Autor Wątek: przednie lampy  (Przeczytany 1913 razy)

bennyhill

  • Gość
przednie lampy
« dnia: Marzec 14, 2015, 21:43:51 pm »
Witam Milosnikow X-type

Pierwszy moj post po doznaniu malego szoku w dniu dzisiejszym.
Z gory przepraszam za brak polskich znakow,mieszkam w UK
Dzisiaj postanowilem wymienic wszystkie zarowki z przodu na bardziej biale +50% itd
Z wymiana wiadomo niemaly klopot ale jakos sie udalo poza dwoma lub trzema problemami.

1- w prawej lampie (anglik czyli strona kierowcy) brakuje mi takiej bialej nakretki chyba do regulowania lampy zaraz nad swiatlem drogowym, pozostal tylko taki kikucik ktorym moge poruszyc przod-tyl jakies 6mm i lampa wenatrz rowniez sie rusza przod-tyl. Z drugiej strony jest w tym miejscu taka biala nakretka z zabkami dookola i zakonczona kwadratem na klucz 10 chyba

2- w lewej lampie brakuje drucika do blokowania zarowki swiatel mijania i bylo pomajstrowane (domowo) co na razie rowniez musialem uczynic.

3- halogeny w zderzaku swieca ale jakos bardzo licho (mgly to to nie rozproszy  Duży uśmiech)

Pytanie mam takie czy takie pierdoly mozna dokupic,dorobic. Pierdoly w sensie czesci bo ruszajaca sie lampa to pierdola nie jest. Czy czeka mnie wymiana obu lamp???
Kto sprawdza druty mocujace zarowki przy zakupie auta??? Ciekawe ile jeszcze niespodzianek znajde, mam go 2 miesiace i wszystko ok poza tym narazie(odpukac)

Pozdrawiam

eMWuGSM

  • Gość
Odp: przednie lampy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2015, 12:59:18 pm »
Ogólnie o tych "duperelach" masz już kilka tematów.
Na allegro i ebayu masz zestawy do regeneracji mocowań odbłyśnika (~10GBP). Opis wymiany jest na forum. Zaczepów (blaszek) nie mam, ale to chyba nie problem dogiąć odpowiednio drut by dociskał żarówkę?

A netykieta wymaga przywitania się w stosownym dziale, a nie pisania "bo mam problem".

bennyhill

  • Gość
Odp: przednie lampy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2015, 16:33:59 pm »
Ok,dzieki wielkie za odpowiedz.

druciki juz zamowilem ne e-bay sa w kompletach po dwa do roznych zarowek.
Tych regulacji dalej szukam i nic znalezc nie moge. Nie chodzi mi napewno o te czarne o ktorych mowa w wielu tematach tylko takie biale koleczko zabkowane dookola. Bede szukal dalej.

A co do przywitania uczynilem to kilka miesiecy temu :)

Pozdrawiam

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: przednie lampy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2015, 13:25:10 pm »
tutaj masz  cały komplet razem z  zębatkami http://www.ebay.co.uk/itm/Jaguar-X-type-X-type-headlamp-headlight-repair-kit-adjuster-GEARS-/271341256616?pt=LH_DefaultDomain_3&fits=Model%3AX-Type&hash=item3f2d32ffa8
Brak polskich znaków bo "mieszkasz w UK" : a co ma  piernik do wiatraka?  Ja  też jestem w UK i proszę ąęćźżółń :)  Zmień ustawienia  języka  w  panelu sterowania  i wybierz "polski programisty" lub w  twoim przypadku polish programmers
Pozdrawiam!

bennyhill

  • Gość
Odp: przednie lampy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2015, 18:36:01 pm »
O wlasnie o to wieksze koleczko mi chodzilo,

Dzieki wielkie  :-10points

Pozdrawiam

Norbert96

  • Gość
Odp: przednie lampy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2015, 14:07:23 pm »
OOOO ja tez w UK

jak panowie potrzebują jakichś części to się polecam mam parę części(chyba do benzyny to wszystkie)

A co do tematu to niech kolega kupi sobie zestaw na obie lampy bo jak jedna strona pójdzie to druga niedługa za nią.

Pozdrawiam 

cyberda

  • Gość
Odp: przednie lampy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2015, 21:07:41 pm »
To sporo nas jest w UK - ja pomykam po drogach Somerset.