oczywiście wolałbym XJS - ale tutaj mój problem braku miejsca a fotelik pozostałby nierozwiązany ;)

Pozdrawiam!
Tomek

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Pozdrowienia z Gdyni!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2015, 22:17:26 pm »
witamy w gronie miłośników kota na masce, kolego zostaw porszawke w domu a kota sobie dorzuć do kolekcji i będzie super zestaw
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Pozdrowienia z Gdyni!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2015, 22:23:52 pm »
Witaj u nas i powodzenia w szukaniu kota
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Pozdrowienia z Gdyni!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2015, 06:19:59 am »
Witaj i zycze spełnienia marzeń:) niech Ci sie trafi fajna sztuka

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 222
Odp: Pozdrowienia z Gdyni!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2015, 07:03:19 am »
Witaj, życzę realizacji planów .
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

MKocial

  • Gość
Odp: Pozdrowienia z Gdyni!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2015, 11:21:11 am »
Witamy! :-tylko